Ako využiť konáre stromu: DIY veľkonočný nápad, ktorý sa oplatí vyskúšať!

Ako využiť konáre stromu: DIY veľkonočný nápad, ktorý sa oplatí vyskúšať!

    • Zdieľaj:
  • 1

Už je to niekoľko týždňov, čo sme zavretí doma a začíname objavovať naše schopnosti a zručnosti. Tí, čo bývajú v dome majú výhodu oproti tým, čo sú zavretí v paneláku. Síce sa musíte starať o záhradu, no aspoň tak môžete vyjsť na čerstvý vzduch a zabudnúť na akúkoľvek karanténu.

Keďže tu máme jar, znamená to, že sa viac začínate zaujímať o vzhľad svojej záhrady. S jarou prichádzajú aj prvé rezy stromov po zime. A tu sa naskytá otázka – čo s konármi a užšími pníkmi? Ak máte krb, tak máte po probléme. Stačí nechať drevo vysušiť a neskôr si aj vy môžete užívať romantiku vo dvojici pri praskajúcom ohni v krbe. Na druhej strane, ak chcete zahnať nudu, tak môžete spílené konáre použiť na výrobu veľkonočných dekorácií, ktoré sa budú hodiť do každej domácnosti.

DIY veľkonočné dekorácie

Z takýchto konárových odrezkov si môžete vyrobiť veľkonočného zajačíka, sovičku, veniec na vchodové dvere a pod. Je to perfektný a zároveň jednoduchý nápad, ako v podstate odpad premeniť na niečo, čo môže poslúžiť ako dekorácia.

V prvom rade však musíte konáre narezať na tenké kolieska (pásiky), tie poukladať na plech a dať ich vysušiť do rúry. Až budú vysušené, tak ich môžete premeniť aj na veľkonočné dekorácie, na ktoré budete pyšní, pretože boli vyrobené vašimi vlastnými rukami. Ak vám teda chýba inšpirácia a neviete, ako si takého veľkonočného zajačíka (čo je mimochodom veľmi jednoduché) vyrobiť, tak sa inšpirujte v nasledujúcej galérii, ktorá je studnicou inšpirácii zo sociálnej siete Pinterest.

Odporúčame: DIY veľkonočné kraslice: Nápady, ktoré stoja za povšimnutie!

1 z 17

    • Zdieľaj:
  • 1
Návrat hore
Autor článku

  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

1 komentár

Elena Švachová 07.04.20 23:32

karma
109.00

Chutnučké...na chalupe vyskúšam vyrobiť,konárikov máme dosť :-)

  • 0
Odpovedať

Čo čítajú ostatní