Zjednodušte si svoj zdravý životný štýl na maximum!

Zjednodušte si svoj zdravý životný štýl na maximum!
 • 10.12.2014
 • Andrea Lukáčová

Cvičenie, zdravá strava, úprava jedálnička. Žijete zdravo, poňali ste to ako svoj životný štýl a podriadili ste mu všetko. Gratulujeme. Niekedy však mnoho žien vníma zdravý životný štýl ako vec náročnú, či už na čas, na financie (bio syr niečo stojí) alebo na prípravu. Súhlasíme. 

Občas, pri našom hektickom spôsobe života sa dá zdravý životný štýl chápať ako užitočný, ale vcelku náročný. Veď kto má čas sa po celom dni v práci „trepať“ do fitka? A doma si ešte urobiť mäso na pare s kopou zeleniny, keď sme šťastné, že stíhame hodiť do úst niečo ľahké a rýchle?

Preto prinášame malý plán, ako zjednodušiť svoj zdravý životný štýl na maximum. Tak, aby ste sa ho pre nedostatok času, financií nemuseli vzdávať. Vyskúšajte naše tipy!

Odporúčame prečítať:  8 spôsobov, ako urýchliť svoj metabolizmus

lifestyle

Zdroj: Shutterstock®

Stravovanie a rozpočet

 • Je to trošku náročné na čas, ale plánovanie jedla, toho čo kedy uvaríte je veľké plus. Ušetríte slušné financie, lebo do obchodu pôjdete presne po tie potraviny, ktoré potrebujete. Zostavte si jedálniček na celý týždeň. Raňajky, obedy, večere. Potešíte svoju peňaženku a zároveň nebudete bezradne stáť pred sporákom, lebo nebudete vedieť , čo dnes uvariť. Nehovoriac o tom, že si môžete naplánovať tie najzdravšie jedlá.

Rýchlo

 • Varenie troch zdravých jedál denne vám po čase naozaj začne liezť na nervy a tým vás naštve aj celý zdravý štýl, lebo vám bude pripadať náročný na čas. Vyriešte to elegantne. Jedno zdravé teplé jedlo za deň a zvyšok riešte klasickým jedlom v maličkých porciách, alebo studenou kuchyňou. Všetky vieme, že čas je drahý. Podstatný je váš pocit pohody a nie naháňania zdravého štýlu. 

Odporúčame prečítať: Cvičenie doma - ako na to?

rozpočet

Zdroj: Shutterstock®

Veľa spánku

 • Toto je najviac zanedbávaný článok zdravého štýlu. Ženy radšej cvičia do omdletia, alebo diétujú ako divé a opomínajú spánok. Napravte to. Ide o vaše zdravie.

Domáce je najlepšie

 • Varte z domácich surovín. Vlastné bylinky, zelenina, ovocie, vajíčka. Čím viac tým lepšie. Pre vaše telo, peňaženku aj čas. 

Odporúčame prečítať:  Vyskúšajte Pole dance

spánok

Zdroj: Shutterstock®

Základy

 • Treba variť jednoducho, aj jesť jednoducho. Nezaťažujte sa počítaním kalórií, rôznymi jedlami , ktoré sú náročné , alebo zložené z veľa surovín. Speňte na masle mrazenú zeleninu, pridajte kuracie mäso, kurkumu, soľ.. možností je tak veľa.  Urobte si skvelý cestovinový šalát – veľa. Najlepšie aj na zajtra. Ušetríte čas.

Pozor na nástrahy

 • Nie je vždy možné jesť 100% zdravo. Návštevu predsa neurazíte tým, že budete vykladať, aké sú tie chlebíčky a zákusky nezdravé. Vyhnite sa elegantne rezňom, prepraženým v oleji, radšej sa ponúknite syrom, zeleninou. Stres z konzumácie „nesprávnych“ potravín občas škodí viac, než potravina samotná. Preto buďte dôsledné, ale nepreháňajte to

Odporúčame prečítať: 5 mýtov o chudnutí

jedlo

Zdroj: Shutterstock®

Cvičenie

 • Nie, nepočúvajte rady trénerov na 100%. Je to ich práca, a občas celkom silná závislosť. Pokiaľ pracujete manuálne, už by vás večer nik nedostal do fitka potiť krv. Viac nie je vždy lepšie! Urobte si fitness po ceste z práce, doma na schodoch, alebo len urobte pár drepov večer pri telke. Nestresujte sa a budete sa cítiť lepšie.
cviky doma

Zdroj: Shutterstock®

  OTÁZKA PRE VÁS:

Milé dámy, ako dodržiavate svoj zdravý životný štýl? Sme zvedavé na vaše názory...

lifestyle

Zdroj: Shutterstock®


 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

2 komentáre

Ivana Goliašová 11.12.14 07:19

IG
karma
-1.00

Ja si ráno dávam vločky buď s bielym jogurtom alebo teplou vodou, karobom/kakaom/makom/kokosom, agáve/javorový sirup/med, jablčnou vlákninou, chia, konopné semienka,sušené ovocie...
Olovrant je stále ovocie, najčastejšie banán. Obedy jem normálne v jedálni, olovrant zvyčajne znova ovocie. Doma jem často na večeru ryby, celozrnné pečivo, syry, zeleninu na pare s mäsom alebo syrom, ... Sladké si pečiem, rôzne cookies, alebo aj napr. od Vás kuskus koláčik a iné, kde nie je tona cukru a masla, veď maškrtiť sa dá aj zdravo. Veľa chodím pešo, ak som mala čas aj som cvičila. Takto žijem už skoro 4 roky, váha sa dostala na požadovanú hranicu, ktorá sa drží už dlhodobo. Som spokojná, všetko sa dá len treba chcieť.

 • 0
Odpovedať

Martina Begalova 11.12.14 09:47

MB
karma
108.00

je to dobre stale si to pripominat..

 • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní