Čo nesmie chýbať v ženskej kabelke? Toto by si mala mať vždy so sebou!

Čo nesmie chýbať v ženskej kabelke? Toto by si mala mať vždy so sebou!

Žena sa bez kabelky môže cítiť ako bez ruky. Určite uznáte, že to nie je prehnané tvrdenie. Veď taká kabelka dokáže byť „prvou pomocou“ v rôznych situáciách, preto by sme na jej obsah mali naozaj dbať. Veľkosť kabelky môže byť limitujúcim faktorom, no isté je, že i do tej najmenšej by sa mali zmestiť praktické veci, ktoré si vymenujeme v článku. Inšpirujte sa nasledujúcimi tipmi a nebudete ľutovať.

Nechajme teraz bokom kľúče, mobil a peňaženku s dokladmi, ktoré bývajú samozrejmou súčasťou kabelky a poďme sa vrhnúť na malých záchranárov, ktorí vedia vypomôcť aj v nepríjemných situáciách.

1. Vreckovky

Aspoň jeden balíček hygienických vreckoviek by mal patriť k základnej výbave každej kabelky, nakoľko kýchanie či smrkanie vás môže prepadnúť kdekoľvek. Taká obyčajná papierová vreckovka sa zíde aj na úpravu make-upu (v prípade, že nemáte po ruke matujúce papieriky), ale viete ju využiť aj na očistenie topánok či ako núdzový toaletný papier, keď sa ho neviete dopátrať na verejných toaletách.

Pozri aj: Módna inšpirácia na leto od celebrít: Ktoré trendy sú dominantné?

čo mať v kabelke

Zdroj: Shutterstock®

2. Univerzálny krém

Ak nemáte so sebou balzam na popraskané pery, v kritickej situácii pomôže aj univerzálnejší krém, ktorým môžete prípadne ošetriť aj iné vysušené a podráždené miesta na pokožke. Určite sa zíde v zime aj v lete. Nemusíte si kabelku preťažovať veľkým balením krému, stačí vám pokojne aj malá a úspornejšia verzia produktu.

3. Antibakteriálny gél

Ak sa nachádzate dlhodobejšie vonku, používate hromadnú mestskú dopravu, chytáte rôzne veci a nemáte možnosť umyť si ruky mydlom a vodou, je to v podstate jediná šanca, ako zachovať hygienu svojich rúk na prijateľnej úrovni. Ešte by sme sem mohli zaradiť ako alternatívu aj vlhčené obrúsky, avšak nie všetky majú antibakteriálnu ochranu. Gél na ruky si vyberajte nielen podľa vône, ale aj podľa zložiek, ktoré by mali zabezpečiť i hydratáciu pokožky.

antibakteriálny gél

Zdroj: Shutterstock®

4. Pár náplastí

Či už na pľuzgiere od topánok, ktoré sa počas dlhej prechádzky stali mučiacimi nástrojmi, alebo na malé ranky, odreniny, škrabance. Náplasť je malá, skladná, no a hoci neviete kedy, určite príde moment, keď jej prítomnosť vo vašej kabelke oceníte.

5. Menštruačná vložka alebo tampón

Mať pre prípad potreby so sebou aspoň jeden či dva kusy hygienickej pomôcky pre dámy je niekedy na nezaplatenie. Možno sa to stalo už aj vám, že vás vlastné telo zradilo v tej najmenej očakávanej chvíli. A keby aj nie, buďte radšej pripravené!

6. Zicherka

Veľa problémov na cestách dokáže zvládnuť aj obyčajný zatvárací špendlík, resp. zicherka. Dočasne si s ňou viete zreparovať odpadnutý gombík, zips na nohaviciach, ba dokonca aj roztrhnutú retiazku. Kreativite a medze nekladú. A pokiaľ by ste chceli zájsť ešte ďalej, výbavu rozšírte o ihlu a niť.

čo si dať do kabelky

Zdroj: Shutterstock®

7. Fľaška s vodou

O dôležitosti pitného režimu určite viete, preto by vás táto položka v kabelke nemala prekvapiť. Aspoň malá fľaška s vodou by mala byť vašou núdzovou záchranou v prípade smädu, a to nielen v horúcich letných dňoch.

8. Nabíjačka na telefón alebo externá batéria

Nabíjačka alebo záložný zdroj energie pre vaše elektronické zariadenia, ale primárne pre mobil, vás môže uchrániť od mnohých nepríjemností. Určite nám dáte za pravdu, že vybitý mobil je hotové nešťastie.

Okrem spomínaných nevyhnutností v kabelke určite oceníte aj: žuvačky, gumičku na vlasy, zrkadielko s hrebeňom, kvapky do očí, USB-kľúč, malú zdravú maškrtu na zahnanie veľkého hladu, dáždnik, malý zápisník s perom. A čo nosíte v kabelke pre prípad núdze vy?

Neprehliadni: Manžel podľa znamenia horoskopu (I. časť): Ktorý je najideálnejší?


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

4 komentáre

Ľubica Šťastná 05.07.19 06:48

ĽŠ
karma
100.00

Kabelka dokáže byť „prvou pomocou“ naozaj v rôznych situáciách, preto by sme na jej obsah mali dbať.

  • 3
Odpovedať

Roman Toman 05.07.19 18:37

RT
karma
-1.00

A Perwoll je kde?

  • 0
Odpovedať

Milka Damašková 07.07.19 19:23

MD
karma
132.00

Okrem nabíjačky nosím v kabelke všetko vymenované, a ešte tam mám rôzne iné nevyhnutné vecičky :) Preto kupujem len veľké kabelky :D

  • 1
Odpovedať

Brenda Bolibruchová 02.09.19 10:46

BB
karma
-1.00

JA V NEJ MAM VZDY NEUTRALNY RUZ V ODTIENI NUDE ... TERAZ MAM CELODENNY DERMACOL Z NOTINA A JE SLADKY JAK NIC

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní