Skúška z lásky: Žena má mať podľa neho tri P

Žena má mať podľa neho tri P

Skúška z lásky je príbeh, aké vie písať iba Jennifer Probstová. Očarujúci, vášnivý, romantický. Príbeh o silnej žene, ktorá bojuje za to, čo chce. Ide vlastnou cestou v drsnom svete a je odhodlaná vychovávať svojho syna tým najlepším spôsobom... až kým jej do cesty nevojde muž. Arogantný, mačo...ale príťažlivý a sexi. Obaja majú za sebou ťažké skúsenosti, zložitý život a pasujú sa s ním po svojom.

 

Connor Dunkle má odjakživa jasno v tom, čo mu žena môže dať – má byť pekná, prítulná a poruke. Ak tieto tri P nemá, potom on nemá záujem. Vďaka svojej mužnosti a neodolateľnému šarmu zakaždým dostane, čo chce aj koho chce. Až kým nestretne ženu, ktorá mu urobí zo života peklo... a jeho to nadchne.

 

Ella Blaková sa stará o syna a zároveň pracuje ako profesorka anglickej literatúry na univerzite, kam sa dostala vďaka húževnatej práci a usilovnosti. Výchova desaťročného syna na ňu kladie nemalé nároky, rovnako ako jej študenti – predovšetkým Connor Dunkle, ktorý si myslí, že u nej dostane skúšku za sladký úsmev. Jeho postoje k ženám ju pobúria, nakoniec sa nad ním predsa zľutuje a súhlasí, že mu dá ešte jednu šancu, ak vypracuje špeciálne zadanie.

 

Keď medzi nimi nečakane preskočí iskra, ani jeden nie je pripravený priznať si, čo skutočne cíti. Dovolia láske naučiť ich to, čo obaja potrebujú vedieť zo všetkého najviac?

 

Jennifer Probstová napísala prvú knihu ako dvanásťročná a dnes sa zameriava najmä na romantické príbehy s nádychom erotiky. Podľa rebríčkov New York Times, USA Today a Wall Street Journal patrí medzi najpredávanejšie autorky modernej erotickej literatúry. Jennifer je aj autorkou bestsellerovej milionárskej manželskej série zo života rodiny Conteovcov so štyrmi voľnými pokračovaniami Dohodnuté manželstvo, Manželská pasca, Manželský omyl a Manželský zväzok a série o hľadaní lásky a porozumenia v živote Hľadanie vytúženého dňa, Hľadanie dokonalej lásky, Hľadanie podmanivej krásy a Hľadanie prísľubu večnosti.

 

Prečítaj aj: Dievča z kalendára: 3 mesiace plné horúcej vášne!

 

Začítajte sa do novinky Skúška z lásky:

Jennifer Probstová - Skúška z lásky

PRVÁ KAPITOLA

„Aby sa žena stala spisovateľkou potrebuje peniaze a vlastnú izbu.
Virginia Woolfová

 

Connor Adam Dunkle civel na hárok papiera vo svojich rukách. Písmeno v pravom hornom rohu, napísané a zakrúžkované červeným perom, mu posmešne cerilo zuby do tváre. Priam z neho sršala zlomyseľná radosť, s akou ho tam napísala.
Veľké tučné F.
Neuveriteľné.
Pohľadom blúdil po stránke krvácajúcej z mnohých rán utŕžených rozhodnými ťahmi červeného pera v podobe všelijakých znakov, skratiek a škrtancov. Na dolnom okraji boli elegantným písmom, aké sa dnešné deti už neučia, dopísané dve vety.
Dvojstupňové zhoršenie hodnotenia pre nedodržanie termínu. Celkovo nedomyslené, veľmi povrchne vypracované, tvrdenia nedostatočne podložené konkrétnymi príkladmi z textu.
Connor Dunkle zodvihol zrak a zadíval sa na ženu, ktorá predstavovala poslednú prekážku na jeho ceste za diplomom.
Profesorka Ella Blaková.
Keby sa ho niekto niekedy opýtal, ako vyzerá suchopárna stará dievka, ktorá zapadla prachom niekde v okresnej knižnici, stačilo, aby ju podrobne opísal. Od staromódneho neforemného oblečenia až po obrovské okuliare s tmavými sklami, ktoré jej zakrývali polovičku tváre, takmer splývala s pozadím. Vlasy mala ulízané, sčesané do prísneho drdola, čo jej tvári dodávalo upätý výraz. Sivý sveter a čierne nohavice nijako nesúviseli s jej postavou ani farbou pokožky a ani jednému nijako neprospievali. Jediným osviežením ponurej koláže jej výzoru bol krikľavý mrkvovooranžový rúž, ktorý na pozadí jej olivovohnedej pokožky pôsobil vyslovene nevkusne, takže sa pri pohľade na ňu zakaždým nevdojak mykol.
„Nie ste jediný, kto ma svojou prácou sklamal. Ak chcete u mňa urobiť skúšku, mali by ste sa nad sebou vážne zamyslieť a seriózne sa pustiť do práce. Prvý termín som vypísala na tento piatok, no na skúšku budete pripustený len na základe opravnej písomnej práce, ktorej tému sa čoskoro dozviete. Poprosím vás, aby ste si pozorne preštudovali termíny zverejnené na stránke školy, a tentoraz sa nimi aj riadili. Za ich nedodržanie automaticky strhávam body.“
Venovala mu spoza tmavých skiel karhavý pohľad, alebo sa mu to len zdalo?
Fakt neuveriteľné. Ako keby za ňou minulý týždeň nebol a nevysvetlil jej, že jeho náročný pracovný program mu, žiaľ, nedovoľuje venovať sa štúdiu tak, ako by chcel. Výslovne profesorku Blakovú požiadal, aby mu dovolila odovzdať prácu po termíne.
A ona mu to odkývala, alebo nie?
Nebolo to ľahké rozhodnutie – zapísať sa na univerzitu v jeho veku. Má tridsaťosem a najvyšší čas, aby urobil radikálnu zmenu vo svojom živote. No na to, aby aj jeho kariéra nabrala nový kurz a on získal post manažéra v domovskej stavebnej firme Bilkins Construction, potrebuje vysokoškolské vzdelanie. Dokonca sa zapísal do intenzívneho programu, ktorý mu umožní absolvovať štvorročné štúdium za dva roky. Stálo ho to síce veľa úsilia, no vytúžený cieľ má konečne na dosah. Teda mal by, keby neurobil osudovú chybu a nenechal si na posledný semester anglickú literatúru. Tak blízko cieľovej rovinky, a stroskotal na tejto sexuálne neuspokojenej profesorke , ktorá si láskou k feministickej literatúre a mučením študentov kompenzuje absenciu ľúbostného života.
„Aj v druhej polovici semestra sa zameriame na poviedku ako literárny žáner a analýzu špecifického postavenia ženských autoriek v kontexte daného historického obdobia. Zaujímal by ma váš názor na Žltú tapetu. Vďaka čomu sa, podľa vás, práve táto poviedka stala takou populárnou? Akú myšlienku sa nám jej autorka usiluje pretlmočiť?“
Takmer nestihol potlačiť znudený vzdych a musel sa veľmi usilovať, aby z tejto debaty mentálne nevycúval. Predsa to nevzdá. Zapojí svoj šarm a dá jej to, čo jej očividne chýba, kúsok nefalšovanej mužskej pozornosti. Určite zabudla, aké je to príjemné. Pripomenie jej to, obaja sa zasmejú a ona mu konečne dá to prekliate céčko.
Profesorka Blaková urobila pár nečujných krokov pred katedrou, takže mohol znovu obdivovať jej praktické čierne čižmy bez podpätkov. Ktovie, či mala niekedy v živote na nohách niečo iné, blyslo mu hlavou. Možno netuší, čo podpätky sú ani že existujú. Aspoň doteraz ju zakaždým videl v tých istých bezpohlavných topánkach bez akéhokoľvek sexepílu, fantázie a vkusu. Vôbec si nevie predstaviť, akú asi nosí spodnú bielizeň. Ak to má byť niečo, čo by sa hodilo k tomu, čo má na sebe, tak jedine babičkovská bavlna, čo iné. Najskôr obrovské biele bombardiaky.
„Pán Dunkle?“
Vystrel sa ako na povel. Prepaľovala ho pohľadom, až takmer očervenel ako prváčik. Takmer. Pravdaže nemohla vedieť, čím sa v tej chvíli zaoberal vo svojej hlave. V duchu si vydýchol a nasadil si nedbalý úškrn, pri ktorom sa ženám podlamovali kolená. „Áno?“
„Zaujíma ma váš názor na tú poviedku.“
Doriti. Záver nepochopil. Vlastne z nej nechápal takmer nič a jej hodiny zakaždým prespal, takže ani to by mu v tejto chvíli nepomohlo. Ďalej sa však uškŕňal a prikyvoval. „Podľa mňa autorka vykreslila hlavnú postavu veľmi netradičným, ba priam novátorským spôsobom.“
Na to určite skočí. Poklopkala si prstom po mrkvových perách a oprela sa bokom o katedru. „Zaujímavé. Pokračujte.“
Doriti.
Zamračil sa, aby to vyzeralo, že urputne premýšľa a získal tak trochu času. „Nuž, autorka sa usiluje uchopiť podstatu svojej identity a...“
To bolo jediné, čo si z hodín zapamätal. Nudná poviedka bola o ničom, takže tá nezmyselná veta ju verne vystihovala. Čakal, že to kúpi a prejde k niečomu inému, no namiesto toho sa vydala pomedzi lavice rovno k miestu, kde sedel. Na čelo mu vystúpil pot, čo sa mu nestalo od strednej.
„Podľa vás teda bola autorka veľmi novátorská, no zároveň zápasí o vlastnú identitu. Čo keby ste mi radšej povedali, aké pocity vo vás ten príbeh vyvolal?“
Až vtedy pochopil, že ho prekukla skrz naskrz. Takto zblízka jej hnedé oči žiarili, akoby sa na tmavom nebi zažínali zelené hviezdičky a pohlcovali ho svojím tajomstvom. Na tvári mala nečitateľný výraz, no Connor zachytil v jej pohľade výzvu – bolo jej jasné, že nemá ani šajnu, o čom hovorí. Je jej vydaný na milosť.
Komu by napadlo, že obstarožná profesorka anglického jazyka bude mať spôsoby masového vraha?
Bleskurýchle prehodnotil situáciu a preskupil sily. Naklonil hlavu a pozrel jej priamo do očí, aby bolo jasné, že sa nevzdá. „Podľa mňa to bol smiešny a hrozne vyumelkovaný príbeh, v ktorom hlavná hrdinka celý čas omieľa farbu tapety namiesto toho, aby v sebe zozbierala odvahu niečo zmeniť. Ak teda chcete počuť môj názor.“
Trieda zašumela, ozval sa chichot. Očakával protiútok. Hodil jej rukavicu pred celou triedou, na jej vlastnom teritóriu. Connorovi to však bolo v tejto chvíli jedno. Poviedka mu liezla hore krkom a bola nesmierna úľava povedať to nahlas.
V kútiku úst sa jej usadil zdržanlivý úsmev. „Čestné a priame...“ prikývla.
Uškrnul sa.
„... z úst čitateľa, ktorý ani netuší, čo čítal, a nemieni vynaložiť štipku úsilia, aby autorovi porozumel. Rozvalí sa v kresle a od literatúry očakáva nanajvýš zopár vrážd, sex a dostatočnú dávku vulgarizmov. Táto spoločnosť vskutku netúži po ničom inom než po zábave a neznáša, ak od nej niekto vyžaduje, aby pohla rozumom. Čo rozumom, ani len malíčkom nemieni pohnúť, aby sa priblížila niečomu skutočne veľkému. Jedným slovom, pán Dunkle, sklamali ste ma. Očakávala som od vás oveľa viac.“
Úškrn mu zamrzol na tvári.
Nehlučne odišla naspäť k tabuli. Otočila sa k triede. „Pokúsim sa zachrániť, čo sa dá, aspoň pre zvyšok triedy. Prosím, robte si poznámky.“
Connor stisol zuby, aby mu z spomedzi nich neuniklo zúfalé zaručanie.
Tento semester bude fakt nahovno.

 

Prečítaj aj: Sissi - náhodná cisárovná: Zradný cisársky dvor a príbeh lásky


Čo čítajú ostatní na KAMzaKRÁSOU.sk

 
Príroda priamo v kúpeľni - inšpirácie!
Cestovateľský tip: Vlakom po Amerike s nebeským výhľadom
Vyberte si ten správny hudobný letný festival 2017
Krásna postava modeliek: Blogerka z Instagramu ukázala pravdu!
Do kín prichádzajú Transformers: Posledný rytier!
Doska na krájanie a jej čistenie: Čo odporúčajú odborníci?
Ako využiť aviváž v domácnosti? Toto by vám ani nenapadlo!
Slnkom spálená pokožka: 10 spôsobov ako ju okamžite upokojíte!
Krstili knihu Hany Lasicovej Pupo a Fazuľka
Babské triky v domácnosti, ktoré nefungujú!
Banán: Nielen ako pochutina, ale aj ako pomocník v domácnosti!
Sissi - náhodná cisárovná: Zradný cisársky dvor a príbeh lásky
Najkrajšie hrady na Slovensku - kedy ich navštíviť a koľko to stojí?
Moja kariéra mi zabíja vzťah, čoraz častejší problém dnešných žien...
Potraviny, ktoré nakopnú váš metabolizmus!
Detská záhradná párty - inšpirácie na dekorácie
Ako jablko dokáže pomôcť v kuchyni?
Ovsené vločky - Dôvody, prečo sú jednotkou ranného menu
Lady Macbeth - dramatická filmová novinka
Domáca masáž, ktorá vám dokonale rozprúdi lymfu!
Poradíme, ako v domácnosti využijete netradične fén na vlasy!
Dovolenkový špeciál: Cestovať sólo alebo vo dvojici?
Nudapláže na Slovensku: Kam sa ísť vykúpať a slniť v evinom rúchu?
Zmena pesimistického zmýšľania na pozitívne - tipy ako na to!
9 plážových trikov, ktoré zachránia vašu letnú dovolenku!
 

3 komentáre

, ak chcete vložiť komentár. V prípade, že nemáte ešte konto na KAMzaKRÁSOU.sk, môžete si ho zdarma vytvoriť.12.08.17 09:54 | Soňa Kelemenová | karma: 92
necitam romanticke pribehy... nie je to moja parketa... ale urcite knihu neodsudzujem ze nie je dobra... ako sa hovori " komu farar a komu fararka"

odpovedať

hlasuj plus 1 | 0 hlasuj minus


12.08.17 16:28 | Milka Damašková | karma: 91
Hľadal 3P a miesto nich dostal štvrté P -peklo zo života...

odpovedať

hlasuj plus 0 | 0 hlasuj minus


12.08.17 19:02 | Mária Maxianová | karma: 88
neobľubujem tento žáner

odpovedať

hlasuj plus 0 | 0 hlasuj minus
Najčítanejšie na KAMzaKRÁSOU.sk

Táto žena baví celý svet napodobňovaním celebrít. Pobavte sa tiež!

31.07.2017 LIFESTYLE
Táto žena baví celý svet napodobňovaním celebrít. Pobavte sa tiež!

Priznajme si, že niektoré  fotografie, ktoré celebrity nahrávajú na sociálne siete sú čudné a občas krkolomné. My síce nevidíme, čo sa za takou fotkou ukrýva, preto sme zvyknutí vidieť celebrity...

Účinky umelých vitamínov: Čo robia s naším telom?

01.08.2017 LIFESTYLE
Účinky umelých vitamínov: Čo robia s naším telom?

Dlho sme sa dozvedali o pozitívnych účinkoch vitamínov pre naše telo. Rôzne krémy a iné kozmetické produkty s obsahom najrôznejších vitamínov predstavujú údajne oveľa zdravšiu aplikáciu vitamínov s le...

Ako využiť aviváž v domácnosti? Toto by vám ani nenapadlo!

18.08.2017 LIFESTYLE
Ako využiť aviváž v domácnosti? Toto by vám ani nenapadlo!

Ako využiť aviváž v domácnosti? Aviváž naozaj dokáže veci, o akých sa vám ani nesnívalo. Primárne ju používame na pranie, veď bielizeň je po jej použití hebká a nie priľnavá. Čím to je...

Máš chuť na sladké alebo slané? Toto sa ti telo snaží naznačiť!

17.08.2017 LIFESTYLE
Máš chuť na sladké alebo slané? Toto sa ti telo snaží naznačiť!

Ak nás prepadne chuť na sladké alebo slané, väčšinou to pripisujeme našej pahltnosti. Vedeli ste však o tom, že naše chúťky na rôzne potraviny môžu byť signálmi, ktoré nám dáva vlastné telo...

Rýchly a jednoduchý test kvality jedla!

10.08.2017 LIFESTYLE
Rýchly a jednoduchý test kvality jedla!

Existuje množstvo spôsobov, ako zistiť kvalitu jedla, ktoré podávame na stôl každý deň. Nemusíte byť na to odborník. Jednoduchým pohľadom zistíte, ktoré potraviny sú kvalitné a ktoré by ste už radšej ...

Najkrajšie deti, z ktorých sa stali celebrity. Čo je s nimi dnes?

14.08.2017 LIFESTYLE
Najkrajšie deti, z ktorých sa stali celebrity. Čo je s nimi dnes?

Myslím, že na celom svete nájdeme krásne deti. Veď každé dieťa je pre rodiča tým najkrajším. O tom niet pochýb! Avšak niekoľko z nich dokáže rozhodne očariť natoľko, že dostane titul najkrajšieho dieť...

Recept na tradičné domáce zemiakové placky so syrom

19.08.2017 RECEPTY
Recept na tradičné domáce zemiakové placky so syrom

Čo si dáte na kúpalisku alebo na nejakej letnej akcii v stánku s občerstvením? Pokiaľ vám „oči nevylezú“ na langoš či varenú kukuricu, ďalším horúcim kandidátom sú určite zemiakové placky...

Čo muži najviac milujú na ženách a čo si najviac všímajú? Poznáme odpovede!

16.08.2017 LIFESTYLE
Čo muži najviac milujú na ženách a čo si najviac všímajú? Poznáme odpovede!

Čo muži najviac milujú na ženách? Čo si najviac všímajú? Prvý dojem urobí veľa, o tom netreba pochybovať. Dáme naňho my a dajú naňho aj muži, pretože len prvý dojem rozhoduje, či vás vôbec osloví...

Vytláčanie čiernych bodiek je hitom. Tieto videá videli milióny!

08.08.2017 KRÁSA
Vytláčanie čiernych bodiek je hitom. Tieto videá videli milióny!

Čierne bodky na tvári predstavujú póry, ktoré sú čiastočne zablokované kožným mazom, odumretými bunkami a baktériami. V odbornom žargóne sa im občas hovorí aj komedóny. Čierne bodky nepridávajú na krá...

Ta-Ta Towel: Pohodlná podprsenka alebo módny výstrelok?

06.08.2017 MÓDA a ŠTÝL
Ta-Ta Towel: Pohodlná podprsenka alebo módny výstrelok?

Anglická firma predstavila novinku určenú pre ženy s väčším poprsím a dojčiace matky. Celý svet bol šokovaný z ich módneho výstrelku, ktorý nazvali "Ta-Ta Towel"...

20 príznakov parazitov v tele!

30.07.2017 LIFESTYLE
20 príznakov parazitov v tele!

Infekcie spôsobené parazitmi sú pomerne častejšie, ako si predstavujeme. Je však potrebné venovať pozornosť tomuto problému, pretože môžu spôsobovať vážne zdravotné problémy...

Kŕčové žily - tieto prírodné prostriedky ťa ich nadobro zbavia!

04.08.2017 LIFESTYLE
Kŕčové žily - tieto prírodné prostriedky ťa ich nadobro zbavia!

Kŕčové žily sú veľmi nepríjemným ochorením žíl, ktoré môžeme v dnešnej dobe zaradiť medzi civilizačné choroby. Tento zdravotný problém je veľmi častý a postihuje mužov i ženy...

Čo nepatrí do spálne? Týchto vecí sa určite zbavte!

27.07.2017 LIFESTYLE
Čo nepatrí do spálne? Týchto vecí sa určite zbavte!

po celom dni zregenerovať a načerpať novú energiu. Je to miesto na odpočinok, romantiku, intimitu a významne ovplyvňuje vzťah. Na to všetko má vplyv jej zariadenie, nábytok, doplnky a materiály...

Ušný maz ako ho nepoznáme: Čo znamená jeho zafarbenie?

30.07.2017 LIFESTYLE
Ušný maz ako ho nepoznáme: Čo znamená jeho zafarbenie?

Niekedy stačí málo a viete zistiť, že vaše telo niečo trápi. Telesné tekutiny často signalizujú začiatok vážnejšieho ochorenia. Ušný maz je toho rovnakým príkladom...

Poznajte svoje telo: Vaginálny zápach - na týchto 5 si dávajte pozor!

02.08.2017 LIFESTYLE
Poznajte svoje telo: Vaginálny zápach - na týchto 5 si dávajte pozor!

Rovnako ako črevá, aj vaša vagína má vlastné prostredie s rôznymi baktériami a kvasinkami, pričom mnohé z nich sú pre vaše telo prospešné. Každá vagína má svoje špecifické prostredie a látky...

Bolesť kolien vás nesmie zastaviť. Pomôže vám týchto 7 surovín!

13.08.2017 LIFESTYLE
Bolesť kolien vás nesmie zastaviť. Pomôže vám týchto 7 surovín!

Bolesť kolien dokáže veľmi jednoducho skomplikovať vykonávanie každodenných činností a niekedy aj výrazne sťažiť pohyb. Za vznikom bolesti môže stáť množstvo faktorov...

Aktuálne súťaže


INSTAGRAM

  TÝŽDENNÝ HOROSKOP KRÁSY


  ODPORÚČANÉ ČLÁNKY


  ZDRAVÉ RECEPTY


  ODPORÚČANÉ SLUŽBY

  Salon De Luxe, Bratislava

  Salon De Luxe
  Bratislava

  YOGA MAYA, Ivanka pri Dunaji

  YOGA MAYA
  Ivanka pri Dunaji


  Fandite nám

  Najnovšie z HLAVNÉSPRÁVY.sk

  Najnovšie z TOPDESAŤ.sk


  Najnovšie z Lepšídeň.sk


  Najnovšie z Deňženy.sk

  TOPlist 1s