Ako byť úspešná? Drž sa týchto overených zásad!

Ako byť úspešná? Drž sa týchto overených zásad!

Každá máme vytýčené svoje ciele. Každá jedna snívame svoje sny a veríme, že sa nám raz aj vyplnia. Aj ty túžiš okúsiť, aké je to byť úspešná? Prečítaj si nasledujúce riadky a pokús sa nimi riadiť. Ono to skôr či neskôr určite začne fungovať!

Zásada č. 1 – VIEM, ČO CHCEM

V prvom rade si prehodnoť svoj vlastný život. Dôležitý je tvoj cieľ, nie niekoho iného. Porozmýšľaj nad tým, čo chceš dosiahnuť. Stanov si ciele. Najlepšie spravíš, ak si predstavíš samu seba už pri dobehnutí do cieľa. Tak, ako sa cítiš? Si šťastná? Plná eufórie? Ak máš vytýčený svoj cieľ, tak si práve na začiatku cesty.

Pozri aj: Sebarozvoj s koučkou: Sebaláska nemusí byť tá najťažšia vec na svete

ako dosiahnuť úspech

Zdroj: Shutterstock®

Zásada č. 2 – TVRDO PRACUJ

Nenarodila si sa práve do najzámožnejšej rodiny? Nedostala si hneď do vienka tučné konto a všetko to, o čo si požiadala? Nevadí! Choď a opýtaj sa tých, ktorí to dosiahli svojim úsilím. Vždy dostaneš rovnakú odpoveď: „TVRDÁ PRÁCA“. Dlhé dni a krátke noci. Úspech si treba vedieť zaslúžiť a prináša aj obete, ktorým sa nevyhneš. No neskôr budeš na svoje výsledky naozaj hrdá.

Zásada č. 3 – HÝB SA VPRED

Ak chceš niečo dosiahnuť, musíš preto aj niečo spraviť. Každý deň postupuj správnym smerom – smerom k cieľu. Nemusí to byť každý deň niečo veľké. Vždy to začína jedným jednoduchým krokom. Záleží len na tom, že ťa to posunie vpred, aj keď len o malý krôčik.

Zásada č. 4 – NASLEDUJ SVOJE SNY

Vytvor si vlastnú nástenku. Povystrihuj si obrázky, ktoré predstavujú tvoje sny. Pre vlastnú motiváciu a inšpiráciu sa na ne pozri každé ráno a večer. Takto sa nestane, že stratíš svoj smer, ktorým si sa vydala. Zameraj sa hlavne na to, čo potrebuješ. A nezabudni zo svojho života postupne odstrániť  prekážky, ktoré ťa spomaľujú.

štúdium

Zdroj: Shutterstock®

Zásada č. 5 – VZDELÁVAJ SA

Ak si myslíš, že vieš všetko možné aj nemožné, potom si nedávala pozor. Nikto nevie všetko. Všetko sa vyvíja ďalej. Menia sa ľudia, veci, teórie. Preto nezaháľaj a vyhľadávaj nové informácie. Získavaj nové zručnosti a skúsenosti. Nikdy nevieš, kedy sa ti to môže hodiť. Takže do života vpusti knihy, noviny, internet. Máš šťastie, v tejto modernej dobe sú neobmedzené možnosti na dosah ruky.

Zásada č. 6 – ZAČNI SI VERIŤ

Je normálne, že o sebe z času na čas zapochybuješ. Budeš premýšľať, či to, čo robíš, je správne. Budeš sa pýtať sama seba, či vlastne uspeješ. Akonáhle ťa prepadnú podobné myšlienky, vyslov vieru v samú seba. Život ti prinesie veľa úskalí, no ty sa ich musíš naučiť zdolávať.

Zásada č. 7 – MYSLI POZITÍVNE

Ak sa sústredíš na negatívne veci, tak pravdepodobne nikdy nedosiahneš svoj cieľ. Pokiaľ necháš strach, stres, úzkosť, aby ťa ovládali, potom sa nikdy nedotkneš hviezd. V každom dni treba nájsť niečo pozitívne. Veď to, o čom premýšľame, to si aj podvedome priťahujeme k sebe. Pozitívne myslenie ťa bude tlačiť neustále vpred. Nechceš sa predsa každé ráno prebudiť a obávať sa toho, čo prinesie nový deň? Neboj sa! Vstávaj s očakávaniami. Tvoj každodenný život dostane nový rozmer. Preto mysli pozitívne každý jeden deň.

úspešná žena

Zdroj: Shutterstock®

Zásada č. 8 – BUĎ VĎAČNÁ

Si zdravá? Sú zdravé aj tvoje deti a partner? Máš dostatok jedla a oblečenia? Si spokojná so svojou prácou a máš na to, aby ste zaplatila všetky svoje účty? „Nikdy nie je tak zle, aby nemohlo byť ešte horšie.“ Buď preto vďačná za to, čo máš. Prejav svoju vďaku ľuďom, ktorí ti dopomohli k úspechu.

Zásada č. 9 – POMÁHAJ OSTATNÝM

Úspech nie je len o tom, ako pomôcť samej sebe. Čím viac budeš dávať, tým viac dostaneš. Dalai Lama povedal „AK NEVIETE POMÔCŤ DRUHÝM, ASPOŇ ICH NETLAČTE DOLE.“

Zásada č. 10 – NIKDY SA NEVZDÁVAJ

Nikdy neprestať – to je najdôležitejší z princípov. Nech sa stane čokoľvek, nikdy neprestaň dosahovať svoj sen. Alva Edison musel spraviť 1000 pokusov, aby sa dostal k žiarovke. Kde by sme boli dnes, keby prestal pri 999?

Sny sa v nás rodia z nejakého dôvodu. Je len na tebe nájsť spôsob, ako ich docieliť. Ak si narazila do steny, nájdite dvere! Keď sa dvere zavrú, nájdi okno. Všetko má svoje riešenie. Správne postoje a správanie – o sú kľúče k tomu, ako dosiahnuť vytúžený úspech. Tak a teraz už vieš, ako na to! Držíme palce.

Odporúčame: Najhoršie každodenné návyky, ktoré ti ničia zdravie. Vieš o nich?


 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

16 komentárov

Valéria Džupinková 02.02.13 10:40

VD
karma
-1.00

super článok ďakujem, si ho vytlačim a budem sa riadiť tými radami, je to inšpiratívne :)

 • 0
Odpovedať

QlqzzNwr QlqzzNwr 03.08.23 17:17

QQ
karma
-1.00

1

 • 0
Odpovedať

QlqzzNwr QlqzzNwr 03.08.23 17:17

QQ
karma
-1.00

1

 • 0
Odpovedať

Iveta Ondáková 02.02.13 14:30

IO
karma
96.00

Tak tento članok som si prečítala 3 krát.....

 • 0
Odpovedať

QlqzzNwr QlqzzNwr 03.08.23 18:20

QQ
karma
-1.00

1

 • 0
Odpovedať

QlqzzNwr QlqzzNwr 03.08.23 18:20

QQ
karma
-1.00

1

 • 0
Odpovedať

stanka adamčíková 08.02.13 11:31

SA
karma
-1.00

super článok, veľmi inšpirujúci

 • 0
Odpovedať

Jana Komadová 16.01.14 21:20

JK
karma
100.00

pekne napísané toto by si mala prečítať každá z nás sú to správné postoje ako dosiahnúť úspech

 • 0
Odpovedať

QlqzzNwr QlqzzNwr 03.08.23 07:01

QQ
karma
-1.00

1

 • 0
Odpovedať

QlqzzNwr QlqzzNwr 03.08.23 07:01

QQ
karma
-1.00

1

 • 0
Odpovedať

QlqzzNwr QlqzzNwr 03.08.23 11:55

QQ
karma
-1.00

1

 • 0
Odpovedať

QlqzzNwr QlqzzNwr 03.08.23 11:55

QQ
karma
-1.00

1

 • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní