9 tipov, ako zabaviť deti cez prázdniny za pár eur

9 tipov, ako zabaviť deti cez prázdniny za pár eur

    • Zdieľaj:
  • 2

Hoci do konca letných prázdnin zostáva ešte mesiac, pre rodičov august predstavuje náročné obdobie, keď musia pre svoje ratolesti zabezpečiť zaujímavý program.

Našťastie existuje bohatá ponuka možností, ako môžu rodičia svojim ratolestiam zabezpečiť nezabudnuteľné letné zážitky bez veľkého zásahu do rodinného rozpočtu. Prinášame vám 9 Zľavomat tipov na letnú zábavu pre deti.

1. Týždenné zážitky

Doprajte deťom pocit slobody a  nových kamarátov z celého Slovenska v  niekoľkodňových táboroch. Výhodou je, že väčšina z nich je zameraná tematicky. Čiže ak má vaše dieťa rado fotografovanie, tancovanie alebo zvieratá, môže si vybrať tábor presne s tým zameraním. Ceny týždenných táborov sa začínajú od 130 eur. 

Odporúčame prečítať :  Buďte zdravšia! (Manuál pre lenivcov)

9 tipov, ako zabaviť deti cez prázdniny za pár eur

Zdroj: Shutterstock®

2. Denné tábory

Ak nemáte k dispozícii starých rodičov, ktorí sa radi postarajú o vaše ratolesti v lete zatiaľ čo vy ste v práci, ideálnym riešením sú denné tábory. Detičky sa v nich môžu naučiť nový jazyk, zahrať sa na piráta či naučiť sa maľovať a kresliť. Ceny denných táborov sa začínajú od 20 eur na deň alebo 95 eur na päť dní.

3. Vodné aj zábavné parky

Parky plné vody alebo zábavy milujú nielen deti, ale aj rodičia. Najpopulárnejšie je napríklad fascinujúce akvárium Tropicarium v Budapešti plné žralokov aj rají alebo Smajlíkovo – detská megaherňa v Uherskom Hradišti od 3,99 eura.

Ak vaše dieťa skôr preferuje bádanie, vezmite ho do zážitkového centra Atlantis v Bratislave plného atrakcií a interaktívnych exponátov.

Odporúčame prečítať : Dovolenka – prvý krok k zdravšiemu životnému štýlu

9 tipov, ako zabaviť deti cez prázdniny za pár eur

Zdroj: Shutterstock®

4. Zmrzlinový zážitok

Dopriať deťom v lete aspoň raz pravú balkánsku zmrzlinu je jednoducho nepísanou povinnosťou každého rodiča! Tri kopčeky s polevou a sladkým kornútkom za 1,55 eura je skutočne skvelá ponuka.

Odporúčame prečítať :  Ako postupovať pri bodnutí hmyzom?

5. Jazda vláčikom

Spravte si malý výlet do slovenskej metropoly a ukážte deťom históriu ich hlavného mesta. Samozrejme, aby ich to viac bavilo, Bratislavou ich preveďte pohodlne usadení vo vláčiku. Jazda stojí na Zľavomate iba 4 eurá. 

6. Únikové izby pre tých väčších

Chcete dopriať „bezpečné“ dobrodružstvo aj vašim tínedžerom? Nie je problém, stačí si vybrať spomedzi ponúk nového hitu – únikových hier. K dispozícii sú rôzne únikové miestnosti ako napríklad The Room, Divný dom či Biela izba... Hráči musia do časového limitu vyriešiť hlavolamy a nájsť v miestnostiach ukryté kľúče, aby sa dostali späť na denné svetlo. Vstupy do escape izieb sa začínajú od 29 eur pre skupinu.  

9 tipov, ako zabaviť deti cez prázdniny za pár eur

Zdroj: Shutterstock®

7. Víkendové pobyty

Predĺžené víkendy sú ideálne pre rodinky s deťmi. V ponuke Zľavomatu je množstvo penziónov a hotelov, ktoré sú ako stvorené pre rodinné dovolenky. Výhodou väčšiny pobytov je možnosť vziať so sebou deti do 7 či 12 rokov zdarma. Víkendové pobyty pre rodiny sa začínajú od 130 eur. 

Odporúčame prečítať:  

Závislosť na cukre býva nenápadná - ako s ňou bojovať?

8. Jazykové kurzy

Španielčina, čínština či francúzština? Online alebo v škole? August je ideálnym mesiacom na zapísanie detí do jazykových kurzov. Pripravia sa mentálne na nový školský rok a naučia sa nové frázy, ktoré môžu využiť na dovolenke alebo sa pochváliť v septembri pred spolužiakmi. Jazykové kurzy stoja už od 9,90 eura. 

9 tipov, ako zabaviť deti cez prázdniny za pár eur

Zdroj: Shutterstock®

9. Adrenalín

Motokáry, lezecké steny, kolobežky, splav rieky či motokáry. Kto by odolal takémuto dobrodružstvu? Staršie deti vám budú za adrenalínový zážitok oveľa vďačnejšie, ak si to vyskúšate s nimi.


    • Zdieľaj:
  • 2
Návrat hore
Autor článku

  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

2 komentáre

Miriama Rusinová 22.09.15 16:10

MR
karma
-1.00

určite príroda a tábor :)

  • 0
Odpovedať

Kristína Sekeráková 04.01.21 17:05

KS
karma
133.00

skvelé nápady :-) Deti nie sú náročné a stačí im tak málo ku šťastiu :-)

  • 0
Odpovedať

Čo čítajú ostatní