Trendy v zdobení vianočného stromčeka: Akú farbu zvoliť tento rok?

Trendy v zdobení vianočného stromčeka: Akú farbu zvoliť tento rok?

Mnohí z nás sa nevedia dočkať, kým príde ten správny čas, ktorý vnesie do každej domácnosti pravé kúzlo Vianoc. Niektorí sú však viac nedočkaví, preto už majú ozdobený vianočný stromček, ktorý domácnosti dodáva tú pravú sviatočnú vôňu (v prípade živého stromčeka) a zútulňuje ju.

V každej domácností sú iné tradície. Niekde vianočné stromčeky nosí Ježiško, iní si zase stromček ozdobujú spoločne deň pred Štedrým dňom a niektorí ho majú rozsvietený už celý mesiac. Ku ktorým patríte vy? Ak k tým, ktorí stromček ešte rozhodne nemajú ozdobený, tak načerpajte inšpiráciu tohtoročných trendov v zdobení vianočného stromčeka. Aká farba je v kurze tento rok?

Dokupovať každý rok nové ozdoby na stromček len preto, že sa trendy menia, niekedy nie je možné. Hlavne nie, ak všetky tieto ozdoby nemáte kde uskladniť. Predsa len nie každá domácnosť má dostatok úložného priestoru. A tak každý rok na stromček vešiame stále tie isté ozdôbky, vianočné gule a pod., poprípade z nich kombinujeme len jednu farbu, maximálne dve. Tento rok sa môžete odviazať, a to na plnej čiare, pretože tento rok budú domácnosti žiariť vo farbe dúhy.

Pozri aj: Darčeky podľa znamenia zverokruhu (Lev, Panna, Váhy, Škorpión)

dúhový vianočný stromček

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto: pinterest.com

Dúhové vianočné stromčeky

Áno, ak ste tipovali, že dúhové stromčeky sú tento rok v trende, tak tipujete správne. Rovnako, ako dúha vychádzajúca po daždi dokáže rozžiariť očká, tak aj tento stromček vie rozžiariť vašu domácnosť. Uložte spektrum dúhových farieb zhora nadol a vytvorte si príjemnú vianočnú atmosféru.

Dúhová kombinácia najviac vynikne pri bielom vianočnom stromčeku, no ani pri klasickom sa rozhodne nestratí. Základom sú farebné vianočné gule v rôznych odtieňoch a veľkostiach.

inšpirácia na zdobenie vianočných stromčekov

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto: pinterest.com

Ďalšie trendy, ktorými nič nepokazíte

V prípade, že dúhová kombinácia nie je nič pre vás, tak vyskúšajte svoj tohtoročný vianočný stromček zladiť do jednej farby, ktorá bude pôsobiť očarujúco a jednotne.

 • Zlatá farba – už po dlhé roky patrí medzi najhonosnejšie farby a je neodmysliteľnou súčasťou vianočných dekorácií. Ak máte svoju domácnosť zladenú do rustikálneho štýlu, tak zlatá farba na stromčeku dokonalo vynikne a vašej domácnosti dodá kúsok luxusu a puncu. Skombinujte ju napríklad s červenou, poprípade zelenou alebo medenou.
 • Hnedá farba – táto farba je sama o sebe celkom nevýrazná. Ide o zemitú farbu, ktorá dokáže vniesť do domácnosti harmóniu. Vždy ju však kombinujte so zlatou alebo žltou farbou. Poprípade tento rok siahnite po hnedom vianočnom stromčeku a ten doplňte zlatými alebo striebornými dekoráciami.
 • Staroružová a bordová – ak patríte k nekonvenčným typom, preferujete extravaganciu a nebojíte sa experimentovať, tak tento rok siahnite po staroružovej alebo bordovej farbe, ktoré dodajú vášmu útulnému bývaniu gráciu a punc.
pastelový vianočný stromček

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto: pinterest.com

Trend roka 2018 aj na stromčeku

Ak sledujete rôzne módne alebo beauty trendy, tak ste určite zaregistrovali, že tento rok sa niesol v pastelových tónoch. Preto aj počas Vianoc môžete pokračovať v týchto trendoch a ozdobiť svoj vianočný stromček do pastelových farieb. Ide o netradičnú kombináciu, ktorá však doslova rozžiari vašu obývaciu izbu a vnesie do nej radosť.

- Anketa

AKÝ VÝZDOBU, RESP. AKÚ FARBU VIANOČNÉHO STROMČEKA ZVOLÍTE TENTO ROK?

Odpovedalo 314 ľudí  

Som za klasiku, preto budem voliť jednofarebný stromček, a to buď, červený, zlatý, strieborný, modrý, ružový,...
7%
Som za bláznovstvá, takže určite pôjdem do dúhovej kombinácie
4%
Vždy preferujem mix 2 maximálne 3 farieb, ktoré k sebe dokonale ladia
85%
Nežnosť - to som ja, preto pastel bude v centre pozornosti aj u nás
4%

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

9 komentárov

Soňa Krátka 10.12.18 07:41

SK
karma
114.00

ja som klasik, u nás bude zlato - červeno - zelený

 • 0
Odpovedať

Mária Chromíková 10.12.18 12:35

MC
karma
109.00

Snažím sa používať staré zásoby ,prípadne dokúpim niečo nové .

 • 0
Odpovedať

Mária Maxianová 10.12.18 18:40

MM
karma
100.00

ja mám rada prírodné materiály, teda uprednostňujem drevené ozdoby, trochu zlatej farby

 • 0
Odpovedať

Ľubica Šťastná 10.12.18 20:16

ĽŠ
karma
100.00

Krásne inšpirácie!

 • 0
Odpovedať

Miriama Tamasova 10.12.18 21:19

MT
karma
-1.00

jasné každým rokom sú tie moderné stromčeky stále krajšie a sú na ňom ozdoby, o ktorých sme niekedy ani len nesnívali ale určite si každý z nás spomína na stromček z detských čias, farebný s veľkými guľami :)

 • 1
Odpovedať

Barbora Kubelková 16.12.18 08:35

karma
113.00

no niektoré tie stromčeky sú hotová katastrofa.. Ja som za prírodnejšie ozdoby ako sušené citrusy, oriešky, slamené ozdoby, drevené ozdoby a tak :)

 • 0
Odpovedať

Anton Marek 17.12.18 14:31

karma
127.00

Vyzerá to síce zaujímavo, ale neviem, či vytvoria tú pravú vianočnú atmosféru. My aj tento rok zostaneme pri červeno-zlatej kombinácii.

 • 0
Odpovedať

Darina Božiková 18.12.18 14:15

DB
karma
114.00

roky používame klasické ozdoby,ale každý rok niečo dokúpime a niečo staré vynecháme.

 • 1
Odpovedať

Vlasta Mäsiarová 21.12.18 12:43

karma
100.00

Stromček mam len malý, strieborné ozdoby. Mame doma 3 psíkov, tak veľmi ho nepreplnime, aby ho náhodou nehodili.

 • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní