Viscerálny tuk - zbav sa ho v priebehu 7 dní aj vďaka ananásu!

Viscerálny tuk - zbav sa ho v priebehu 7 dní aj vďaka ananásu!

Väčšina ľudí považuje telesný tuk za relatívne neškodný, no aj tak je pre nás neprijateľný. Snažíme sa cvičiť, zdravo stravovať, a to len preto, aby sme sa vyhli jeho ukladaniu v problémových partiách, pretože sa chceme cítiť lepšie a atraktívnejšie.

Avšak, niektoré druhy tukov sú naozaj nebezpečné – hlavne tie, ktoré sa ukladajú v našich orgánoch. Tie prispievajú k ochoreniu srdca, demencii, rakovine, depresii a spôsobujú množstvo ďalších chorôb. Tuk je spájaný najmä s obezitou, avšak nie je to tak. Aj na prvý pohľad chudí ľudia môžu mať problémy s usádzaním tuku a vedzte, v takomto prípade je to už zdravotný problém. 

Neprehliadni: Dokáže ťa paleo životný štýl zbaviť mnohých zdravotných problémov?

Čo to je viscerálny tuk?

Technicky vzaté, ide o nadmernú akumuláciu tukového tkaniva vo vnútri brucha. Laicky povedané, ide o brušný tuk, ktorý sa usádza hlavne v okolí pečene, pankreasu a obličiek. Tak prečo prehliadať tento problém, keď môže spôsobiť zdravotné riziká? Dokonca, viscerálny tuk je považovaný za toxický, pretože môže vyvolávať rôzne zápaly vo vnútri tela. Čo s tým? Pripravte si zeleninovú bombu proti tukom!

bomba proti tukom

Zdroj: Shutterstock®

Budete potrebovať:

 • čerstvú uhorku
 • 3 plátky ananásu
 • 1 stopku zeleru
 • 1 šálku petržlenových listov

V prvom rade všetky prísady poriadne umyte. Uhorku očistite, nakrájajte na menšie kúsky a vložte do mixéra. Rovnako tak spravte aj s ananásom a zelerom. Všetko spolu rozmixujte a tento zdravý drink vypite.

Možno vám nebude chutiť, ale skúste sa premôcť. Vždy si viete vsugerovať, že je to maximálne chutné :). Nápoj pite každé ráno ešte pred raňajkami. Takto naštartujete svoj metabolizmus, dodáte telu energiu a navyše sa budete cítiť sýta a  nebudete pociťovať veľký hlad, vďaka čomu vaše raňajky nebudú musieť byť bohaté. Nápoj si pripravte každý deň, alebo si urobte väčšie množstvo a uschovajte ho v chladničke.

Už v priebehu 7 dní začnete pozorovať menšie zmeny na vašom brušku. Rozhodne však v tejto kúre neprestávajte. Po mesiaci sa budete cítiť skvelo a brušný tuk nebude až taký viditeľný, čo je naším cieľom. 

Bude sa ti páčiť: Ako inak využiť ocot? Bod číslo 3 ti ušetrí čas aj nervy po celú zimu!


 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

6 komentárov

Katarína Kusá 09.11.17 09:53

KK
karma
89.00

občas na dovolenke sa mi podarí kilo dve pribrať a práve vďaka ananásu mám za týždeň pôvodnú váhu

 • 1
Odpovedať

Simona Záhumenská 09.11.17 18:20

SZ
karma
90.00

Určite vyskúšam, moc ďakujem za tip :-)

 • 0
Odpovedať

Soňa Krátka 09.11.17 18:24

SK
karma
113.00

dobré vedieť

 • 0
Odpovedať

Katarína Konečná 09.11.17 20:31

KK
karma
111.00

V záhrade už čerstvé uhorky nenájdem, myslíte, že v našich obchodoch sú tie uhorky čerstvé ? Aby som si ešte viac neuškodila

 • 1
Odpovedať

Monika Červinková 10.11.17 13:23

karma
87.00

dobre vedieť

 • 0
Odpovedať

Lucia Kobíková 12.11.17 16:42

LK
karma
100.00

Super, o tomto som nepočula

 • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní