Návod, ako neverbálne pôsobiť na mužov. Takto ti vyhovejú vo všetkom!

Návod, ako neverbálne pôsobiť na mužov. Takto ti vyhovejú vo všetkom!
 • 24.10.2017
 • Veronika Lacková

  • Zdieľaj:
 • 13

Pojem neverbálna komunikácia zahŕňa súbor prejavov komunikácie, ktoré nie sú vyjadrené slovom. Ide napríklad o mimiku a gestiku. Gestá – s ich pomocou vyjadrujeme množstvo emócií. Fungujú na inštinktívnej úrovni a pôsobia účinnejšie ako slová, teda hlavne na mužov, ktorí toho od prírody nahovoria podstatne menej ako ženy.

Ak vezmeme komunikáciu z percentuálneho hľadiska, tak gestá (spolu s mimikou a rečou tela) predstavujú drvivú väčšinu (viac ako polovicu) účinného odovzdávania informácie. Práve pre tento fakt je často obyčajný dotyk efektívnejší ako hodinová debata.

Prinášame vám tipy na zázračné dotyky, ktorými dokážete svojho partnera nielen upokojiť, ale ho aj prehovoriť, aby napríklad opravil niečo v domácnosti, alebo vás niekam vzal, alebo vlastne čokoľvek, čo si vymyslíte.

Odporúčame: Kolostrum: Vraj univerzálny liek na imunitu. Ale, aká je pravda?

Ako povedať ,,prepáč“

Ak ste nemali pravdu (alebo si to aspoň myslí on) a je potrebné ospravedlniť sa, sadnite si vedľa neho a pri vyslovení frázy: ,,Odpusť mi...“ mu položte ruku na koleno a zľahka ho stlačte.

Funguje to takto: Keď je muž nahnevaný, pohladenie po ruke alebo líci je pre neho príliš intímne – toto gesto príjme podráždene a najpravdepodobnejšie sa od vás v tej chvíli bude dištancovať.  Neutrálnejšou zónou je preto koleno. Navyše, k tomu aby ste sa dotkli jeho kolena sa musíte mierne ohnúť a natiahnuť ruku. Jeho podvedomie toto gesto, spolu so slovami ospravedlnenia prijme ako znak pokory. 

ospravedlnenie

Zdroj: Shutterstock®

Keď ho chcete poprosiť o pomoc

Ak vášho partnera žiadate o pomoc, pozornosť alebo porozumenie, natiahnite k nemu ruky dlaňami nahor tak, aby ich on zakryl svojimi dlaňami.

Funguje to takto: Dlane otočené nahor symbolizujú prosbu o pomoc. Takto muž, ktorý sa nachádza v dominantnej pozícii, pocíti silu a potrebu pomôcť vám.

prosiť muža

Zdroj: Shutterstock®

Keď sa schyľuje k hádke

Upokojiť svojho partnera ešte predtým, než úplne vybuchne môžete pomocou toho, že sa dotknete jeho pleca. Dotyk musí byť tvrdý a jasný, v žiadnom prípade však nie plachý! Držte takto ruku niekoľko sekúnd a potom ju odtiahnite. Takto akoby ste stlačili na gombík ,,pauza“ v jeho hlave.

Funguje to takto: Partnerovo plece je najnecitlivejšiou zónou na jeho tele. Gesto, ktorým mu na plece suverénne položíte ruku v sebe nesie množstvo energie a strhne na seba pozornosť. Tento pohyb mu zároveň pripomenie spojenie medzi vami a to, že sa netreba nechať vytočiť do nepríčetnosti. Toto gesto vyjadruje, že situácia nie je nebezpečná, že nebude ublížené jeho slabým miestam, a že spolu môžete nájsť optimálne riešenie daného problému.

zastaviť hádku

Zdroj: Shutterstock®

Ak ho chcete prehovoriť, aby urobil niečo, čo urobiť nechce

Vezmite jeho ruky do vašich tak, aby sa nachádzali pod vašimi a potom ich zopnite do prosebného gesta. Funguje to takto: zopnuté ruky zobrazujú gesto presviedčania, ktoré  na rokovaniach používajú napríklad politici. Váš telesný kontakt a fakt, že vaše ruky sú navrchu, posúva jeho podvedomiu správu: ,,Teraz tu velím ja!“.

A ešte jeden tip na záver. Zameňte otázku: ,,Mohol by si prosím ťa...?“ vetou: ,,Potrebovala by som po tebe, aby si...“ Pretože to, čo po ňom chcete frázou ,,mohol“, on urobiť môže, ale nemusí ;). Dajte do komentárov vedieť, ako sa vám darí.

Zaujme ťa: Čerstvé, sušené a kandizované ovocie: Spoznaj ich výhody aj nevýhody!


  • Zdieľaj:
 • 13
Návrat hore
Autor článku

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

13 komentárov

Lucia Šeptáková 24.10.17 06:44

karma
108.00

Zaujímavé,to teda skúsim..

 • 0
Odpovedať

Soňa Kelemenová 24.10.17 08:24

SK
karma
86.00

jednou vetou.... treba vedieť ako na to.... každý pozná toho svojho...zaujímavé

 • 0
Odpovedať

Daniela Bieliková 24.10.17 12:32

DB
karma
117.00

dobré vedieť...

 • 0
Odpovedať

Katarína Kusá 24.10.17 14:38

KK
karma
89.00

nejako mi nejde do úst veta Potrebovala by som po tebe, aby si...radšej Prosím ťa urob to a to

 • 0
Odpovedať

Soňa Krátka 24.10.17 15:22

SK
karma
113.00

za tie roky, už zhruba viem, ako na to...

 • 0
Odpovedať

Tomáš Kamenár 24.10.17 16:06

TK
karma
105.00

vtipný článok

 • 1
Odpovedať

Katarína Konečná 24.10.17 19:07

KK
karma
114.00

po 31 rokoch spoločného života sa už tak poznáme, že už vieme na čo myslíme

 • 0
Odpovedať

Mária Maxianová 24.10.17 19:26

MM
karma
100.00

na každého muža platí niečo iné...

 • 0
Odpovedať

Mária Frnová 25.10.17 11:42

MF
karma
106.00

pri najbližšej príležitosti vyskúšam...

 • 0
Odpovedať

Žofia Mažáriová 25.10.17 15:22

ŽM
karma
115.00

Tak toto je teda zaujímavé, možno vyskúšam

 • 0
Odpovedať

Pavlína Vaksmundská 25.10.17 16:14

PV
karma
113.00

Každý vie ako na toho druhého , ked s ním žije už niekoľko rokov.. Niekedy stačí milý pohľad ,niekedy dotyk ruky .. !! Ale najkrajšie na hádke je to , ked sa po nej opäť zblížite a láskate ..

 • 0
Odpovedať

Milka Damašková 25.10.17 22:43

MD
karma
132.00

Asi nie som dosť prešpekulovaná ženská, ale robiť takéto cielené ťahy mi je cudzie,keď chcem telom vyjadriť nejaké emócie, som hlavne sama sebou..

 • 0
Odpovedať

Dušan Varga 29.12.18 16:39

DV
karma
103.00

Zaujímavý článok.
Aj manželka číta pravidelne Vaše články...

 • 0
Odpovedať

Čo čítajú ostatní