Prečo nám vychádzky do prírody navodia pocit šťastia?

Prečo nám vychádzky do prírody navodia pocit šťastia?
  • 03.03.2016
  • Gabriela Vargová

Každý deň je potrebné prežiť naplno a vyťažiť z neho maximum. Premýšľať, zvažovať a povýšiť našu existenciu na čo najvyššiu možnú úroveň. Náš čas neúprosne beží, a preto by sme sa mali venovať aktivitám, ktoré nás niekam posunú a ulahodia našej duši.

Akým spôsobom zaháňate pochmúrne myšlienky a depresie? Máme pre vás výbornú ponuku. Zdroj energie, šťastia, pokoja.

Zdroj, ktorý máte na dosah - čarovná a liečivá príroda. Šuchot lístia, jemný vánok pohrávajúci sa s prameňmi vlasov, slnečné lúče rozohrievajúce aj tie najchladnejšie pocity, uchu lahodiaci spev vtáčikov. Príroda, tá dokáže naučiť, ako zmeniť negatívne myšlienky na pozitívne. Rovnako jednoducho, ako búrlivé mraky v sekunde vystrieda nádherné slnečné počasie, vy môžete premeniť spôsob svojho zmýšľania. 

Odporúčame tiež: Ako využiť zvyšky jedla, alebo ako variť ekonomicky?

príroda ako jedinečný zdroj šťastia

Zdroj: Shutterstock®

Voľný zdroj pre každodenné šťastie

Ľudia, ktorí si vybudovali „vzťah“ s prírodou, našli vlastnú verziu šťastia a hlboké spojenie so svojou osobnosťou. Je to ako sadenie semienok. Korene sa uchytia vo výživnej zemi, ktorá im poskytne základ a pocit bezpečia. Následne začnú pracovať a prinášať do svojich životov viac šťastia. Je dôležité stanoviť si priority. Popri každodennej práci, uponáhľanom živote a povinnostiach je ťažké nájsť si čas na prechádzku, sprevádzanú slnečnými lúčmi. Ak však pridáte tento bod do zoznamu denných aktivít, vaše osobné šťastie sa posunie na úplne inú úroveň.

Odporúčame prečítať: Ako na to... Vystúpiť z bubliny pohodlia a začať žiť naplno

príroda ako jedinečný zdroj šťastia

Zdroj: Shutterstock®

Posaďte sa, zhlboka dýchajte a relaxujte

Len tak sedieť niekde na lavičke v parku, dýchať, relaxovať a vychutnávať daný okamih naplno môže byť spočiatku veľmi náročné. Vyskúšajte sa pohodlne obliecť, nasadiť slúchadlá a pustiť svoje obľúbené upokojujúce pesničky. Neskôr, keď budete tráviť v prírode čoraz viac času, začnete vnímať to nádherné ticho a prítomnosť bez hudby. Len zvuky okolia, ktoré vytvoria oázu mieru, lásky a šťastia.

Odporúčame prečítať: Prečo si dopriať detoxikáciu s pomocou žihľavy?

príroda ako jedinečný zdroj šťastia

Zdroj: Shutterstock®

Svojim pobytom v prírode nás tento zázrak učí spojiť sa s našimi telami a emóciami. V interiéri síce môžete cítiť umelé svetlo, ktoré na vás žiari, ale keď ste vonku, cítite pravé pocity, ktoré vás vedú na ceste životom. Slnečné lúče poskytnú silu, lásku a nádej. To vás privedie ku šťastiu a celkovej vyrovnanosti.

Zaoberať sa prítomnosťou, užívať si ju a nepremrhať ju. Skúste tráviť v prírode svoj voľný čas. Detailnejšie skúmajte svet okolo seba, uvedomte si, čo vidíte, pozorujte jednotlivé objekty a zameriavajte sa na ne. Táto metóda je výborným relaxom a účinne zabojuje s vašou nervozitou a úzkosťou. Tým, že začnete pozorovať napríklad strom, jeho krásne lístie vo výrazných farbách, detaily kôry, budete schopné uvoľniť sa a sústrediť sa na niečo iné, než je skutočnosť a vaše negatívne rozpoloženie.

Zameranie sa na prítomnosť, vychutnanie okamihu. Vieme, že je to náročné. Ste pracovne vyťažené, máte svoje rodiny a povinnosti, ktorým treba venovať patričnú dávku pozornosti. Ale ide o vaše šťastie, o váš krok vpred. Nech sa stane čokoľvek, nezabudnite dýchať. Ste vonku, voľná, nezávislá a je to dar pre vás.

Odporúčame prečítať: Nebojte sa jarnej únavy! Ako ju poraziť?

príroda ako jedinečný zdroj šťastia

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto: www.thinkstockphotos.com

  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

5 komentárov

Anna Kralovičová 03.03.16 11:08

AK
karma
64.00

Veľmi rada chodím do prírody relaxovať, vždy v nej načerpám veľa novej sily a energie. Najčastejšie chodím do nášho lesíka, kde pozorujem aj zvieratá žijúce v lese, počúvam spev vtáčikov, no je to úplný relax pre telo aj dušu.

  • 0
Odpovedať

Katarína Janotíková 03.03.16 11:25

KJ
karma
-1.00

Milujem prechádzky do prírody, vyčistím si hlavu a pokochám sa jej krásou. Zabudnem pritom na všetky starosti.

  • 0
Odpovedať

Soňa Krátka 03.03.16 16:41

SK
karma
114.00

priroda je mocna carodejka, v kazdom rocnom obdobi nam ponuka to najkrajsie, mame stastie, ze nas dom stoji hned pod horou, staci sa len zadivat z terasy a moje oci a mysel su nabite touto krasou, ak mame s manzelom chut, tak sa u nas chodime prechadzat do lesa k smolenickemu zamku a k rybniku, hned nam je lepsie na dusi, rozhovor je taky uvlnenejsi, dycha sa krajsie, vnimame pozitivnu energiu...

  • 0
Odpovedať

Erika Špacírová 04.03.16 20:08

karma
93.00

pretože príroda je jednoducho ohromná! :)

  • 0
Odpovedať

Júlia Dominová 06.03.16 17:38

JD
karma
-1.00

Milujem prechádzky do prírody, najlepšie som psíkom a niekedy aj bicykel je super :)

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní