Bavil ťa seriál Dva pol chlapa? Tu sú fakty a zaujímavosti o seriáli, ktoré ti možno unikli

Bavil ťa seriál Dva pol chlapa? Tu sú fakty a zaujímavosti o seriáli, ktoré ti možno unikli

  • Zdieľaj:
 • 0

Patríte k milovníkom seriálov? Nuž, do dnešnej doby bolo vytvorené nespočetné množstvo seriálov rôzneho druhu, a tak je prakticky nemožné, aby sme si medzi nimi nenašli aspoň jednu srdcovku. V ponuke máme detektívne, mysteriózne či akčné seriály, seriály o ženských témach a klasické telenovely, historické, detské, kreslené či tínedžerské seriály alebo aj seriály z lekárskeho prostredia.

Zabudnúť nemožno ani na veľmi obľúbenú kategóriu, a to komediálne seriály. Tie sú skvelou voľbou na akési „vypnutie“ a, samozrejme, pobavenie po uponáhľanom alebo ťažkom dni v práci. K celosvetovo veľmi úspešným komediálnym seriálom patrí bez pochýb aj Dva a pol chlapa (v origináli Two and a Half Men) v hlavnej role s Charlie Sheenom, ktorý stvárnil Charlieho Harpera, bohatého playboya z Malibu živiaceho sa skladaním reklamným piesní. 

Dej seriálu sa točí nielen okolo Charlieho, ale aj jeho zlomeného rozvedeného brata bez peňazí Alana Harpera (Jon Cryer) a jeho syna Jakea Harpera (Angus T. Jones), Charlieho synovca. Ako vieme, Sheena neskôr v seriáli nahradil Ashton Kutcher, ktorý hral postavu miliardára Waldena Schmidta.

Sitkom Dva a pol chlapa môžeme i doteraz zahliadnuť na niektorých slovenských či českých televíznych staniciach, stále má svojich fanúšikov. Poďte sa pozrieť spolu s nami na rôzne fakty a zaujímavosti o seriáli, ktoré ste možno ani netušili. 

Charlie Sheen

Zdroj: instagram.com/two_and_a_half_men_official

Bol v každej epizóde

Hlavnú rolu v seriáli Dva a pol chlapa hral Charlie Sheen ako Charlie Harper, no ak si myslíte, že práve on bol prítomný v každej časti seriálu, tak ste na omyle. Ako sme spomenuli v úvode, v neskorších sériách Sheena nahradil Ashton Kutcher. V každej jednej epizóde každej série sa objavila iná postava, a to jeho brat Alan, teda herec Jon Cryer, ktorý pri nakrúcaní strávil 12 rokov. Druhým hercom, ktorý sa objavil v každej časti od svojho nástupu, bol Ashton Kutcher ako Walden Schmidt.

Kto mal nahradiť Sheena?

Veľakrát sa stáva, že sa s odstupom času dozvieme, že nejakú postavu v seriáli alebo filme mal hrať iný herec, no ponuku z určitých dôvodov, osobných či profesijných, skrátka odmietol. A rovnako sa stáva, že niektoré postavy bývajú preobsadené. Charlieho Sheena kvôli viacerým problémom zo seriálu vyhodili a uvažovalo sa nad tým, že ho nahradí Hugh Grant. Ten však nakoniec ponuku odmietol, pretože sa nechcel nadlho upísať tomuto projektu a údajne bol aj problém so scenárom – tvorca žiaden nemal a Grant nechcel, takpovediac, kupovať mačku vo vreci. 

Názvy epizód nie sú náhodné

Samozrejme, názov epizódy nejakého seriálu nikdy nebýva, takpovediac, od veci a vždy nejako súvisí s tým, čo sa bude v danej časti diať. No viete, ako nazývali jednotlivé časti seriálu Dva a pol chlapa? Každý diel bol nazvaný úryvkom nejakej repliky v scenári. 

Mladší alebo starší brat?

Herec Jon Cryer ako Alan Harper hral v seriáli Dva a pol chlapa mladšieho brata Charlieho Harpera. Zaujímavosťou je, že v skutočnosti je herec Cryer starší ako Charlie Sheen. Nie však oveľa. Obaja sa narodili v roku 1965, avšak Cryer už v apríli a Sheen až v septembri. O hercovi Johnovi Cryerovi vám môžeme prezradiť ešte jednu zaujímavosť týkajúcu sa seriálu Dva a pol chlapa. V priebehu rokov herec postupne strácal vlasy, čo v sitkome ale nebolo vidieť, keďže to maskéri úspešne zakryli. 

Čo by bol seriál Dva a pol chlapa bez Jakea

Aj vám sa páčila postava malého Jakea Harpera, synovca Charlieho, ktorá sa postarala o množstvo vtipných momentov seriálu? Jakea stvárnil Angus T. Jones, ktorý mal v začiatkoch seriálu okolo 10 rokov a nasledujúce roky, takpovediac, so seriálom rástol. V posledných sériách sa už viac neobjavoval. Malý herec však bol údajne prvou voľbou režiséra pre túto úlohu. Zapáčil sa mu vo filme The Rookie z roku 2002. Pozval ho na kasting a hneď aj obsadil. 

Pozri aj: ​Tajomstvo nestarnúcej krásy odhalené! Speváčka Cher prezradila, čo sa skrýva za jej mladistvým vzhľadom

Jake Harper

Zdroj: instagram.com/two_and_a_half_men_official

Už si spolu zahrali

Bežne sa stáva, že niektorí herci sú viackrát obsadení do tých istých projektov, a tak sa pri natáčaní seriálov alebo filmov stretnú aj viackrát. Aj Charlie Sheen a Jon Cryer, teda herci stvárňujúci dve hlavné postavy seriálu, už spolu hrali pred natáčaním Dva a pol chlapa. Hovorí vám niečo ikonická paródia Horúce strely z roku 1991, ktorá paroduje napríklad filmy Top Gun alebo Tanec s vlkmi, Superman či Flashdance? Tak v tomto filme si zahrali obaja herci z Dva a pol chlapa. 

Krásny Charlieho dom a ešte krajší výhľad

Charlie Harper mal v seriáli Dva a pol chlapa veľmi pekný dom na pobreží v Malibu. Kto by odmietol také bývanie? Ak vám priestory tohto domu, v ktorom sa odohrávala podstatná časť seriálu, boli vždy povedomé, tak vedzte, že seriál sa natáčal v upravených kulisách sitkomu Laverne a Shirley zo 70. rokov. To ale nie je všetko. Výhľad na oceán z terasy Charlieho domu nie je, žiaľ, skutočný. Celý čas sme sa v seriáli pozerali na plátno s fotografiou. 

Ďalšie zaujímavosti o seriáli Dva a pol chlapa:

 • Alan Harper platil exmanželke Judith výživné na Jakea vo výške neuveriteľných 3 875 dolárov mesačne.
 • Čím sa živila Alanova exmanželka Judith? To v seriáli nebolo nikdy povedané.
 • Jedinou skutočnou rekvizitou v kuchyni Charlieho domu bola chladnička. Pri každom natáčaní bola plná jedla.
 • Hoci sa Charlie Harper živil skladaním reklamných zvučiek, v skutočnosti Charlie Sheen na klavíri hrať nevie. 
 • Kým Charlie Sheen dostal za jednu časť seriálu asi 1,8 milióna dolárov, jeho nástupca Ashton Kutcher mal honorár asi 750 tisíc dolárov za jednu časť.
 • V seriáli Dva a pol chlapa sa objavil aj otec Charlieho Sheena, herec Martin Sheen. Hral otca susedky Rose. 
 • Veľmi obľúbenou postavou seriálu bola chyžná Berta, ktorá sa najskôr mala objaviť na obrazovkách len dočasne. Avšak, diváci si ju zamilovali, a tak hrala nakoniec vo všetkých sériách. 
- Anketa

PÁČI SA VÁM SERIÁL DVA A POL CHLAPA?

Odpovedalo 520 ľudí  

Sledoval/a som ho, no jedno zhliadnutie seriálu mi stačilo.
1%
Áno, s radosťou si nejaký diel pozriem kedykoľvek.
99%
Pozeral/a som pár častí a seriál ma nezaujal.
0%
Tento sitkom som nikdy nevidel/a.
0%

Zdroj foto z úvodnej koláže: instagram.com/two_and_a_half_men_official


  • Zdieľaj:
 • 0
Návrat hore
Autor článku

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

0 komentárov

Čo čítajú ostatní

ODPADNEŠ! Čo zo seba dokáže vykúzliť táto žena!? Je to viac ako dokonalá premena!
LIFESTYLE

ODPADNEŠ! Čo zo seba dokáže vykúzliť táto žena!? Je to viac ako dokonalá premena!

 • 1
 • 28.03.2023
Netflix seriály v roku 2023 – na pokračovanie ktorých obľúbených seriálov sa môžeme tešiť?
Voľný čas

Netflix seriály v roku 2023 – na pokračovanie ktorých obľúbených seriálov sa môžeme tešiť?

 • 2
 • 25.01.2023
Praktické a štýlové doplnky do kuchyne. Ktoré by nemali vo vašej kuchyni chýbať?
Domácnosť

Praktické a štýlové doplnky do kuchyne. Ktoré by nemali vo vašej kuchyni chýbať?

 • 2
 • 17.01.2023