Ako interpretovať sny? Zisti o sebe fascinujúcu pravdu! (III. časť)

Ako interpretovať sny? Zisti o sebe fascinujúcu pravdu! (III. časť)

Už v predošlých článkoch sme hovorili o dôležitých symboloch a emóciách, s ktorými sa môžeme stretnúť v čase, keď spíme a naše podvedomie sa hlási v plnom nasadení o slovo. Ak budeme brať sny vážne, môžeme odhaliť aj to, čo sa deje na najhlbšej úrovni našej mysle.

Poďme sa teda pozrieť na poslednú časť nášho „snára“. Odhalíme si, čo znamená, keď sa v sne stratíte či znova ocitnete pred školskou tabuľou (hoci už dávno nie ste školopovinným dieťaťom). Povieme si niečo o interpretácii nahoty a venovať sa budeme aj takej nepríjemnej snovej situácii, akou je vypadávanie zubov.

Blúdenie – metafora zo života

Ak sa vám často sníva o blúdení na rôznych miestach, napríklad v lese alebo v meste či chodbách domu, podvedomie týmto spôsobom pripomína, že by ste sa už konečne mali v reálnom živote rozhodnúť a vybrať si z ponúkaných možností riešenia situácie. Prípadne si jasne stanoviť vlastné hranice, za ktoré už nepôjdete alebo sa jednoducho rozhýbať a ísť konečne za tým, čo je pre vás prospešné.

Takže ide o metaforu v zmysle – keď nie je zvolený správny smer a cieľ, potom sa možno už len stratiť. Čím viac budete zmätení a nerozhodní v reálnom svete, tým častejšie môžete očakávať sny tohto charakteru. Skúste počúvnuť svoj vnútorný hlas a urobte rozhodnutia, ktoré vás vyvedú z bludného kruhu. Keď to zrealizujete počas dňa, prejaví sa to pozitívne aj vo vašich snoch.

Pozri aj: Premeny bábik do realistickej podoby: Zručnosť ukrajinskej umelkyne ti vyrazí dych!

blúdenie v sne

Zdroj: Shutterstock®

Pred tabuľou – úzkosť spojená so zlyhaním

Stojíte pred tabuľou alebo robíte skúšku a nič neviete? Áno, sny zo školského prostredia bývajú o skúšaní a úzkosti z toho, že ste sa neučili, zabudli ste úlohy, prepadáte, nedostali ste zápočty... Nič to na tom, že už  dávno nemáte so školskými lavicami nič spoločné. Kľúčovými slovami tohto typu sna je strach zo zlyhania a strápnenia sa.

Ak máte sny v tomto duchu, tak je veľmi pravdepodobné, že vám niekto alebo niečo v živote pripomenulo autoritu, ktorá vás skúša a vy sa zrazu cítite malí a neistí. Popremýšľajte nad týmto spúšťačom, aby ste ho mohli spracovať na vedomej úrovni a takzvane ho „zneškodniť“. Ak úzkosť z akejsi skúšky nepochádza z vonkajšieho prostredia, tak je celkom možné, že vy sami nie ste presvedčení o svojich schopnostiach a viete, že by ste sa mali ešte niečomu priučiť.

Nahota – zraniteľnosť či sila?

Oblečenie aj nahota v snoch môže o vás vypovedať všeličo zaujímavé. Napríklad nepohodlné a tesné oblečenie a malé topánky reflektujú na „zviazanosť“ a nepríjemné pocity z predošlého dňa. Sny o nahote sú o zraniteľnosti.

Hovorí sa, že ak sa v sne objavíte nahí v práci, môže vás tam čakať zosmiešnenie a poníženie. V prípade, že sa cítite v sne dobre, uvoľnene a bez problémov sa v Adamovom či Evinom rúchu promenádujete po uliciach, dá sa to interpretovať aj tak, že ste otvorení a nič neskrývate. Jedným z výkladov je aj ten, že sa nachádzate v akomsi procese „znovuzrodenia“ a čaká vás nová životná etapa, pravdepodobne uvoľnenejšia a so slobodnejšou mysľou. Pokiaľ vám ale vaša nahota vadí, ste v kŕči a snažíte sa skryť, môže vám týmto podvedomie naznačovať, že ste v nejakej oblasti života veľmi zraniteľní.  

nahota v sne

Zdroj: Shutterstock®

Vypadávanie zubov – je na mieste poplach?

Vypadnuté zuby bývajú postrachom a človek, ktorému sa o nich sníva, sa pravdepodobne nebudí veľmi pozitívne naladený. Za vypadnutými zubami sa väčšinou hľadá smrť či strata. No pravdepodobnejšie je to, že vaše podvedomie už spracováva konkrétne naštrbené vzťahy či iné nepríjemné skutočnosti a strach zo straty je vo vás na tejto úrovni už dlhšie prítomný. Taktiež môže byť citeľná okrem silnej úzkosti aj myšlienka straty kontroly nad situáciou.

Je teda možné, že v reálnom živote nemáte dosah na to, aby ste zastavili negatívne smerovanie vedúce k strate niečoho či niekoho. No práve preto by ste mali lepšie analyzovať a dôkladne overiť, či to váš mozog vyhodnotil správne a vy ste v realite naozaj tak bezmocní, ako sa to javí v sne. Najskôr však musíte zistiť (najlepšie podľa symbolov, s ktorými sa v sne o vypadnutí zubov stretávate), o ktorú oblasť vášho života ide a presne lokalizovať daný strach.

Vybrali sme: Poznáš tieto neuveriteľné klávesové triky na zefektívnenie písania?


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

3 komentáre

Martina Varhaníková 28.03.19 11:32

karma
110.00

Výkladom snov sa zaoberám už dlho, snažím sa pochopiť podvedomie, čo mi chce cez sny zdeliť...sny o škole a skúškach som pochopila ako novú situáciu v živote, alebo lekciu a podvedomie mi ukazuje ako som pripravená skrz sen.

Naše vnútro nám zrkadlí vonkajšok...ak máme v sebe chaos, chaos je aj kolo nás...na čo sa naladíš, to máš...takže ak sa cítime stratení vo svojom živote, situáciách, blúdime aj vo sne a nevieme nájsť svoj smer...presne tak.
Presne tak isto aj ja pristupujem k výkladu snov metaforicky, či personifikáciou dejov, vlastností, čí ľudí.

Zuby sú o uvoľnení energie, kedy sme pod stresom napätý a vypadnutím zuba vo sne sa bolesť uvoľní..

s oblečením je to inak...druh šatsva ukazuje za koho sa vydávame, či chceme byť dáma, roker, drsňák, alebo ako sme ním posadnutý a zakrývame naše pravé ja...ak sme vo sne nahý...neschovávame sa za nič..sme to my, bez individuality...ega.. :O)

  • 2
Odpovedať

Elena Švachová 28.03.19 23:16

karma
109.00

Veľakrát sa mi stane,že si vôbec nepamätám,čo sa mi snívalo.

  • 1
Odpovedať

Žofia Mažáriová 01.04.19 18:49

ŽM
karma
115.00

Snom neverím. Prisnije sa, odíde.

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní