Gigi Hadid šokovala: Svoju dcérku porodila doma bez pomoci lekára!

Gigi Hadid šokovala: Svoju dcérku porodila doma bez pomoci lekára!

  • Zdieľaj:
 • 5

Nie je to tak dávno, čo domáce pôrody s „babicou“ alebo pôrodnou asistentkou boli úplne bežné. Veď možno sa ešte aj naše staré mamy pamätajú na to, keď nebola iná možnosť len porodiť doma vo svojej posteli. Neskôr sa bežné domáce pôrody zmenili na pôrody vo vode, avšak tiež išlo o prirodzené pôrody bez prítomnosti lekára. Dnes sú už takéto pôrody celkom vzácne, preto keď modelka Gigi Hadid (známemu magazínu Vogue) prezradila, akým spôsobom priviedla na svet svoju dcérku, celá verejnosť ostala šokovaná. Áno, Gigi Hadid svoju dcérku Khai priviedla na svet za trošku kontroverzných okolností.

Celé jej tehotenstvo prebiehalo bez najmenších komplikácii, čoho dôkazom boli aj jej tehotenské fotky na sociálnej sieti, ktoré z času na čas zdieľala so svojimi fanúšikmi. Ako sama v rozhovore pre spomínaný magazín uviedla, bola rozhodnutá rodiť v najznámejšej nemocnici v New Yorku. Jej pohľad na pôrod za asistencii lekárov sa zmenil po vzhliadnutí dokumentu The Bussingess of Being Born. Ide o dokument, ktorý skúma alebo zobrazuje rôzne skúsenosti s pôrodom v Spojených štátoch. Porovnáva rôzne metódy pôrodu, epidurálov, cisárskych rezov, asistentiek atď. Bohužiaľ, realita je niekedy úplne iná, než by sme si sami mysleli.

Domáci pôrod modelky Gigi Hadid

Určite to nebolo jednoduché, ale ako mnohé ženy pred ňou, tak to zvládla aj Gigi. Jedným z dôvodov, prečo sa pre domáci pôrod rozhodla bol tiež fakt, že počas pôrodu chcela mať vo svojej blízkosti všetkých svojich milovaných ľudí, ktorým na nej záleží. V situácii aká momentálne je a v dôsledku pandémie koronavírusu by to teda nebolo pravdepodobne možné.

Samozrejme, ako uviedla, prišla chvíľka kedy mala chuť odísť do nemocnice a nechať si pichnúť epidurálku pre zmiernenie bolestí. „Bola som však už v štádiu, kedy by mi epidurálku nemohli podať a mama mi povedala, že tak, ako tlačím teraz, by som tlačila aj v nemocnici,'' uvádza Gigi. Jej pôrod napokon trval 14 hodín a bol natoľko vyčerpávajúci, že ani sama nezaregistrovala, kedy jej dcérka prišla na svet.

Na záver však dodala, že sa už teraz nevie dočkať ďalšieho potomka :D.

1 z 6

  • Zdieľaj:
 • 5
Návrat hore
Autor článku

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

5 komentárov

Ľubica Šťastná 09.03.21 06:49

ĽŠ
karma
100.00

Šokujúce a odvážne zároveň.

 • 0
Odpovedať

Mária Chromíková 09.03.21 10:17

MC
karma
109.00

Smelá a odvážna ....

 • 0
Odpovedať

Mária Reibergerová 09.03.21 20:41

MR
karma
104.00

odvážne veru, nič pre mňa :-)

 • 0
Odpovedať

Lucia Šeptáková 10.03.21 04:45

karma
108.00

Tak toto ja nechápem,je to nezodpovedné.

 • 0
Odpovedať

Iveta Moravčíková 12.03.21 22:16

IM
karma
100.00

Ja by som sa na to nedala

 • 0
Odpovedať

Čo čítajú ostatní