Kde dať posteľ v malom byte? TOP nápady, ktoré ušetria priestor

Kde dať posteľ v malom byte? TOP nápady, ktoré ušetria priestor

Patríte aj vy medzi ľudí, ktorí sa nemôžu pýšiť veľkorozmerným bytom? V súčasnosti je celkom bežnou situácia, keď sa snažíme vtesnať do pár metrov štvorcových a zároveň dať svojmu obydliu dušu. A čo sa musí vojsť aj do toho najmenšieho bytu? Predsa posteľ! V článku vám ponúkneme výber funkčných a aj na pohľad zaujímavých riešení, ktoré prezentuje sociálna sieť Pinterest.

Stavte na multifunkčnosť

Menší byt si vyžaduje viac premýšľania nad funkciou každého jedného kusu nábytku. Multifunkčnosť  priestoru určeného na spánok môžete zabezpečiť vyššími drevenými konštrukciami, ktoré v sebe ukrývajú skrine, poličky alebo iné efektné úložné priestory. Lebo tých v malom byte nie je nikdy dosť!

Umiestnenie postele na drevenú konštrukciu s úložnými priestormi si vyžaduje poväčšinou šikovného majstra, preto budú náklady na takýto jedinečný kúsok vyššie. Na druhej strane však ušetríte svoje nervy, lebo takto dokážete dať rôznym veciam v domácnosti svoje miesto.

Pozri aj: Ako zariadiť spálňu a čo nám radí Feng Šuej? Vyspi sa do ružova!

multifinkčné postele

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto: pinterest.com

Čím vyššie, tým lepšie

Pokiaľ sa vám máli, môžete si posteľ umiestniť ešte vyššie a využiť tak väčší priestor pod ňou. Pozor ale na stop, ktorého výške sa treba prispôsobiť. Pokiaľ však obývate byt, ktorý má stropy vysoké, ale podlahovej plochy je v ňom málo, tak by bolo naozaj škoda, aby ste to nevyužili.

čím vyššie, tým lepšie

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto: pinterest.com

Kancelária alebo obývačka pod posteľou?

Stále sa vám to zdá málo? A čo tak umiestniť pod vysokú konštrukciu postele celú obývačku či domácu kanceláriu?

obývačka pod posteľou

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto: pinterest.com

Pódium a výsuvná posteľ

Ak vám ale výšky naháňajú strach, nemusíte smútiť, aj pre vás máme riešenie. Posteľ si v takom prípade umiestnite pod pódium, na ktorom môžete mať obývačku, dokonca aj kuchyňu (ako vidno na obrázku nižšie). Večer si posteľ jednoducho vysuniete a ráno zasuniete. Super riešenie aj pre takzvané mikrobyty, v ktorých ide pri zariaďovaní o každý jeden centimeter. Skrytá posteľ ušetrí priestor aj z vizuálneho hľadiska a byt tak bude pôsobiť vzdušnejšie.

Ďalšia inšpirácia: Praktické tipy pre malý byt: Ako zväčšiť úložný priestor kúpeľne?

zásuvná posteľ

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto: www.pinterest.com

Spací kút

Pokiaľ váš byt nie je extrémne malý a vám sa nechce posteľ neustále vysúvať, alebo sa vám na ňu nechce liezť do výšky, nechajte ju na zemi. Nezabudnite ale na to, že by ste ju mali aspoň vizuálne oddeliť od ostatných zón bytu. A to najmä v prípadoch, keď máte napríklad kuchyňu, obývačku a spálňu v jednej miestnosti. Poslúži vám na to knižnica, pekný paraván alebo závesy.

vizuálne oddelenie postele

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto: www.pinterest.com

Umiestniť posteľ v malom byte tak, aby plnila aj iné funkcie okrem tej základnej, bola v súlade s ostatným nábytkom a aby ste sa v nej aj cítili dobre, je naozaj taká malá veda. Dúfame, že sme vás inšpirovali a pokiaľ máte aj iné návrhy, budeme sa tešiť, ak sa s nimi podelíte v komentároch.


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

5 komentárov

Ľubica Šťastná 15.02.19 07:18

ĽŠ
karma
100.00

Dobré nápady, ktoré ušetria priestor!

  • 1
Odpovedať

Mária Maxianová 15.02.19 09:24

MM
karma
100.00

skvelé nápady, do malých bytov a študentských izieb

  • 1
Odpovedať

Mária Chromíková 15.02.19 11:13

MC
karma
109.00

Zaujímavé nápady .

  • 0
Odpovedať

JAN KOMADA 15.02.19 15:47

JK
karma
100.00

Aj do garzónky dobré nápady

  • 0
Odpovedať

Elena Švachová 15.02.19 23:49

karma
115.00

Zaujímavé,ale neviem si predstaviť chodiť do postele po schodíkoch a myslím si,že čím vyššie pod plafónom,tak tam musí byť teplo.Ja by som nezaspala.V spálni musím mať okno a chladnejšie.No,ale ked je ozaj málo miesta,každá rada je dobrá.

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní