Toto ťa dostane: Vieš, prečo spať v ponožkách každú noc?

Toto ťa dostane: Vieš, prečo spať v ponožkách každú noc?

Pre krásu sa musí trpieť, ale čo pre zdravie? Mali by sme trpieť aj kvôli nášmu zdraviu? Možno vás pohľad na sexy chlapa v posteli veľmi nenaladí, ak bude mať na sebe aj ponožky, ale možno neviete, no robí to pre svoje zdravie. Totižto, ísť do postele s ponožkami na nohách, má svoje výhody.

Líhame si v nich do postele v prípade, že nás prepadla chrípka alebo nádcha. Predsa len, vďaka tomu, že budeme nohy udržiavať v teple, môžeme rýchlejšie prekonať aj soplík. Veď napokon, hovorí sa, že choroba ide cez nohy. Ale, aké sú ďalšie výhody spánku v ponožkách?

Neprehliadni: Najlepšie ingrediencie do šalátu: Tejto netradičnej chuti neodoláš!

ponožky na spanie

Zdroj: Shutterstock®

Vyspíte sa do krásy

Problémy so spánkom v poslednej dobe trápi mnoho ľudí, a to aj tých mladých. A niekedy dôvod môže byť úplne banálny. Ak teda patríte k tým, ktorým dlho trvá, pokiaľ zaspia, tak oblečte svoje nohy do tepla! Teplé bavlnené ponožky totiž udržujú teplo v končatinách. Vďaka ponožkám sa rozširujú cievy, čím dochádza k ochladzovaniu stredu tela a následnému rozptyľovaniu tepla do končatín. Mozog takto dostáva signál, že môže vypnúť a začať relaxovať a vytvárať nové nervové spojenia – teda, že môže spať.

romantický večer

Zdroj: Shutterstock®

Ehm, viac príjemných chvíľ

Zažívate romantické chvíľky a zrazu spozorujete, že má na nohách ponožky? Príšerné a úplne „antisexy“! Avšak holandskí experti tvrdia, že to nie je zlý nápad a vlastne, takýmto pánom ich vkus v posteli kvitujú. Podľa výskumov bolo zistené, že až 80 % žien, ktorých partneri mali pri sexe obuté ponožky, dosiahlo oveľa lepší orgazmus. Prečo je to tak? Veď to poznáte, my ženy sme tvory od prírody stvorené tak, že sa na všetko sťažujeme. Preto studené mužské chodidlá narúšajú sexuálne chvíľky. A keďže si potrpíme na komfort, tak studené nohy partnera k nemu neprispievajú. Takže dámy, nabudúce zabudnite na vkus!

relax

Zdroj: Shutterstock®

Raynaudov syndróm vám nehrozí

Možno si to uvedomuje len málokto, ale studené nohy môžu v tom najhoršom prípade viesť k ich amputácii. Je to šialené, ale je to tak! Ak aj vy trpíte týmto syndrómom, teda syndrómom studených končatín, tak už asi viete, že trpíte poruchou prekrvovania končatín. Tá sa prioritne prejavuje bielym sfarbením končekov prstov, čo môže viesť k zastaveniu prietoku krvi. Takto končatiny nebudú dostatočne prekrvované, čím môže dôjsť k ich odumretiu a následnej amputácii. Takže, odteraz už nezabúdajte na svoje nohy obuť teplé huňaté ponožky!

- Anketa

SPÁVATE V TEPLÝCH, MÄKKÝCH A PRÍJEMNÝCH PONOŽKÁCH?

Odpovedalo 223 ľudí  

Áno, je to naozaj príjemné
76%
Nie, príde mi to ako vrchol nevkusu
10%
Nie, ale odteraz už budem
14%

  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

8 komentárov

Marta Hollá 24.04.18 09:07

MH
karma
91.00

Ja mám nonstop studené nohy, takže v ponožkách spávam skoro celoročne a priateľ s tým veru žiaden problém nemá. Skôr sa zľakne, keď sa ho moja ľadová noha dotkne :D

  • 1
Odpovedať

Ľubica Šťastná 24.04.18 09:43

ĽŠ
karma
100.00

Vyzerá to ako vrchol nevkusu, no má to zároveň naozaj veľké výhody, takže, vkus-nevkus, pokiaľ ide už len o zdravie, nie je čo riešiť.

  • 0
Odpovedať

Elena Švachová 24.04.18 20:48

karma
109.00

no to sú novinky...hlavne tá amputácia.V zime a pri chorobe si občas ponožky dám,ale v horúcom lete by som asi ťažko zaspala v ponožkách.

  • 2
Odpovedať

Alžbeta Remencová 24.04.18 20:56

AR
karma
103.00

len v zime :)

  • 1
Odpovedať

Mária Chromíková 24.04.18 21:20

MC
karma
109.00

rada spávam s ponožkami ...

  • 1
Odpovedať

Ingrid Šimoniková 24.04.18 22:05

karma
74.00

od malička mám studené nohy a milujem spávať v ponožkách ,dakujem za článok

  • 0
Odpovedať

Natália Lobodášová 25.04.18 08:42

NL
karma
105.00

Neznášam spať v ponožkách :D

  • 0
Odpovedať

Andrejka Smutňáková 25.04.18 15:16

AS
karma
100.00

No, neviem či sa na také niečo naučím. Ponožky si na noc dávam, len keď si nakrémujem nohy, alebo mi je moc zima, aj to len na chvíľu :)

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní