Tréning na stacionárnom bicykli: Bicyklovanie v suchu aj v zime!

Tréning na stacionárnom bicykli: Bicyklovanie v suchu aj v zime!

Zima už je v plnom prúde. Chlad a sneh môže mnohých z vás odradiť od športu. Riešením tohto problému sú však skupinové cvičenia na stacionárnych bicykloch.

Tieto skupinové cvičenia nájdete pod rôznymi menami – spinning, soulcycling alebo indoor cycling. Princíp sa však nemení, spolu s desiatkami ďalších športových nadšencov bicyklujete pod dohľadom trénera. Ten vás sprevádza rôznymi pozíciami, ktoré simulujú bicyklovanie do kopca, šprinty alebo intervalové tréningy. Častokrát sú tieto tréningy sprevádzané energetickou hudbou, ktorá vám dodá potrebné nadšenie pre šport. Do života vám tieto skupinové cvičenia prinesú hneď viacero výhod.

Odporúčame: Zdravotné účinky imela: Pozri, nemusí byť len na okrasu

prečo vyskúšať spinning

Zdroj: unsplash.com

Výhody spinningu

Skupinová motivácia: Vytrepať sa v zime z domu kvôli cvičeniu je častokrát náročné. Preto pre vás môže byť veľkou motiváciou práve skupinový aspekt týchto cvičení. Môžete tam chodiť s kamarátkami a viete, že sa môžete tešiť aj na inštruktorov, ktorí spravia všetko pre to, aby z vás dostali maximum.

Zdravé srdce: Pre zdravie srdca a ciev sa odporúča športovať aspoň 150 minút týždenne. Bicyklovanie posilňuje vaše srdce a pľúca, zlepšuje cirkuláciu krvi a znižuje riziko infarktu.

Nízka záťaž: Napriek tomu, že sa pri indoor cyclingu určite poriadne zapotíte, tento typ cvičenia predstavuje menšiu záťaž pre vaše kĺby. Taktiež sa vyhnete aj silným nárazom, s ktorými sa stretávame napríklad pri behu. Navyše je to výborný spôsob, ako šetrne rozhýbať kĺby, ktoré môžu v chlade tuhnúť.

FlexiMed výživový doplnok

Zdroj: NaturaMed Pharmaceuticals

Pre stuhnuté kĺby je veľkou pomocou aj výživový doplnok FlexiMed od Naturamed Pharmaceuticals. Obsahuje viaceré látky vrátane kolagénu typu II, glukozamínu a vitamínu C, ktoré pomáhajú udržiavať kĺby zdravé a pevné.

Mesačné balenie FlexiMed teraz môžete vyskúšať zadarmo, len za cenu poštovného a balného. Viac informácií o produkte aj aktuálnej akcii získate na bezplatnej linke 0800 444 204 alebo na webovej stránke www.flexi-med.sk.


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

2 komentáre

Ľubica Šťastná 24.12.19 06:48

ĽŠ
karma
100.00


Cvičenia určite prinesú hneď viacero výhod, či už skupinové alebo individuálne!

  • 0
Odpovedať

Katarína Konečná 26.12.19 10:00

KK
karma
111.00

dobrý nápad

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní