Prečo je soľ potrebná pre život človeka? Tomu neuveríš!

Prečo je soľ potrebná pre život človeka? Tomu neuveríš!
  • 12.04.2018
  • Simona Kostková

Posledných pár rokov sa na nás odvšadiaľ valia varovania o nadmernom solení. Lekári varujú pred zvýšeným príjmom soli, odborníci odporúčajú nič nesoliť a my solíme menej a menej. Všetko to má jasné odôvodnenie – vysoký príjem soli zvyšuje krvný tlak, ktorý môže byť jednou z príčin vzniku srdcovo-cievnych ochorení.

Najnovšie výskumy však majú opačný názor – soľ nám chýba, presnejšie jej hlavná zložka. Výskum jasne dokazuje, že zníženie množstva soli neovplyvní v dostatočnej miere výšku krvného tlaku. Čo z toho je pravdivé a akú úlohu má vlastne soľ v našom tele? V našom článku sa dozviete všetko možné aj nemožné o soli.

Strašiak menom chlorid sodný

Hlavný dôvod, prečo by sme sa mali soli obávať, je obsah sodíka. Odborníci varujú pred jeho nadbytočnou konzumáciou, pretože zvyšuje krvný tlak a stojí za vznikom kardiovaskulárnych ochorení. Sodík vraj zvyšuje aj príjem sacharidov a to tak, že čím viac sodíka v tele máme, tým viac glukózy z potravy vstrebeme. A naopak, čím viac sladkého jeme, tým viac máme chuť na slané. Tiež to poznáte?

Soľ, respektíve nadbytok sodíka, môže byť aj príčinou obezity alebo rakoviny. Spôsobené to je tým, že sodík  spolu s draslíkom tvoria úchvatný pumpový systém (Na-K pumpa), ktorý závisí od ich presného pomeru. To znamená, že na základe tohto pomeru v bunkách dochádza k prechodu dôležitých látok medzi bunkami. Ale pokiaľ je sodík v nadbytku, môže spôsobovať vážne dysfunkcie, ktorých výsledkom môže byť aj obezita, astma, Alzheimerova choroba či rakovina.

Zaujme ťa: Máš problémy s obličkami? Tieto signály môžu naznačovať, že áno!

krvný tlak

Zdroj: Shutterstock®

Ani veľa, ani málo

Áno, toto všetko a mnoho ďalšieho je veľmi dobre známe a overené. Avšak všetko to platí iba v prípade, že si soľ dávate aj do kávy alebo denne skonzumujete 4 balíčky solených čipsov. Za normálnych okolností je ideálne nájsť si zlatý stred - nesoliť ani veľa, ani málo. Denný príjem soli by mal byť v rozmedzí 2 - 4 g, avšak je predsa nepredstaviteľné, aby sme si merali denný príjem soli.

V prípade, že solíte trošku viac alebo viete, že bez pukancov v kine neprežijete, doplňte si draslík. Denne by sme mali prijať rovnaké množstvo draslíka ako sodíka, aj viac. Najviac draslíka nájdete v ovocí, zelenine a orechoch. Určite sa soli nevyhýbajte úplne, nedostatok je pre telo oveľa viac škodlivejší!

morská soľ

Zdroj: Shutterstock®

Športom k cukrovke

Solenie u ľudí, ktorí pravidelne cvičia alebo pijú veľa vody či kávy, musí byť pod kontrolou. Potením a močením telo vylučuje vodu a soľ a spolu s nimi aj dôležité minerály. Ako sme spomínali vyššie, nadbytok soli môže podporovať ukladanie tuku a vyššiu spotrebu cukrov. Pozor, to isté platí o nedostatku!

Nedostatok soli v tele vedie k zvýšenej tvorbe inzulínu a k podpore inzulínovej rezistencie, čo vedie k únave, priberaniu a niekedy aj k diabetu 2. typu. Okrem toho, nedostatok soli a teda sodíka, negatívne ovplyvňuje funkciu i ostatných hormónov.

Pozri tiež: Geniálne triky: Vieš, ako využiť soľ nielen v kuchyni?

potenie

Zdroj: Shutterstock®

Málo soli, málo spánku

Klasickým prejavom nedostatku soli v tele je chýbanie jódu. Ten je totiž bežnou súčasťou prírodných solí, spolu s inými dôležitými minerálmi. Nedostatok jódu sa prejavuje ako hypotyreóza – nedostatočnou tvorbou hormónov štítnej žľazy, ktorá spôsobuje neustálu únavu. Zaujímavosťou je, že mnohí športovci sa umelo dopujú týmito hormónmi, hoci by im stačilo viacej si prisoliť obed.

Nepríjemným výsledkom nedostatku sodíka v tele je zvýšená činnosť nadobličiek. Tie produkujú hormóny, ako adrenalín a kortizol, ktoré sú veľmi užitočné v krízových situáciách a dodávajú nám silu na únik, zvyšujú krvný tlak a stimulujú trávenie. Ich nadbytok však vedie k úzkostným stavom, k tráviacim ťažkostiam, k poruchám spánku a k problémom so srdcom.

nespavosť

Zdroj: Shutterstock®

Milé dámy, zoznam ochorení a problémov, spojených s nadmerným alebo nedostatočným solením, je naozaj rozsiahly. Je preto ideálne, aby sme solili primerane alebo aspoň tak, aby nám jedlo chutilo. Výnimku tvoria ľudia, ktorí majú problémy s obličkami, vysoký tlak a vyjedači rýchlych občerstvení.

Nevyhýbajte sa soli, ktorá nám do tela dodáva dôležitý sodík! Ten dokáže chrániť vašu pokožku, vďaka antimikrobiálnym účinkom. Čím viac zásob máte v pokožke, tým viac vás chráni pred infekciami. 

Toto ťa dostane: Čo je to epsomská soľ? Zázrak, ktorý ti pomôže s mnohými neduhmi!


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

3 komentáre

Ľubica Šťastná 12.04.18 06:09

ĽŠ
karma
100.00

Ani málo, ani veľa, výborný článok!

  • 1
Odpovedať

Natália Lobodášová 12.04.18 07:57

NL
karma
105.00

Super článok!

  • 0
Odpovedať

Anna Kristova 22.09.18 16:15

AK
karma
100.00

ani veľa ani málo zlatý stred

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní