DIY trendy 2019: Pre kreatívne duše a šikovné ruky

DIY trendy 2019: Pre kreatívne duše a šikovné ruky

Patríte ku kreatívnym nadšencom, ktorí si zútulňujú svoj domov vlastnoručne zhotovenými dekoráciami? Alebo s radosťou vytvárate drobnosti a darčeky, ktoré tešia rodinu a známych? Pokiaľ áno, pokúsime sa vás inšpirovať výberom DIY trendov, ktoré by mali vládnuť v roku 2019.

Top farby

Rovnako ako minulý rok, tak aj v roku 2019 bude dominantnou charakteristikou handmade vecí prirodzenosť. K nej sa viažu aj prírodné a neutrálne farby, napríklad béžová, hnedá, univerzálne odtiene sivej a rôzne odtiene bielej (krémová, piesková, slonovinová). Výraznejšou trendovou farbou bude tmavá zelená, ktorá bezprostredne odkazuje na tzv. „záhradné“ témy. Pretože listy, ovocie alebo rastliny na látkach, obrazoch a rôznych dekoráciách budú stále „in“.

Pozri aj: DIY ružová farba na pery: Dlhotrvajúci rúž si vyrobíš aj z repy

doplnky z lana a špagátu

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto: pinterest.com

Laná, špagáty a technika makramé

Ako máte možnosť vidieť na obrázku vyššie, v roku 2019 budú mať v handmade tvorbe svoj priestor aj laná a špagáty, ktoré sa dajú využiť na rôzne spôsoby. Môžete si na ne zavesiť poličky, prípadne ich využijete ako rámy na zrkadlá, no zaujímavo sa budú vynímať aj na dlážke v podobe koberčekov. Z textílií budú preferované predovšetkým tie hrubšie, napr. ľanové. Populárnou sa opätovne stane aj objemná vlna. S uvedenými materiálmi korešponduje aj makramé technika, ktorá pomôže interiér krásne oživiť aj zútulniť. Populárnou bola najmä v 70. rokoch, no a v tomto roku si pomocou nej môžete vyrobiť:  ozdoby na stenu, zaujímavé „návleky“ na kvetináče a rôzne nádoby, závesy, tašky, šperky... Inšpirujte sa výberom z Pinterestu na obrázku nižšie.

Neprehliadni: Ako ušetriť čas? Toto sú najzákladnejšie kroky k jeho úspore

makramé technika

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto: pinterest.com

Nabetón zostáva „in“ betón

Čo sa materiálov týka, v trende z roku 2018 bude pokračovať betón, a to najmä v podobe váz, kvetináčov a sošiek. Tieto výtvory však môžete ozvláštniť prestriekaním farbou. Okrem obrázku vám odporúčame pozrieť si aj názorné video z Youtube, kde máte uvedený detailný postup pri výrobe zaujímavých betónových dekorácií.

betónové doplnky

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto: pinterest.com

Prírodné akcenty dreva

Prírodným akcentom v handmade tvorbe bude aj surové drevo. Svoju krásu drevo odprezentuje v podobe podnosov, fotorámčekov cez obrazy, kvetináče, stojany na sviečky, ale pokiaľ si trúfnete, môžete si z neho vyrobiť aj väčšie kusy nábytku, napríklad poličky alebo stolíky.

akcenty surového dreva

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto: pinterest.com

Dekoratívne poháre

Využitie nájdu obyčajné poháre od zaváranín, ale v podstate akékoľvek nádoby a poháre zo skla. Naplniť ich môžete podľa ľubovôle: kamienkami, pieskom, mušľami, svetielkami... Okrem toho stojí za vyskúšanie vytvorenie vlastnej minizáhradky, napríklad v akváriu. Vysadiť do nej môžete sukulenty, kaktusy, ale obľúbeným bude aj jemný mach doplnený o prírodné dekorácie.

Ďalšia inšpirácia: Dych vyrážajúce umenie z dreva: Inšpiruj sa a vylepši svoju záhradu!

dekoračné poháre

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto: pinterest.com

Graffity

Z prírodných tém a jemných farieb vybočuje trend, ktorý sa dostane do domácností z ulíc miest. Graffity si nájdu cestu do obývačiek, kuchýň alebo spální. Môžu byť na tapetách, obrazoch, ale ideálne by bolo, mať ich nasprejované priamo na stene. 

trend graffity

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto: pinterest.com

- Anketa

KTORÝ Z PREZENTOVANÝCH TRENDOV VÁS INŠPIROVAL NAJVIAC?

Odpovedalo 98 ľudí  

Doplnky zo špagátov
8%
Technika makramé
12%
Výrobky z betónu
52%
Výrobky z dreva
15%
Dekoratívne poháre
8%
Graffity v domácnosti
4%

  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

3 komentáre

Ľubica Šťastná 17.01.19 05:29

ĽŠ
karma
100.00

Inšpirujúce, ďakujem!

  • 0
Odpovedať

Mária Maxianová 17.01.19 09:13

MM
karma
100.00

ďakujem za článok, to je niečo pre mňa, zrovna riešim niečo na podlahu a ten nápad sa mi veľmi páči, už len zohnať lano

  • 1
Odpovedať

Jana Pitonakova 19.01.19 18:06

JP
karma
100.00

tie betónové záležitosti sa mi veľmi páčia

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní