Novodobé praktiky na pohovoroch: Neuveríš, ale takto testujú ľudí!

Novodobé praktiky na pohovoroch: Neuveríš, ale takto testujú ľudí!

Hľadať si zamestnanie je jedna vec, no tá druhá oveľa dôležitejšia je prejsť pracovným pohovorom. Pokiaľ ide o prácu, ktorú by ste určite chceli dostať, tak sa zaiste na pohovor pripravíte vopred. Natrénujete a naučíte sa naspamäť celý svoj životopis a budete sa snažiť potenciálneho zamestnávateľa či osobu, ktorá vykonáva pohovor, ohúriť. Budete sa snažiť vykresliť sa v tom najlepšom svetle len preto, aby ste danú prácu získali. Ale aj keď sa hovorí, že na pohovor by ste sa mali pripraviť, niekedy sa to nedá, pretože novodobé praktiky zamestnávateľov sú viac ako divné.

V dnešnej dobe je viac-menej nemožné pripraviť sa na pohovor, pretože zamestnávatelia začínajú na pohovoroch dávať podivné otázky, pri ktorých ani neviete, ako máte odpovedať. Portál brightside.me zverejnil novodobé praktiky na pohovoroch, ktoré vám určite prídu viac ako len podivné.

Odporúčame: Zisti, čo je najväčšia epidémia súčasnosti a nauč sa s ňou bojovať!

dať si kávu na pohovore alebo nie

Zdroj: Shutterstock®

1. Ponúknu vám šálku kávy

Kto by si nedal na pohovore kávu, že? Test so šálkou kávy však získava väčšiu popularitu, pretože vďaka nej dokážu odhaliť vašu osobnosť. Na začiatku pohovoru vás šéf alebo osoba vykonávajúca pohovor vezme do kuchynky, kde vám ponúknu kávu. To by nič nebolo, no po pohovore sledujú, čo s danou šálkou spravíte. Či ju necháte na stole a odíde alebo sa opýtate, kam ju máte dať, poprípade či sa dvihnete a šálku vlastnoručne umyjete.

Tento test dokáže odhaliť, ako rýchlo zapadnete alebo nezapadnete do kolektívu. Preto je vraj najlepším riešením, ak po pohovore šálku vezmete a vlastnoručne ju umyjete. Poprípade hneď na začiatku kávu odmietnite a máte vybavené.

2. Šéf vás necháva vedome čakať

Príde vám test so šálkou kávy uletený? Tak v tom prípade vám možno viac uletenejšie príde, ak vás šéf nechá vedome čakať a popritom vás odniekiaľ pozoruje. Tento trik môže odhaliť to, ako ste na tom po emocionálnej stránke. Ak ste nervózni, sledujete hodinky a ste netrpezliví, nie je to pre vás dobrá vizitka.

Ak chcete získať danú prácu, mali by ste byť emocionálne stabilní a mali by ste vedieť zvládať stresové situácie so stoickým pokojom.

podivné praktiky na pohovoroch

Zdroj: Shutterstock®

3. Z ničoho nič začnú na vás kričať

Zvyšovanie hlasu, kričanie, nadávky, urážky... Ďalšie praktiky, ktoré začínajú byť čoraz bežnejšie. Je to spôsob, ako sa snažia na pohovore vymodelovať stresovú situáciu, pri ktorej sledujú, ako sa správate. Či dokážete odolať stresu a či viete pracovať aj pod tlakom alebo nie. Preto by ste mali takéto situácie zvládať čo najpokojnejšie.

4. Požiadajú vás, aby ste vyskočili z okna

Keď niekto skočí z okna, skočíte aj vy? A keď vás o to niekto požiada, čo by ste robili v takejto situácii? Nech to znie akokoľvek neuveriteľne, ale na pohovore sa to môže skutočne stať. V tomto prípade sa snažia preveriť vaše tzv. myslenie out of the box – teda snažia sa preveriť, či sa dokážete pozerať na veci aj z iného uhla pohľadu.

Čo v takom prípade spraviť? Najjednoduchšie bude, ak sa opýtate, aký prospech bude mať spoločnosť, ak s okna vyskočíte. V extrémnom prípade sa môžete postaviť na parapetnú dosku a skočiť do vnútra miestnosti – veď napokon, nik nekonkretizoval, kde máte pristáť.

netradičné otázky na pohovoroch

Zdroj: Shutterstock®

5. Divné správanie zo strany zamestnávateľa

Aj to sa bežne stáva – zamestnávateľ môže počas celého pohovoru pozerať na telefón alebo do PC, odchádzať z miestnosti a pod. Spôsob, ktorým sa snažia zistiť, či dokážete zamerať svoju pozornosť na potrebné veci a tie nepotrebné eliminovať. Ak sa tak stane, tak bude jednoduchšie, keď osobu vykonávajúcu pohovor poprosíte o nový termín pohovoru.

6. Zoznámia vás s potenciálnymi kolegami

Na tomto nie je nič, že? Veď zoznámiť sa s potenciálnymi kolegami je úplne bežná vec a nič vám na tom nepríde divné. Ale práve naopak, zamestnávateľ takýmto spôsobom zisťuje názor svojich zamestnancov na vašu osobu ako potenciálneho kandidáta.

7. „Nechtiac“ šéf hodí pero na zem

Toto je už viac-menej zaužívaný trik, ktorý zamestnávatelia využívajú pri pohovoroch. Ak „omylom“ padnuté pero zdvihnete zo zeme, tak si u zamestnávateľa spravíte očko a získate plusový bod, vďaka ktorému môžete dané zamestnanie získať. Ak to necháte na niekoho iného v miestnosti, tak pravdepodobne vás neprijmú. 

Neprehliadni: Interiéroví dizajnéri radia, ako vymaľovať steny v roku 2020


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

7 komentárov

Ľubica Šťastná 18.02.20 06:37

ĽŠ
karma
100.00

Niektoré skutočne neuveriteľné novodobé praktiky na pohovoroch!

  • 1
Odpovedať

Mária Reibergerová 18.02.20 08:21

MR
karma
104.00

tak na toto sa nedá pripraviť, toto by ma určite zaskočilo

  • 0
Odpovedať

Mária Chromíková 18.02.20 09:50

MC
karma
109.00

Našťastie tieto podivné pohovory už nemusím absolvovať.

  • 1
Odpovedať

Katarína Konečná 18.02.20 14:47

KK
karma
111.00

chvalabohu, že si už nemusím hľadať zamestnanie, ja som na jednom pohovore dostala tiež zvláštnu otázku : Čo si o Vás myslí Vaša najlepšia kamarátka?

  • 0
Odpovedať

Mária Maxianová 18.02.20 18:09

MM
karma
100.00

našťastie mi už pohovory nehrozia, boli to nervy

  • 0
Odpovedať

Linda Hrušková 19.02.20 16:37

LH
karma
-1.00

Zaujímavý článok o praktikách na pohovoroch, určite super o nich vedieť.

  • 0
Odpovedať

Tomáš Kamenár 19.02.20 18:32

TK
karma
105.00

kam ten svet speje... je mi z toho zle...

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní