Ako si posilniť imunitu počas zimy?

Ako si posilniť imunitu počas zimy?

V chladných mesiacoch je naše telo náchylnejšie na rôzne vírusové a infekčné ochorenia, ktoré sa dokážu rýchlo medzi ľuďmi rozšíriť. Stačí si iba kýchnuť, pobozkať niekoho či napiť sa z toho istého pohára a ochorenie ľahko prenesiete i na iných.

Naša imunita je oslabená, nedokáže s vírusom bojovať a podľahne mu. Potom nás čaká niekoľko nepríjemných dní, počas ktorých nás sprevádza prechladnutie, horúčka, bolesť hrdla, hlavy či celého tela. Ako sa takýmto ochoreniam ubrániť? Dôležitá je najmä prevencia, ktorá pozostáva z dôslednej hygieny, ale aj zvýšenej konzumácie prospešných vitamínov v podobe zeleniny, či ovocia.

Okrem toho môžeme v tomto období užívať aj výživové doplnky, ktoré telu dodajú to, čo potrebujú. V lekárňach dnes nájdeme nielen tablety na cmúľanie, ale aj kvapky. 

Odporúčame prečítať: Ako správne zjednocovať pigment pleti?

ako-posilnit-imunitu-pocas-zimy

Zdroj: Shutterstock®

Také sú aj výživové doplnky od Dr. Theissa, ktoré podporia vašu imunitu a sú vhodnou prevenciou pred vírusovými ochoreniami.

Dr. Theiss Echinacea Kräuter Tropfen – Echinaceové kvapky – Kvapky sa užívajú na posilnenie imunity a ako prevencia infekčných chorôb. Kvapky, určené na perorálne užívanie, slúžia na stimuláciu tvorby a aktivity fagocytov (obranné bunky tela, ktoré sú schopné pohlcovať a ničiť choroboplodné zárodky).

Dr. Theiss Echinacea Forte – Liek je vhodný na liečbu chorôb z prechladnutia, ale slúži aj ako podporná liečba pri ochoreniach dýchacieho traktu či infekcií močových ciest. Kvapky obsahujú vylisovanú šťavu z čerstvo kvitnúcej rastliny Echinacea purpurea, ktorá priaznivo ovplyvňuje obranyschopnosť organizmu. 

Odporúčame prečítať: Aký má význam používanie ústnej vody?

ako-posilnit-imunitu-pocas-zimy

Zdroj: Shutterstock®

Dr. Theiss Cukríky s výťažkom echinacey a mentolom – Cukríky obsahujú extrakt z echinacey, ktorá prispieva k udržaniu normálnej funkcie imunitného systému.
 

Dr. Theiss Cukríky s chuťou šalvie – Výživový bylinný doplnok so šalviovým extraktom napomáha k prirodzenej ochrane imunitného systému aj vďaka obsiahnutému vitamínu C. Cukríky navyše pomáhajú k udržiavaniu zdravých dýchacích ciest.

Odporúčame prečítať: Ako správne pomôcť dehydrovanej pleti po lete?

ako-posilnit-imunitu-pocas-zimy

Zdroj: Shutterstock®

Viac informácií na: www.naturprodukt.sk

Zdroj foto: www.thinkstockphotos.com, www.naturprodukt.sk

  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

3 komentáre

Mária Maxianová 17.11.15 18:42

MM
karma
100.00

a nezabúdať na cibuľu, cesnak, zázvor, atď.

  • 0
Odpovedať

Gabriela Vrabľová 19.11.15 11:50

GV
karma
83.00

treba si hlavne umývať aj často ruky

  • 0
Odpovedať

Dušan Karaman 30.12.15 10:47

DK
karma
-1.00

príroda je dobrý liečiteľ,ale bez podpory to už nejde............

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní