6 tipov, ako si vybudovať zdravé sebavedomie

6 tipov, ako si vybudovať zdravé sebavedomie
  • 18.03.2016
  • Karolína Prokopová

Viera v seba, atraktívne pôsobenie na ľudí, prirodzenosť a spokojnosť so sebou.

Áno, tieto všetky vlastnosti patria sebavedomým ľuďom. Zdravé sebavedomie vám vie pomôcť dosiahnuť svoj cieľ a získať to, po čom túžite.

Existujú typy, ako si sebavedomie lepšie vycibriť. Ak nevlastníte dokonalé sebavedomie, nezúfajte, existujú tipy, ktoré vám prezradia, ako nájsť tú správnu istotu na ceste za vašim snom a ako budete na ostatných ľudí vyžarovať spokojnosťou.

Odporúčame prečítať: Ako urobiť čo najlepší prvý dojem


1. Starajte sa o seba
Keď budete spokojná sama so sebou a so všetkým, čo je vašou súčasťou, bude vás tak vnímať aj vaše okolie. Cvičenie a správna strava vám dodajú istotu, že robíte všetko preto, aby ste boli zdravá a krásna. 


2. Oblečte sa k úspechu
Ak sedíte v teplákoch celý deň, budete sa cítiť lenivá a pomalá. Ak si oblečiete niečo pekné, čo vám svedčí a čo sa vám páči, získate si ľudí okolo seba. Budete sa cítiť príťažlivá a krásna, a tým sa, samozrejme, dostaví pocit spokojnosti. Ste krásna! Tak vytiahnite šaty, čo máte doma a prevetrajte ich. 


3. Oči vpred 
Nech ste už kdekoľvek, vaše oči by mali vždy smerovať akoby do budúcnosti. Neskláňajte zrak, dívajte sa dopredu. Je tam to, po čom túžite. Rovným pohľadom dopredu dávate jasne najavo, že si veríte. Navyše uvidíte ten pekný svet okolo vás. 


Odporúčame prečítať: Top tajná ingrediencia, ktorá zaručí ženám krásu

ako si vybudovať sebavedomie

Zdroj: Shutterstock®

4. Buďte viac asertívna 
Ľudia, ktorí sú si sebou istí, sa neboja postaviť za seba a za svoj názor. Ak sa vám niečo nepáči, ak s niečím nesúhlasíte, hovorte! Ak máte pocit, že by sa niečo mohlo urobiť lepšie, zdieľajte svoj nápad s ostatnými. 


5. Prijmite kritiku ako zrnko soli
Nie každý kus negatívnej kritiky bude konštruktívny. To však vôbec nevadí. Dôležité je si uvedomiť, že ak sa niekto snaží za každú cenu vás presvedčiť, že je na vás niečo zlé, problém je s zrejme s ním a nie s vami. Naučte sa rozdiel medzi konštruktívnou kritikou od ľudí, ktorí vedia, čo hovoria a rozdiel medzi kritikou od ľudí, ktorí celý život len kritizujú a sami nevedia prečo. Takéto negatívne názory vám vašu sebadôveru nemôžu pokaziť.  


6. Pevný stisk ruky
Pevný stisk ruky je jedným z najlepších nástrojov, ktorým budete vyžarovať dôveru a sebadôveru. Nemusíte stláčať ruku výdatne. Stačí jemnejšie, ale zároveň pevne. Nájdite si zlatú strednú cestu. 

Odporúčame prečítať: 7 aktivít, ktoré vás urobia šťastnejšími a štíhlejšími

ako si vybudovať sebavedomie

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto: www.thinkstockphotos.com

  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

2 komentáre

Soňa Krátka 18.03.16 18:29

SK
karma
114.00

pekny clanok, ano vsetko ide od nas, ak sa budeme mat zdravo radi, tak aj budeme vplyvat na okolie

  • 0
Odpovedať

Erika Špacírová 07.04.16 19:24

karma
93.00

super článok :)

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní