Najkrajšie cyklotrasy na východe: Kam sa ísť bicyklovať?

Najkrajšie cyklotrasy na východe: Kam sa ísť bicyklovať?
 • 29.05.2015
 • Lucia Hausknechtová

  • Zdieľaj:
 • 3

V poslednom diele článku Cyklotrasy na Slovensku sme zavítali na východné Slovensko, konkrétne do Košického a Prešovského kraja. Ak ste z daného okolia a stále rozmýšľate, ako využiť svoj voľný čas, bicyklovanie môže byť ten správny spôsob. Pozrite si zopár tipov, kam vyraziť, napríklad aj najbližší víkend.

Hornádske mosty a mostíky (Košický kraj)

Aj v Košickom kraji nájdete desiatky cyklotrás, ktoré môžete využiť k rekreácii. Jednou z nich je aj trasa nazývaná Hornádske mosty a mostíky. Cesta vedie z Ťahanoviec cez mestskú časť Košíc – Krásna, oblúkom cez Nižnú a Vyšnú Hutku a končí opäť v mestskej časti Ťahanovce.

Dĺžka trasy je okolo 30 km a terén je nenáročný. Každý rok sa na tejto trase organizuje cyklistická udalosť, pri ktorej každý účastník dostane Košický Hornádsky pas.

Odporúčame prečítať: Ranné cvičenie vás naštartuje do celého dňa

cyklotrasy

Zdroj: Shutterstock®

Spišské Podhradie – Spišský hrad (Prešovský kraj)

Jednou z dominánt východného Slovenska je nepochybne Spišský hrad, ktorý  je známy svojou rozlohou, prevyšujúcou až 4 hektáre a aj tým, že je to jeden z najväčších hradných komplexov na Slovensku. Na bicykli sa k nemu môžete dostať zo Spišského podhradia, ale rátajte s náročnejším terénom a prudšími stúpaniami.

Táto trasa začína aj končí v Spišskom podhradí, ale počas cesty sa budete môcť zastaviť aj pri hrade. Trasa je dlhá takmer 18 kilometrov a na jej zdolanie si vyhraďte aspoň 2 – 3 hodiny času.

Odporúčame prečítať: Ako účinne trénovať svoju pamäť?

bicyklovanie

Zdroj: Shutterstock®

Spišská Belá – Tatranská Kotlina (Prešovský kraj)

V roku 2011 mesto Spišská Belá otvorilo novú cyklistickú trasu Spišská Belá – Tatranská Kotlina. Táto novootvorená trasa ponúka cyklistom tri metre širokú dráhu, takže je vhodná aj pre rodiny s deťmi.

Dĺžka trasy je 10 km a na trase sa nachádzajú aj miesta na občerstvenie, ktoré sú určite lákavým miestom aj pre oddych. Trasa je taktiež využívaná bežcami či in-line korčuliarmi a počas leta je plne využívaná miestnymi obyvateľmi k športovým aktivitám.

Odporúčame prečítať: Naučte sa správne behať


  • Zdieľaj:
 • 3
Návrat hore
Autor článku

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

3 komentáre

Martina Zahoranová 29.05.15 14:34

MZ
karma
92.00

už je tu znova dobrý čas je najvyšší čas vyraziť na bicykel :-)

 • 0
Odpovedať

Miriama Rusinová 25.09.15 14:08

MR
karma
-1.00

môj rodný košický kraj :)

 • 0
Odpovedať

Kristína Sekeráková 03.01.21 11:40

KS
karma
133.00

Ďakujem za tipy, ktoré sa mi naozaj hodia, keďže žijem na východe a bicyklovanie mám veľmi rada :-)

 • 0
Odpovedať

Čo čítajú ostatní