Jeseň si treba užiť a zlé nálady odohnať. Ako na to?

Jeseň si treba užiť a zlé nálady odohnať. Ako na to?

  • Zdieľaj:
 • 3

Jesenné obdobie je pre mnohých tým najkrajším obdobím v roku. Krásne babie leto nás stále dobíja slnečnou energiou, príroda sa maľuje do úžasných farieb a pre pozorného sledovateľa má priam terapeutické účinky. No niektorých v tomto čase prepadnú pochmúrne nálady z „krátkych“ dní, ranných hmiel, smútok za odchádzajúcim letom a depky šatníkového typu – „opäť nemám čo na seba“. Máme pre vás 4 tipy, ako si užiť jesenné dní. 

1. Prechádzky, turistika a výlety

Práve jeseň je tým najideálnejším obdobím na dlhé prechádzky a turistiku. Už sa netreba schovávať pred horúcim slnkom a v prírode je to teraz ako v rozprávke. Či už sa vyberiete na prechádzku mestským parkom, do lesa na huby alebo zorganizujete víkendovú turistiku v horách, majte oči a srdcia otvorené. Robte si prestávky a kochajte sa tým, čo vidíte okolo seba. Pobyt v prírode a na čerstvom jesennom vzduchu má priam terapeutické účinky.

Pozri aj: Zuzkin život s bolesťou hlavy: „Čo ma zachraňuje od šialenej migrény?“

domáci wellness

Zdroj: Shutterstock®

2. Čas svetielok a domáceho wellness

Dni sú už citeľne kratšie, stmieva sa oveľa skôr. Vezmite to z tej lepšej stránky, že máte viac času na seba. Dokončite si pracovné povinnosti a vráťte sa domov. Využite tmu na vytvorenie jedinečnej atmosféry. Vrátil sa čas sviečok, aromalámp a mäkkých diek. Doprajte si aspoň raz týždenne horúci kúpeľ pre relax tela i mysle, choďte do sauny, doprajte si profesionálnu masáž. Takto vyplavené endorfíny sa postarajú o váš úsmev na tvári a spokojnosť na duši.

3. Láska ide cez žalúdok

Po období ľahkých šalátov a čerstvej zeleniny prišiel čas pre skutočných gurmánov. Jeseň je obdobím zbierania plodov zo záhrad, teplých gaštanov, kyslej kapusty, husacinky a mladého vína. Z času na čas si každý z nás môže dopriať. Nie je nič lepšie na zahnanie zlej nálady, ako čas strávený s priateľmi alebo milovanou osobou pri úžasnom jedle.

4. Nezabudnite na podporu imunity

Kvalitný čas strávený s priateľmi alebo partnerom je na nezaplatenie a človek z takých chvíľ dokáže načerpať veľa síl. Naučte sa oddychovať a spomaliť. Jeseň je na to ideálne obdobie. Venujte pozornosť svojmu telu, ono sa vám odmení lepšou kondíciou a imunitou. Doplňte v tomto období vitamíny aj formou výživových doplnkov a častejšie si doprajte horúci kúpeľ alebo saunu s masážou. Je dokázané, že pri správnych hmatoch pri masáži sa do tele vyplavujú endorfíny – hormóny šťastia. V chladnejšom jesennom období vyskúšajte masáž hrejivým balzamom s konopným olejom od Alpy. Ak obľubujete horúce kúpele vo vani na uvoľnenie, skúste si do vody pridať soľ a niekoľko kvapiek klasickej francovky Alpa s prírodným mentolom, budete sa cítiť ako znovuzrodení.

Odporúčame: Pocit ťažkých nôh a opuchy: Tipy, ktoré ti prinesú úľavu

Alpa masážny balzam

Zdroj: mentolovalegenda.sk

Náš tip: Masážny balzam s konopným olejom hrejivý

Tradičná značka masážnych produktov ALPA vám predstavuje obľúbený masážny balzam s konopným olejom vo verzii s hrejivým efektom. Je určený pre masáž boľavých kĺbov, svalov a chrbta po zvýšenej fyzickej námahe. Počas jesenných dní je veľmi príjemný hrejivý efekt, o ktorý sa starajú extrakty zo zázvoru, gáfru, rozmarínová a škoricová silica. Je účinný pri uvoľnení stuhnutých partií chrbta, ramien a trapéz.

Kúpite v 101 Drogérii, v každej dobrej lekárni a na e-shope www.mentolovalegenda.sk


  • Zdieľaj:
 • 3
Návrat hore
Autor článku

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

3 komentáre

Katarína Konečná 30.10.21 12:27

KK
karma
114.00

jeseň je nádherná, ja mám skôr problém v zime keď menej svieti slnko a skoro sa stmieva a keď sa k tomu pridá aj nejaké zlé počasie, tak mám po nálade

 • 0
Odpovedať

Mária Maxianová 31.10.21 16:13

MM
karma
100.00

milovala som jeseň, farby, plody, šuchotajúce lístie.... , ale odkedy som sa sama dostala do tohto životného obdobia, tak na mňa útočí depka

 • 0
Odpovedať

Mária Chromíková 31.10.21 17:48

MC
karma
109.00

Každé ročné obdobie má svoje čaro.

 • 0
Odpovedať

Čo čítajú ostatní