Zabudni na citrón! Neuveríš, ale slaná voda je vraj prospešnejšia!

Zabudni na citrón! Neuveríš, ale slaná voda je vraj prospešnejšia!
 • 08.06.2018
 • Simona Kostková

Nič nie je lepšie, ako začať deň s pohárom teplej vody s citrónovou šťavou. Pozitívne účinky tohto rituálu sú ospevované už dlhé roky a ďalšie pribúdajú rýchlosťou svetla. Zbavíte sa všetkých toxínov, nakopnete metabolizmus a pomôžete skoro každému orgánu. Avšak pitie slanej vody každé ráno má ešte lepšie účinky. Prečo?

Pitie slanej vody, namiesto tej s citrónom, je v mnohých východných kultúrach bežnou rannou rutinou. Prečo o tom ešte nevieme a čo všetko nám slaná voda prinesie? Čítajte a dozviete sa, prečo je slaná voda pre telo prospešnejšia.

Soľ alebo citrón?

Posledné roky sa hovorí o tom, že by sme mali menej soliť a keď už, tak kvalitnou soľou. Je preto nelogické, že by sme mali naše ráno začať práve s ňou. Avšak, všetko závisí od množstva a typu. Ideálnou pre naše telo je morská soľ, ktorá ma nesmierne blahodarné účinky. Nielenže obsahuje množstvo minerálov a vitamínov, ktoré naše telo potrebuje, navyše podporuje regeneráciu a detoxikuje.

Preto vám postačí každé ráno začať s jednou lyžičkou soli v pohári s teplou vodou a výsledky sa dostavia okamžite. Aj napriek zlej povesti, ktorú soľ má, náš organizmus ju potrebuje k mnohým dejom. Dôležitá je napríklad pre správnu funkciu svalov, pre nervy, pre správne hospodárenie s vodou a tým aj funkciu obličiek a mnoho iných. Toto sú dôvody, prečo nahradiť citrón soľou!

Musíš vidieť: Trápi ťa upchatý nos? Vďaka týmto pomocníkom budeš voľne dýchať!

citrónová voda

Zdroj: Shutterstock®

 • Najdôležitejší dôvod, prečo piť slanú vodu, je ten, že je zdrojom veľkého množstva minerálov. Podľa lekárov obsahuje až 80 rôznych prvkov, ktoré sú pre naše telo veľmi prospešné.
 • Soľ je veľmi prospešná pre tráviaci trakt, pretože podporuje vstrebávanie živín a reguluje aj krvný tlak. Slaná voda navyše dokáže črevá prečistiť.
 • Slaná voda bráni vzniku osteoporózy, i keď samotná soľ býva označovaná za ničiteľa kostí. Pokiaľ nebudete nadmerne soliť a budete používať morskú soľ, tak môžete očakávať, že vaše kosti budú pevné ako nikdy.
 • Je mimoriadne prospešná pre nervový systém. Nervy a tým aj naše reakcie či psychický stav sú závislé od množstva minerálov. Slaná voda nielenže zabezpečí dostatočný prísun týchto látok pre vaše nervy, ale podporí aj tvorbu niektorých hormónov, serotonínu a melatonínu, a pomôže vám s nespavosťou.
 • Podporuje dýchací systém. Soľ rozpúšťa hlieny a preto je vhodná nielen pre fajčiarov, ale aj pre chorých, ktorých trápi chrípka a prechladnutie. Podľa niektorých odborníkov dokáže pomôcť aj pri liečbe astmy či alergie.
soľ

Zdroj: Shutterstock®

 • Slaná voda, podľa niektorých odborníkov, dokáže odstrániť zubný kameň vo veľmi krátkej dobe – maximálne za 1 mesiac. Ako malý bonus, odstráni aj zápach z úst za predpokladu, že ho máte a zlepšíte hygienu v ústnej dutine. Zápach v ústach robí nesprávna strava v žalúdku alebo pokazené zuby, prípadne iné choroby ústnej dutiny.
 • Soľ vám pomôže s hojením rán, jaziev, zápalov alebo aj s bolesťou kĺbov. Okrem toho zníži tvorbu vrások a zlepší aknóznu pleť. Dokáže si poradiť dokonca s ekzémom či s inými ochoreniami pokožky. Vaša pleť bude svieža a bude mať aj lepšiu farbu.
 • Medzi ďalšie výhody patrí zníženie krvného tlaku, zníženie hladiny cukru, zabezpečí vám zdravé cievy a dokonca pomôže so znížením hmotnosti.
pitie vody ráno

Zdroj: Shutterstock®

Milé dámy, slaná voda určite nepatrí medzi lahodné drinky, avšak jej pozitívne účinky na naše telo za to určite stoja. Vyskúšajte týždňovú očistnú kúru a samy uvidíte, či je vám lepšie alebo nie. Dopriať si môžete aj kúpeľ, ktorý má antibakteriálny účinok na celé telo. Slaná voda je veľmi prospešná aj na vlasy, pretože pomáha v boji s mastnými vlasmi.

Zaujme ťa: Prečo si v lete vychutnať morskú soľ?


 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

13 komentárov

Jana Pitonakova 08.06.18 07:11

JP
karma
100.00

Už sa dlhšie odhodlávam na tento krok = Šankprakšalána – črevná sprcha i osvieženie tráviaceho traktu. Robí sa to s Himalájskou soľou ... raz to musí prísť a po tomto článku do toho asi pôjdem ... dám potom vedieť ako to dopadlo

 • 0
Odpovedať

Ľubica Šťastná 08.06.18 08:35

ĽŠ
karma
100.00

Výborný článok, ďakujem!

 • -1
Odpovedať

Marianna Rajniaková 08.06.18 09:37

MR
karma
109.00

pijem citrónovú vodu, neviem si predstaviť že si dám ráno slanú vodu..

 • 0
Odpovedať

Tomáš Kamenár 08.06.18 10:38

TK
karma
105.00

tu vždy opisujete niečo že má zázračné vlastnosti tak nechápem prečo sú ešte ľudia na svete chorí... nad takýmto článkom sa iba dobre zasmejem, zajtra nezabudnite dať článok aké je dýchanie dôležité a prospešné pre život

 • 3
Odpovedať

Marta Bujdošová 08.06.18 14:59

MB
karma
98.00

no neviem, slana voda ma davivy ucinok

 • 1
Odpovedať

Pavlína Vaksmundská 08.06.18 17:29

PV
karma
113.00

Ved práve preto mám rada more.. ;-) Slanú vodu milujem ,a je pre mňa veľmi prospešná , či už vlasy budú krajšie, alebo telo je uvolnenejšie a oddýchnuté ... Sem-tam sa aj napijem ,takže zo všetkého troška..

 • 0
Odpovedať

Jana Komadová 10.06.18 21:55

JK
karma
100.00

Zostanem pri vode z citrónom

 • 0
Odpovedať

Jana Čipková 11.06.18 23:07

karma
106.00

Zaujímavý článok, vyskúšam tie tri dni.

 • 0
Odpovedať

Mária Liščinská 16.06.18 23:55

karma
132.00

od zajtra začínam spomenutú "týždňovú očistnú kúru"
-bude to výzva :)

 • 0
Odpovedať

Blažena Sádovská 19.06.18 13:59

BS
karma
100.00

Mne stačí slaná voda na kloktanie, keď ma bolí hrdlo, nič príjemné. Neviem si predstaviť či by som ju dokázala vypiť nalačno. Ale nikdy nehovor nikdy...

 • 0
Odpovedať

Dana Hanusková 20.06.18 11:00

DH
karma
-1.00

vraj veľa solíme - ako je to teda s pitím slanej vody, neuškodím si tým viac?

 • 0
Odpovedať

Alzbeta Hartinikova 05.07.18 16:16

AH
karma
-1.00

Pouzivam iba himalajsku na varenie.A ked su horucavy tak v mojom pohary je voda astipka himalajskej .Potom sa tak nepotim.

 • 0
Odpovedať

Anna Kristova 28.07.18 17:47

AK
karma
100.00

slaná voda bŕŕŕ

 • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní