Toto sú tie najzbytočnejšie funkcie auta! Uhádneš, ktoré sú to?

Toto sú tie najzbytočnejšie funkcie auta! Uhádneš, ktoré sú to?

Autá sú dnes viac ako len prostriedok na presun z bodu A do bodu B. S pokrokom v automobilovej technológii teraz poskytujú zábavu a užitočnosť ako nikdy predtým. Existuje však niekoľko funkcií, ktoré uľahčujú náš život v rámci každodenného dochádzania, ale aj tie, ktoré sa zdajú byť trochu zbytočné.

Odporúčame: Ako si vybrať ekologické auto? Sú hybridy a elektromobily správnou voľbou?

Zrkadlenie obrazovky smartfónu

Zdroj: Shutterstock®

Zrkadlenie obrazovky smartfónu

Zrkadlenie vášho smartfónu na televízor doma môže mať zmysel vtedy, ak si pozeráte fotky z dovolenky alebo si púšťate hudbu, ale v aute to nie je to isté. Zrkadlenie smartfónu v aute totiž nepomôže ani pri zábave, ani pri obsluhe a môže pôsobiť viac než rušivo. Na prácu so „zrkadlom“, teda s druhou obrazovkou, musíte použiť vlastný smartfón, čo je pri jazde autom značne nebezpečné.

Držiak na slnečné okuliare

Zdroj: Shutterstock®

Držiak na slnečné okuliare

Ruku na srdce, koľkokrát ste ich tam mali? V prvom rade si treba uvedomiť, že nie každé slnečné okuliare sa tam zmestia. Aj keby sa však zmestili, väčšina ľudí by radšej ponechala svoje drahé okuliare vo svojom pôvodnom puzdre a nezabudli by ich v aute vždy, keď vystúpia. Alebo by sa mohlo stať, že stratia puzdro úplne.

Automatické otváranie dverí

Zdroj: Shutterstock®

Automatické otváranie dverí

Automatické svetlá – skvelé. Automatické dvere – úplne zbytočné, aj keď automatické otváranie kufra je fantastické, keď máte plné ruky. Ale automatické otváranie dverí vodiča a spolujazdca predstavujú vrchol ľudskej lenivosti. Táto inovácia je zbytočná až trápna. To, že majú ľudia pocit, že nepotrebujú používať kľučky a ešte si za to aj zaplatia, je veľmi smutná realita dnešnej spoločnosti. Tu platí – hoci sa to dá, ešte neznamená, že sa to tak musí robiť.

Pozri aj: Vieš, ako sa správne zipsovať na ceste? Tu sú zásady radenia sa!

na čo mi je v aute kompas

Zdroj: Shutterstock®

Kompas

Ak by mal ísť niekto autom na Severný pól, kompas by bol nevyhnutnosťou. Ale všetci bežní ľudia majú mapy v telefóne či navigáciu už zabudovanú v aute, aby sa dostali cez tú betónovú džungľu plnú asfaltu, áut a ľudí.

radiace páky pod volantom

Zdroj: Shutterstock®

   

Radiace páky pod volantom

Toto bol vraj kompromis, ktorý dá vodičovi pocit ručného radenia rýchlostí, ale iba ak má automat. Až na to, že je to trošku zbytočné, lebo vodič musí preradiť v tom správnom okamihu. V opačnom prípade auto jednoducho toto radenie ignoruje. Nakoniec sa však dospelo ku konsenzu, že tí, ktorí si kúpili automat, pravdepodobne nechcú radiť prevodové stupne, no a ľudia, ktorí to chcú, si kúpia auto s manuálnou prevodovkou.

Nočné videnie

Zdroj: Shutterstock®

Nočné videnie

Keď sa termálne systémy nočného videnia začali objavovať v automobiloch, všetci technici boli nadšení, kým si rýchlo uvedomili, že je to nanič. Nočné videnie by mohlo byť užitočnou vecou, ak by bolo súčasťou head-up displeja a bolo premietané na čelné sklo, ktoré by zvýrazňovalo skryté nebezpečenstvá, ale tam táto technológia ešte nie je. Teraz sa totiž musíte pozerať mimo vozovky, ale na druhej strane dokážete vidieť skryté nebezpečenstvá, ako napríklad srny alebo diviaky v tme.

V poslednej dobe sa s technológiami akoby roztrhlo vrece a nie je to inak ani v automobilovom priemysle. Niektoré sú naozaj pokrokové a významné, hlavne pokiaľ ide o bezpečnosť, niektoré nám uľahčujú život, ale iné nám pod rúškom luxusu vyťahujú zbytočné eurá z peňaženky. Ktoré technológie v aute máme, je viac-menej naším rozhodnutím, prioritou však vždy musí zostať bezpečná jazda.


 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

10 komentárov

Ľubica Šťastná 11.05.19 07:32

ĽŠ
karma
100.00

Zbytočné funkcie auta, súhlasím!

 • 1
Odpovedať

Jana Tonhauserová 11.05.19 12:18

karma
104.00

Jazdím na automate a naozaj som ručné radenie ešte nepoužila, načo ? ved práve preto som chcela automat,aby som nemusela ručne radiť...naozaj pre mňa zbytočnosť

 • 0
Odpovedať

jaro vetrik 14.05.19 19:39

JV
karma
-1.00

preco ved kazdá funkcia ma svoje opodstatnenie....

 • 0
Odpovedať

Žofia Mažáriová 17.05.19 19:25

ŽM
karma
115.00

Súhlasím!! zbytočné

 • 1
Odpovedať

Martin Benetin 20.05.19 10:56

MB
karma
-1.00

U veľa ľudí sa stáva, že aj samotné auto im je zbytočné, nielen funkcie v ňom :-D

 • 1
Odpovedať

Týna Ryglová 15.07.20 08:33

TR
karma
-1.00

Aj pre mňa sú tieto veci úplne zbytočné. Čím viac má auto funkcií, tak tým horšie. Ľudia sa potom menej sústredí na prevádzku a potom sa nie je čomu diviť, že je toľko nehôd. My máme starú Audi a sme spokojní. Jediné, čo po nej chceme je, aby nás doviezla, kam potrebujeme a to zatiaľ zvláda :-).

 • 0
Odpovedať

Jana Komadová 23.05.19 21:03

JK
karma
100.00

Rada som si prečítala

 • 0
Odpovedať

Anton Marek 15.03.21 12:11

karma
127.00

veľa ľudí využíva držiak na slnečné okuliare

 • 1
Odpovedať

QlqzzNwr QlqzzNwr 04.08.23 16:22

QQ
karma
-1.00

1

 • 0
Odpovedať

QlqzzNwr QlqzzNwr 04.08.23 16:22

QQ
karma
-1.00

1

 • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní