Čo o nás hovoria naše ruky? – časť I.

Čo o nás hovoria naše ruky? – časť I.
  • 19.02.2016
  • Silvia Karasová

Veštením z dlaní sa zaoberá chiromantia. Avšak dozvedieť sa o sebe viac nemusíme len z čiar na našich dlaniach.

Už aj samotný tvar našich rúk totiž dokáže veľa napovedať o charakteristických vlastnostiach človeka.

Čo všetko si pri rukách (svojich, alebo aj druhých) všímať a čo je viac alebo menej podstatné, aj o tom sa dozviete v dnešnom článku.

Odporúčame prečítať: Láska na dlani - vyčítajte si osud z ruky

Čo o nás hovoria naše ruky? – časť I.

Zdroj: Shutterstock®

Tvar rúk

Ak by sme chceli veľmi zovšeobecňovať, môžeme hovoriť o dvoch typoch ruky. Jedna je úzka, drobná, prípadne dlhá, no pôsobí krehko, druhá je naopak živelnejšia, širšia a má štvorcový tvar. Ten prvý typ patrí skôr jemnejším bytostiam, ktoré sú zvyčajne veľmi citlivé. Naopak čím širší tvar ruky, tým menej zasnená osoba, ktorá sa drží pri zemi a jej myšlienkové pochody sú bližšie k realite než fantázii.

Odporúčame prečítať: Anjelské znamenia v podobe čísel

Tvar prstov

Aj prsty sú pri „veštení“ z rúk dôležité. Podľa toho ako vyzerajú, viete odhadnúť nielen, či dotyčný ťažko manuálne pracuje, alebo si potrpí na dokonalom vzhľade, manikúru nevynímajúc. 

Čo o nás hovoria naše ruky? – časť I.

Zdroj: Shutterstock®

Dlhé prsty, na koncoch zúžené – takýto typ človeka máva častokrát umelecké nadanie. Ich nositelia patria k hudobníkom, výtvarníkom, či skvelým sochárom. Okrem toho, že majú k umeniu veľmi blízko, sú aj citliví a veľmi emocionálni. Zakladajú si v prvom rade na psychike, neraz rozmýšľajú skôr srdcom, než rozumom. Vedia počúvať svoj šiesty zmysel, čo je ale menej pozitívne, kvôli svojej citlivosti, často upadajú do melancholickej, až depresívnej nálady. Sú ľahko manipulovateľní a podliehajú aj sebaľútosti.

Odporúčame prečítať: Objavte prírodné afrodiziakum

Dlhšie prsty, mimoriadne tenké – hovorí to o tzv. kónickom type človeka. Spoznáte ho aj vďaka veľmi jemnej a hebkej pokožky, alebo vďaka tenkému zápästiu. Majú bohatú fantáziu, sú kreatívni, tvoriví, ale aj veľmi náladoví. Tieto osoby napriek tomu, že bývajú romantické a zasnené a môžu tak predstavovať potencionálne vhodného partnera, sú najmä v láske skôr nestále. Ani vernosť im veľa nehovorí.

Čo o nás hovoria naše ruky? – časť I.

Zdroj: Shutterstock®

Široké prsty, na koncoch zaoblené – máte dočinenia so sebavedomým a priamočiarym človekom. Tieto osoby uprednostňujú vo svojich životoch stabilitu, neznášajú neporiadok, chaos, stres... Sú to skôr racionálne typy, ktoré majú na všetko niekoľko náhradných plánov. Presne vedia, čo od života chcú a svojim vlastným tempom si za tým aj idú.

Odporúčame prečítať: Objavte prírodné afrodiziakum

Mohutné prsty s vejárovitým zakončením – spoznáte ich aj vďaka širokej dlane a pevnému stisku. Sú to energickí, úprimní ľudia, občas zbytočne tvrdohlaví, no v konečnom dôsledku dobrosrdeční. Neboja sa tvrdej práce, sú rodinne založení a všetko po čom túžia v kútiku duše je milovať a byť milovaní. Sú sebavedomí, neboja sa nových výziev a neštítia sa ani zmien. 

Zdroj foto: www.thinkstockphotos.com

  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

3 komentáre

Soňa Krátka 19.02.16 07:54

SK
karma
113.00

zaujimave,co vsetko sa da podla tvaru ruk,dlani,prstov o cloveku povedat

  • 0
Odpovedať

Erika Špacírová 01.03.16 15:52

karma
93.00

naozaj zaujímavé veci

  • 0
Odpovedať

Katarína Janotíková 09.03.16 12:41

KJ
karma
-1.00

Moc tomu neverím

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní