Vieš, čo spôsobuje únavu? Zbav sa týchto vecí a energiu získaš späť!

Vieš, čo spôsobuje únavu? Zbav sa týchto vecí a energiu získaš späť!
  • 31.10.2018
  • Simona Kostková

Prídete po celom dni konečne domov a jediné, na čo sa tešíte, je pokoj a pohoda, však? Lenže, čo ak ho nenájdete ani doma? Možno sa vám už niekedy stalo, že ste do práce odchádzali unavenejší, než keď ste z nej prišli. Prvou možnosťou, ktorá vám mohla napadnúť, môže byť zlá posteľ. Dôvodom môže byť aj to, že žijete s energetickým upírom. Avšak pokiaľ ani jedna z týchto dvoch vecí nie je váš prípad a vy sa doma cítite oveľa viac unavení, poznáme odpoveď.

Pravdepodobne máte doma veci, ktoré vás o energiu pripravujú. Môže ísť o lampu zo starožitníctva, hojdacieho koníka vášho dieťaťa a môže to spôsobovať aj nová pohovka. Prečítajte si o ôsmich najčastejších veciach v domácnosti, ktoré z nás dokážu vysať energiu! Zbavte sa ich a pocíťte príval novej energie.

Energetický upír nemusí byť iba človek

To, prečo nám nejaká vec dokáže ubrať energiu, stále zostáva záhadou. Ale aj napriek tomu to býva práve obľúbený domáci kúsok, ktorý ste si nedávno zakúpili a ktorý vás „ničí“. Avšak pravdou je, že väčšinou ide o nábytok alebo interiérový doplnok, ktorý je vo vašej domácnosti naozaj zbytočný a dá sa povedať, že vám to práve takýmto „vysávaním“ energie dáva najavo.

Domov je pre každého z nás TO miesto, kde môžeme byť sami sebou, kde sa cítime bezpečne, kde hľadáme inšpiráciu aj „dobíjame baterky“. A ak to tak nie je, je nutné, aby ste to čo najrýchlejšie napravili. Preto nehľadajte energického upíra medzi svojimi blízkymi, ale medzi svojím nábytkom!

Odpadneš: Čo nesplachovať v záchode? Na tieto veci rýchlo zabudni!

ako si zariadiť byt

Zdroj: Shutterstock®

Každý ich má doma

Zrkadlá boli odjakživa považované za magické a je preto celkom jasné, že budú prvé na našom zozname. Slepé zrkadlá nemá každý, nepatria k bežným doplnkom interiéru, no určite sa nájde pár domácností, kde sú považované za vkusnú starožitnosť, poprípade sa už dlho odkladá ich vyhodenie. Takéto zrkadlá sa odspodu odlupujú, sú našedlé a matné. Dávajte si pozor, pretože energiu vám dokážu zobrať aj bez toho, že sa do nich budete pozerať – stačí, ak okolo nich prejdete!

Ďalšou vecou, ktorá vás dokáže obrať o zvyšok energie, sú darčeky. Môžu byť od priateľov, ale aj od nepriateľov, respektíve ľudí, ktorí vám neprajú nič dobré. Takéhoto darčeka, ktorý vám daroval niekto, kto vás nemá rád alebo vy jeho, sa zbavte čo najrýchlejšie, i keď je drahý či krásny. Rovnako si stanovte nejaký čas, počas ktorého budete mať vystavený darček, ktorý sa vám nepáči. Oba vám totiž uberajú energiu.

ako si zdvihnúť náladu

Zdroj: Shutterstock®

Nič rozbité

Každý z nás má doma niečo, čo je pokazené. Či už sú to pokazené dvierka na skrini, zlomený vešiak, kvapkajúci kohútik, nefungujúce svetlo a podobne. A presne toto sú ďalší zlodeji energie. Všetko, čo je pokazené alebo čo funguje iba spolovice, treba okamžite odstrániť. Sú to veci, ktoré sa budú kaziť neustále alebo sa už nebudú dať nikdy opraviť a vy do nich budete zbytočne investovať ďalšie a ďalšie peniaze.

Do tejto kategórie rozbitých, pokazených či dosluhujúcich vecí v domácnosti, možno zaradiť aj tie po vašom ex. Rozchod rozhodne nepatrí medzi pekné chvíle v živote a každá jedna vec, ktorá vám tento okamih pripomenie, vám uberá energiu. Rovnako tak aj spomienky, ktoré zostanú ukryté v predmetoch, vám môžu kaziť náladu a znepríjemňovať vám život. Ak sa ich i tak nechcete zbaviť, odložte ich aspoň všetky na jedno miesto, kam chodíte minimálne.

Musíš vidieť: Veľký návod na odľahčenie bytu: Čoho sa treba zbaviť ako prvého? ​

čo s pokazeným nábytkom

Zdroj: Shutterstock®

Preč s neaktuálnymi vecami!

Tiež si radi odkladáte suché hlavy ruží či dokonca máte radšej suché kytice namiesto tých čerstvých? Tak v tom prípade máte problém. Uschnuté kvety a rovnako aj tie umelé patria k silným lovcom energie. Avšak, v tomto jedinom prípade nemusíte konať okamžite. Suchú kyticu si môžete ponechať určitý čas – pár mesiacov, ale potom by ste ju mali na rovnako dlhý čas nahradiť tou živou a čerstvou. Tak ako aj vy chcete byť čerství a živí, tak takými vecami by ste sa mali aj obklopovať.

V podobnom duchu sa nesie aj nasledujúci interiérový doplnok – sezónne ozdoby. Ak patríte k ľuďom, ktorí majú sviatky radi, hlavne tie vianočné, tak potom viete, koľko práce vám dá samotná príprava výzdoby. Je jasné, že s jej odkladaním to potom ide oveľa ťažšie a niekedy sa stane, že ju odložíme až pár mesiacov po sviatkoch. A to je zlé! Energetický upírizmus sezónnych ozdôb tkvie v tom, že by sme sa mali obklopovať iba aktuálnymi vecami, ktorými práve žijeme.

čo so starým oblečením

Zdroj: Shutterstock®

Staré hračky aj oblečenie

Máte doma hračky po vašich deťoch? Preč s nimi! Mať doma odložené detské hračky má niekoľko nevýhod. Ak sa k vám dospelé dieťa vráti, môžete v ňom vyvolať nepríjemné pocity, že už dieťaťom dávno nie je a to je niekedy silnejšie, než tie príjemné spomienky na detstvo. Rovnaké pocity a pravdepodobne silnejšie, vyvolajú hračky aj vo vás. Budete smútiť za obdobím, keď bolo vaše dieťa ešte malé. Ďalšou vecou je nevyužitý priestor, ktorý je už zbytočne zaprataný hračkami, s ktorými sa nikto nehrá. Toto všetko pôsobí na našu energiu a často ju zbytočne míňa, než dopĺňa.

Rovnako by ste sa mali zbaviť aj starého oblečenia. To sa týka kúskov, ktoré ste nenosili viac, ako rok a vždy ich iba prekladáte a uisťujete sa, že sa vám to zíde. Takéto oblečenie vám namiesto dodávania krásy uberá energiu. Staré oblečenie totiž dokáže zadržiavať aj energiu, ktorá nemusí byť vždy dobrá.

Zaujme ťa: Ako uchovať chladničku čistú? Nechaj si poradiť!


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

3 komentáre

Lucia Šeptáková 31.10.18 08:52

karma
107.00

Tak to ma nenapadlo,niečo na tom bude...

  • -2
Odpovedať

Ľubica Šťastná 31.10.18 18:54

ĽŠ
karma
100.00

Zaujímavé.., môže byť!

  • -2
Odpovedať

Pavlína Vaksmundská 31.10.18 19:45

PV
karma
113.00

No veru , je ťažké sa zbaviť niektorých vecí ..Hlavne oblečenie ..!! Vždy ked upratujem v skrini , triedim , tak si poviem ,a ved to sa ešte bude nosiť .. No a napokon to neoblečiem aj 2 roky.. Potom sa už prinútim , dať to na charitu alebo niekomu ,komu sa to zíde.. Nielen oblečenie ,aj iné veci samozrejme..

  • -1
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní