Joga ako ju nepoznáte

Joga ako ju nepoznáte
 • 27.06.2014
 • Silvia Karasová

  • Zdieľaj:
 • 1

Vlastne ani nevieme, či tieto cviky skutočne možno ešte stále nazvať jogou, každopádne oni seba takto nazývajú. Ak vás teda klasická joga neoslovila, a podobne ani aero joga, teda joga, ktorá sa cvičí vo vzduchu, máme pre vás pár vskutku prapodivných tipov.

Niektoré môžeme pokladať za tak trošku šialené, ale keď prihliadneme na fakt, že človek asi vždy potrebuje vymýšľať niečo nové, tak prečo nie. A tak aj toto starobylé cvičenie nabralo pod vplyvom trendov a vynaliezavých ľudí nové rozmery. Predstavujeme vám teda jogu ako ju zaiste nepoznáte:

Joga na koni

Joga ako ju nepoznáte

Zdroj: Shutterstock®

Máte rady kone, a ešte radšej na nich jazdíte? Ak chcete takúto jazdu spojiť aj s niečím duchovnejším, môžete vyskúšať jogu priamo na tomto ušľachtilom zvierati. Ten typ jogy je podľa jej milovníkov silnejší o to, že cvičíte na „živom zdroji energie“. Zároveň vás dovedie k priamemu spojeniu so svojím konským miláčikom, splynutie v jedno telo, jednu myseľ a jednu dušu. Princípom je upokojiť svoju myseľ, nechýba ani pravidelné a plynulé dýchanie. Ideálne bude ak k tomu pridáte aj nádych zábavy a jednoducho si to bez filozofovania, či ide alebo nejde o jogu, vychutnáte.

Odporúčame prečítať: Aero joga - zdroj mladosti

SUP joga – na surfe

Joga ako ju nepoznáte

Zdroj: Shutterstock®

Dobre čítate, nájdu sa aj takí priaznivci jogy, ktorí ju cvičia na surfe. V našich slovenských podmienkach je to o čosi komplikovanejšie, ale keď sa ocitnete pri mori, pokojne si to vyskúšajte. A nemusíte byť ani profesionálna surferka. Na dosku stačí vyliezť, vychutnať si morský vzduch a atmosféru, opäť sa zhlboka nadýchnuť a zacvičiť si obľúbené pózy. Takéto cvičenie, či už jogy, alebo nejakých posilňovacích cvikov je o to efektívnejšie, že necvičíte na pevnom povrchu. Minimálne stoji za vyskúšanie.

Odporúčame prečítať: Ako si zľahčiť hodinu jogy pri obmedzeniach

Food yoga

food joga

Zdroj: Shutterstock®

Predpokladáme, že vaša znalosť angličtiny je na takej úrovni, že slovíčko „food“ si dokážete preložiť. Ak náhodou pri preklade pochybujete, nemusíte. Trafili ste sa správne, ide o jogu s jedlom. Takáto foodie joga vzišla z USA a pokiaľ máme dobré informácie, hranice tejto krajiny zatiaľ neprekročila. Základom je harmónia a uvedomenie si, že psychické aj fyzické zdravie súvisí so zdravým stravovaním. Pri food yoge stačí mať na podlahe svoj chutný pokrm na tanieri na zemi, a po poslednom „ohm“ sa schuti najesť.

Odporúčame prečítať: Môže mi Jóga zmeniť život?

Tantrum joga 

joga

Zdroj: Shutterstock®

Tantrum joga je ideálna na zbavenie sa stresu. Zahŕňa v sebe tradičnú jogu, dýchacie techniky a meditáciu, ale zároveň aj temperament a vášeň. Veď sa presvedčte samé, ako sa vám uvoľní, keď si v kombinácii s cvičeniami jogy aj dobre zakričíte:)

Odporúčame prečítať: Prezradíme všetko potrebné o cvičení jogy

Joga so smiechom

Joga ako ju nepoznáte

Zdroj: Shutterstock®

Ak sa vám nepáči zakričať si, tak sa od brucha zasmejte. Poriadne z plných pľúc. Všetci dobre vieme, že smiech pozitívne vplýva nielen na našu imunitu, ale je liečiteľom aj našej duše. Milovníci tohto typu jogy tvrdia, že svaly, ktoré používate pri smiechu, sú podobné ako tie, ktoré využívate pri klasickej joge. Oba typy tak skvele dopomáhajú k harmónii a zároveň pôsobia antistresovo.

Zdroj foto: www.thinkstockphotos.com

  • Zdieľaj:
 • 1
Návrat hore
Autor článku

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

1 komentár

Jana Komadová 16.07.14 18:09

JK
karma
103.00

tak to je veľmi zaujímavé kričať si rada zakričím ked ma nik nepočuje a rada sa aj zasmejem a jesť v prírode je pre más prirodzené

 • 0
Odpovedať

Čo čítajú ostatní

Gumené šľapky ku každému outfitu: Trendy sa z roka na rok menia
Módne outfity

Gumené šľapky ku každému outfitu: Trendy sa z roka na rok menia

 • 6
 • 07.06.2021
Ako nosiť jednodielne plavky? Hodia sa do mesta aj k bazénu
Módne outfity

Ako nosiť jednodielne plavky? Hodia sa do mesta aj k bazénu

 • 5
 • 18.06.2021
Pásiky na oblečení sú späť: Túto sezónu si k nim opäť nájdeme cestu
Módne outfity

Pásiky na oblečení sú späť: Túto sezónu si k nim opäť nájdeme cestu

 • 3
 • 14.04.2021
TOPlist