Tajomstvo, ktoré musíš poznať: Vieme, čo dokáže predĺžiť život!

Tajomstvo, ktoré musíš poznať: Vieme, čo dokáže predĺžiť život!

Rýchle tempo dnešného celkom bežného života nás často núti vysloviť jednu desivú vetu: „Toho sa ja už nedožijem...“. Smutné však je, že túto vetu nepoužívajú staré babičky a deduškovia, ale mladí ľudia, ktorí majú pred sebou ešte celý život.

Ak túto vetu používate aj vy, zastavte sa a prečítajte si tento článok, v ktorom sa dozviete, čo dokáže predĺžiť život. Zrejme budete veľmi prekvapení, ako môže jedna malá a krátka aktivita za dva týždne zmeniť niečo tak dôležité. Sľubujeme, že vás to ani nebude bolieť!

Preskúmaj aj: Jarné výhonky mladých ihličnanov: Prečo si ich nazbierať?

prečo chodiť na koncerty

Zdroj: Shutterstock®

Odpoveď je hudba

Ako sa hovorí, „hudba je liek“ a vyzerá to tak, že to, čo je možno len zdanlivo prázdna fráza sa stáva niečím, čo potvrdzuje veda. Prieskum, ktorý porovnával niekoľko príjemných a upokojujúcich aktivít, naozaj potvrdil, že odpoveďou na dlhší život je hudba, respektíve chodenie na živé koncerty. Ukázalo sa, že ak si skočíte raz za dva týždne na živý koncert vašej obľúbenej kapely, môže vám to predĺžiť pobyt na tejto krásnej planéte...

letné festivaly

Zdroj: Shutterstock®

Po koncerte sme šťastnejší

Prečo teda koncerty predlžujú život? Po koncerte sa totiž cítime šťastnejší. Stačí, ak na ňom pobudneme 20 minút a naša všeobecná spokojnosť a dobrý pocit stúpa až o 21 percent. Prieskum sa respodentov pýtal na koncerty v porovnaní s jogou, s venčením psa či dokonca s návštevou wellnesu, no žiadna z týchto relaxujúcich aktivít „netromfla“ koncert a spievanie nahlas. Táto informácia prichádza práve včas, leto je predsa plné festivalov a koncertov, na ktoré si môžete ešte rýchlo zakúpiť lístky, nemyslíte?

hudba pri behu

Zdroj: Shutterstock®

Terapia hudbou

Ak nie ste príliš veľký fanúšik hlasnej živej hudby a kopy tlačiacich sa a skandujúcich ľudí, skúste počúvať hudbu doma. Je známe, že hudba dokáže riešiť také vážne diagnózy, ako je depresia, úzkosť, no dokáže aj umocniť kreativitu a zlepšiť spánok. Zaujímavé je, že počúvaním hudby v aute sa už toľko nebudete hnevať na neschopných vodičov, alebo ak si hudbu pustíte počas behu, budete podľa štatistík utekať o niečo rýchlejšie.

- Anketa

CHODÍTE NA ŽIVÉ KONCERTY?

Odpovedalo 22 ľudí  

Vždy keď sa dá, živú hudbu zbožňujem!
27%
Len občas, ale asi to napravím.
18%
Hudbu radšej počúvam doma.
45%
Nie, nepočúvam hudbu.
9%

  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

2 komentáre

Elena Švachová 24.05.18 23:15

karma
115.00

Prídem z práce domov a prvé čo urobím...zapnem rádio :-)

  • 1
Odpovedať

Martina Varhaníková 15.06.18 08:34

karma
110.00

Hudba nás oslobodzuje, tak ako tanec.

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní