Historické fotografie: Tieto určite v žiadnej knihe nenájdeš!

Historické fotografie: Tieto určite v žiadnej knihe nenájdeš!
  • 29.11.2019
  • Michaela Kožáková

Fotografia. Nie tá dnešná „selfi" pred zrkadlom v kúpeľni či dvadsiata piata s mojitom, ale tá, ktorá dokumentuje udalosti, je dôkazom časov minulých, prebúdza spomienky, vyčarí úsmev a pohladí líce malou slzou. Brat v smiešnom vianočnom svetri so sobom, štrbavá tvár so šlabikárom, prvé krôčiky vnúčat, čerstvý mladomanželský pár pred modrým trabantom vyzdobeným bielymi stuhami. Fotografie zobrazujú momenty a ľudí, na ktorých nechceme zabudnúť. Sú tými najcennejšími pokladmi, ktoré nám z minulosti ostali. Každý z nás má určite niekde v zásuvke starostlivo odložený album s takýmito fotografiami, ktorý si rád prezrie a zaspomína si na krásne i smutné chvíle.

 

Cestovanie v čase

Túžili ste si niekedy požičať stroj času? Presunúť sa na pár hodín do minulosti a vidieť, ako ľudia kedysi žili? Pozdraviť sa s Charles Chaplinom, byť pri kodifikácii nášho slovenského jazyka alebo nazrieť cez malé okno a sledovať vašu prababičku, ako pripravuje obed pre svoje deti a manžela vracajúceho sa z bane?

Učebnice a historické knihy opisujú a poskytujú fotografie významných medzníkov, udalostí a momentov v dejinách ľudstva, ako sú vynálezy, objavy, archeologické nálezy, mierové zmluvy, nové technológie, pokroky. Ale čo taký ten obyčajný každodenný život? Ako ľudia trávili voľný čas? Ako sa starali o zvieratá v zoo? Ako sa obliekali? Akým problémom a výzvam denne čelili?

Pozrite sa s nami na niekoľko humorných, jednoduchých a pritom tak vzácnych fotografií.

Pozri aj: Šialené módne trendy minulých storočí: Au, arzénové šaty!

1 z 11

Pojazdná oprava obuvi, 1938

Zdroj foto - úvodná: pinterest.com


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

3 komentáre

Ľubica Šťastná 29.11.19 05:00

ĽŠ
karma
100.00

Bolo by určite zaujímavé presunúť sa na pár hodín do minulosti a vidieť, ako ľudia kedysi žili.

  • 0
Odpovedať

Katarína Konečná 01.12.19 16:30

KK
karma
109.00

keby nevymysleli fotoaparát o koľko zaujímavostí z minulosti by sme prišli

  • 0
Odpovedať

Soňa Krátka 01.12.19 18:59

SK
karma
114.00

fotoaparát je super vecička pre naše spomienky, tie sú najvzácnejšie, v nich máme zvečnené naše detsvo, minuosť, šťastné a zaujímavé okamihy

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní