Som tehotná! Ako oznámiť túto novinku budúcemu oteckovi?

Som tehotná! Ako oznámiť túto novinku budúcemu oteckovi?
 • 26.04.2020
 • Michaela Kožáková

  • Zdieľaj:
 • 3

Mešká vám to. Spravíte si tehotenský test. Druhý aj tretí. Objavia sa dve čiarky. Výskate, skáčete, jasáte, tancujete a spievate si od radosti. Je to neopísateľný pocit. Najmä, keď konečne po dlhšom očakávaní je test pozitívny.

Tehotenstvo je krásnym obdobím života. Každý sa o vás pekne stará, púšťajú vás v autobuse sadnúť si, sú k vám milí. Môžete veľa jesť, ale naozaj že veľa a v rôznych kombináciach. Vyložiť si nohy hocikde, dostať chuť na jahody s horčicou o pol jednej ráno. 

Pravdaže, byť tehotnou nie je až tak veľmi ľahké, ako sa zdá. Mnohé z vás to poznajú. Bolesti chrbta, opuchnuté nohy, časté návštevy toalety, ťarbavosť. Napriek tomu každá z nás určite túži zažiť pocit, keď vo vás rastie malý človiečik. A tie nežné kopance i čakanie na to, kedy ten zázrak budete držať v náručí. 

A čo na to ockovia? No, milé slečny a dámy, tak tí naši ockovia sú veľakrát viac sentimentálni a dojatí ako my. Ako im oznámiť túto radostnú novinu? Nie, počkajte, neutekajte hneď za ním a neprezraďte mu to. Buďte kreatívne a zvoľte si jeden z krásnych a vtipných spôsobov, ako sa s nimi podeliť o túto skvelú správu. Nech sa páči!

Neprehliadnite: Lekári vyšli s pravdou von: Ovplyvňuje koronavírus tehotenstvo?

Topánky

Zdroj: pinterest.com

Topánočky

Kúpte pár detských topánok. Zabaľte ich do škatule a nechajte ich na stole, v aute, na nočnom stolíku. Alebo ich položte do skrinky na topánky či pred dvere medzi ďalšie topánky a počkajte, kým si ich všimne. Uvidíte ten jeho pohľad plný prekvapenia.

Odratávanie

Zdroj: pinterest.com

4,3,2,1, bum!

Toto je rozkošný a originálny spôsob, ako oznámiť svoje tehotenstvo. Začnite nosiť tričko s počtom týždňov, zaveste si na stenu alebo si položte do poličky kalendár s odratávaním a krúžkujte v ňom dni a týždne. Ako dlho mu to bude trvať, dokiaľ si to všimne?

Kurier

Zdroj: pinterest.com

Prišiel kuriér

Pošlite svojmu partnerovi zásielku. Nechajte pred dverami balík s plienkami, podbradníkmi. Alebo mu objednajte pizzu s nápisom: som tehotná, čakáme bábätko. Bude to preňho najkrajší darček a najchutnejšie jedlo, aké kedy jedol.

Správa

Zdroj: pinterest.com

Zanechajte správu

Obľúbená káva na raňajky. Tanier s nápisom, šálka s odkazom. Podarujte mu tričko so správou: najlepší ocko, sme v očakávaní, bábätko sa načítava. Prekvapte ho takýmto jednoduchým, ale veľmi milým spôsobom.

Dudlík v krabičke

Zdroj: pinterest.com

Otvor ho, ocko

Svojho partnera môžete prekvapiť škatuľkou s malým darčekom. Do vnútra vložte dudlík, pozitívny tehotenský test, koláčik v tvare kočíka, detskú čiapku, vajíčko s odkazom. Alebo dajte do krabičky horčičné semienko a napíšte: toto je veľkosť nášho bábätka. Krásny nápad, čo poviete?

Detská fľaška

Zdroj: pinterest.com

Na zdravie!

„Zlatko, prines mi, prosím, pomarančový džús." Áno, prineste mu ho určite. Nie však v pohári, ale v detskej fľaške! Hneď odhodí noviny a vyskočí tri metre do výšky.

Pripravte pre partnera romantický večer. Zapáľte sviečky, položte na stôl fľašu vína s dvoma pohármi. Do jedného nalejte víno a druhý nechajte prázdny s ultrazvukovou snímkou vášho bábätka.

Deti

Zdroj: pinterest.com

Veľká sestra, psy a mačky

S oznámením tehotenstva vám môžu pomôcť i starší súrodenci a vaši domáci miláčikovia. Oblečte vašu dcérku do trička s nápisom „veľká sestra," pošlite partnerovi fotku s vaším psom a tabuľkou s odkazom.

Takisto môžete na balkón zavesiť malé dupačky, na nedeľný obed pridať na stôl maľovaný detský tanierik. A prekvapiť môžete i svojich rodičov a svokrovcov. Spôsobov je naozaj veľa. Je len na vás, ktorý z nich si vyberiete. 

Odporúčame: Keď nočné kŕmenie nekončí: Kedy a ako odstaviť dieťa od mlieka?


  • Zdieľaj:
 • 3
Návrat hore
Autor článku

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

3 komentáre

Kristína Sekeráková 26.04.20 18:57

KS
karma
133.00

Milé :-) Detičky zatiaľ nemám, ale keď raz budeme v radostnom očakávaní, tak to určite chcem priateľovi oznámiť nejako kreatívne :-)

 • 1
Odpovedať

Marika Michálková 26.04.20 23:16

MM
karma
103.00

Kreatívne nápady .

 • 1
Odpovedať

Ľubica Šťastná 27.04.20 06:17

ĽŠ
karma
100.00

Inšpirujúce formy oznámenia!

 • 0
Odpovedať

Čo čítajú ostatní

Starostlivosť o pleť: Ideálne predsavzatia na rok 2023 pre pleť bez akné i vrások
Pleť

Starostlivosť o pleť: Ideálne predsavzatia na rok 2023 pre pleť bez akné i vrások

 • 1
 • 21.01.2023
Megan Fox ohúrila novou farbou vlasov: Zlákala ju „targaryen blond“
Vlasy

Megan Fox ohúrila novou farbou vlasov: Zlákala ju „targaryen blond“

 • 1
 • 16.10.2022
Keratín ako základ pre krásne vlasy
Vlasy

Keratín ako základ pre krásne vlasy

 • 0
 • 10.11.2022