Skúška z lásky: Žena má mať podľa neho tri P

Žena má mať podľa neho tri P

Skúška z lásky je príbeh, aké vie písať iba Jennifer Probstová. Očarujúci, vášnivý, romantický. Príbeh o silnej žene, ktorá bojuje za to, čo chce. Ide vlastnou cestou v drsnom svete a je odhodlaná vychovávať svojho syna tým najlepším spôsobom... až kým jej do cesty nevojde muž. Arogantný, mačo...ale príťažlivý a sexi. Obaja majú za sebou ťažké skúsenosti, zložitý život a pasujú sa s ním po svojom.

 

Connor Dunkle má odjakživa jasno v tom, čo mu žena môže dať – má byť pekná, prítulná a poruke. Ak tieto tri P nemá, potom on nemá záujem. Vďaka svojej mužnosti a neodolateľnému šarmu zakaždým dostane, čo chce aj koho chce. Až kým nestretne ženu, ktorá mu urobí zo života peklo... a jeho to nadchne.

 

Ella Blaková sa stará o syna a zároveň pracuje ako profesorka anglickej literatúry na univerzite, kam sa dostala vďaka húževnatej práci a usilovnosti. Výchova desaťročného syna na ňu kladie nemalé nároky, rovnako ako jej študenti – predovšetkým Connor Dunkle, ktorý si myslí, že u nej dostane skúšku za sladký úsmev. Jeho postoje k ženám ju pobúria, nakoniec sa nad ním predsa zľutuje a súhlasí, že mu dá ešte jednu šancu, ak vypracuje špeciálne zadanie.

 

Keď medzi nimi nečakane preskočí iskra, ani jeden nie je pripravený priznať si, čo skutočne cíti. Dovolia láske naučiť ich to, čo obaja potrebujú vedieť zo všetkého najviac?

 

Jennifer Probstová napísala prvú knihu ako dvanásťročná a dnes sa zameriava najmä na romantické príbehy s nádychom erotiky. Podľa rebríčkov New York Times, USA Today a Wall Street Journal patrí medzi najpredávanejšie autorky modernej erotickej literatúry. Jennifer je aj autorkou bestsellerovej milionárskej manželskej série zo života rodiny Conteovcov so štyrmi voľnými pokračovaniami Dohodnuté manželstvo, Manželská pasca, Manželský omyl a Manželský zväzok a série o hľadaní lásky a porozumenia v živote Hľadanie vytúženého dňa, Hľadanie dokonalej lásky, Hľadanie podmanivej krásy a Hľadanie prísľubu večnosti.

 

Prečítaj aj: Dievča z kalendára: 3 mesiace plné horúcej vášne!

 

Začítajte sa do novinky Skúška z lásky:

Jennifer Probstová - Skúška z lásky

PRVÁ KAPITOLA

„Aby sa žena stala spisovateľkou potrebuje peniaze a vlastnú izbu.
Virginia Woolfová

 

Connor Adam Dunkle civel na hárok papiera vo svojich rukách. Písmeno v pravom hornom rohu, napísané a zakrúžkované červeným perom, mu posmešne cerilo zuby do tváre. Priam z neho sršala zlomyseľná radosť, s akou ho tam napísala.
Veľké tučné F.
Neuveriteľné.
Pohľadom blúdil po stránke krvácajúcej z mnohých rán utŕžených rozhodnými ťahmi červeného pera v podobe všelijakých znakov, skratiek a škrtancov. Na dolnom okraji boli elegantným písmom, aké sa dnešné deti už neučia, dopísané dve vety.
Dvojstupňové zhoršenie hodnotenia pre nedodržanie termínu. Celkovo nedomyslené, veľmi povrchne vypracované, tvrdenia nedostatočne podložené konkrétnymi príkladmi z textu.
Connor Dunkle zodvihol zrak a zadíval sa na ženu, ktorá predstavovala poslednú prekážku na jeho ceste za diplomom.
Profesorka Ella Blaková.
Keby sa ho niekto niekedy opýtal, ako vyzerá suchopárna stará dievka, ktorá zapadla prachom niekde v okresnej knižnici, stačilo, aby ju podrobne opísal. Od staromódneho neforemného oblečenia až po obrovské okuliare s tmavými sklami, ktoré jej zakrývali polovičku tváre, takmer splývala s pozadím. Vlasy mala ulízané, sčesané do prísneho drdola, čo jej tvári dodávalo upätý výraz. Sivý sveter a čierne nohavice nijako nesúviseli s jej postavou ani farbou pokožky a ani jednému nijako neprospievali. Jediným osviežením ponurej koláže jej výzoru bol krikľavý mrkvovooranžový rúž, ktorý na pozadí jej olivovohnedej pokožky pôsobil vyslovene nevkusne, takže sa pri pohľade na ňu zakaždým nevdojak mykol.
„Nie ste jediný, kto ma svojou prácou sklamal. Ak chcete u mňa urobiť skúšku, mali by ste sa nad sebou vážne zamyslieť a seriózne sa pustiť do práce. Prvý termín som vypísala na tento piatok, no na skúšku budete pripustený len na základe opravnej písomnej práce, ktorej tému sa čoskoro dozviete. Poprosím vás, aby ste si pozorne preštudovali termíny zverejnené na stránke školy, a tentoraz sa nimi aj riadili. Za ich nedodržanie automaticky strhávam body.“
Venovala mu spoza tmavých skiel karhavý pohľad, alebo sa mu to len zdalo?
Fakt neuveriteľné. Ako keby za ňou minulý týždeň nebol a nevysvetlil jej, že jeho náročný pracovný program mu, žiaľ, nedovoľuje venovať sa štúdiu tak, ako by chcel. Výslovne profesorku Blakovú požiadal, aby mu dovolila odovzdať prácu po termíne.
A ona mu to odkývala, alebo nie?
Nebolo to ľahké rozhodnutie – zapísať sa na univerzitu v jeho veku. Má tridsaťosem a najvyšší čas, aby urobil radikálnu zmenu vo svojom živote. No na to, aby aj jeho kariéra nabrala nový kurz a on získal post manažéra v domovskej stavebnej firme Bilkins Construction, potrebuje vysokoškolské vzdelanie. Dokonca sa zapísal do intenzívneho programu, ktorý mu umožní absolvovať štvorročné štúdium za dva roky. Stálo ho to síce veľa úsilia, no vytúžený cieľ má konečne na dosah. Teda mal by, keby neurobil osudovú chybu a nenechal si na posledný semester anglickú literatúru. Tak blízko cieľovej rovinky, a stroskotal na tejto sexuálne neuspokojenej profesorke , ktorá si láskou k feministickej literatúre a mučením študentov kompenzuje absenciu ľúbostného života.
„Aj v druhej polovici semestra sa zameriame na poviedku ako literárny žáner a analýzu špecifického postavenia ženských autoriek v kontexte daného historického obdobia. Zaujímal by ma váš názor na Žltú tapetu. Vďaka čomu sa, podľa vás, práve táto poviedka stala takou populárnou? Akú myšlienku sa nám jej autorka usiluje pretlmočiť?“
Takmer nestihol potlačiť znudený vzdych a musel sa veľmi usilovať, aby z tejto debaty mentálne nevycúval. Predsa to nevzdá. Zapojí svoj šarm a dá jej to, čo jej očividne chýba, kúsok nefalšovanej mužskej pozornosti. Určite zabudla, aké je to príjemné. Pripomenie jej to, obaja sa zasmejú a ona mu konečne dá to prekliate céčko.
Profesorka Blaková urobila pár nečujných krokov pred katedrou, takže mohol znovu obdivovať jej praktické čierne čižmy bez podpätkov. Ktovie, či mala niekedy v živote na nohách niečo iné, blyslo mu hlavou. Možno netuší, čo podpätky sú ani že existujú. Aspoň doteraz ju zakaždým videl v tých istých bezpohlavných topánkach bez akéhokoľvek sexepílu, fantázie a vkusu. Vôbec si nevie predstaviť, akú asi nosí spodnú bielizeň. Ak to má byť niečo, čo by sa hodilo k tomu, čo má na sebe, tak jedine babičkovská bavlna, čo iné. Najskôr obrovské biele bombardiaky.
„Pán Dunkle?“
Vystrel sa ako na povel. Prepaľovala ho pohľadom, až takmer očervenel ako prváčik. Takmer. Pravdaže nemohla vedieť, čím sa v tej chvíli zaoberal vo svojej hlave. V duchu si vydýchol a nasadil si nedbalý úškrn, pri ktorom sa ženám podlamovali kolená. „Áno?“
„Zaujíma ma váš názor na tú poviedku.“
Doriti. Záver nepochopil. Vlastne z nej nechápal takmer nič a jej hodiny zakaždým prespal, takže ani to by mu v tejto chvíli nepomohlo. Ďalej sa však uškŕňal a prikyvoval. „Podľa mňa autorka vykreslila hlavnú postavu veľmi netradičným, ba priam novátorským spôsobom.“
Na to určite skočí. Poklopkala si prstom po mrkvových perách a oprela sa bokom o katedru. „Zaujímavé. Pokračujte.“
Doriti.
Zamračil sa, aby to vyzeralo, že urputne premýšľa a získal tak trochu času. „Nuž, autorka sa usiluje uchopiť podstatu svojej identity a...“
To bolo jediné, čo si z hodín zapamätal. Nudná poviedka bola o ničom, takže tá nezmyselná veta ju verne vystihovala. Čakal, že to kúpi a prejde k niečomu inému, no namiesto toho sa vydala pomedzi lavice rovno k miestu, kde sedel. Na čelo mu vystúpil pot, čo sa mu nestalo od strednej.
„Podľa vás teda bola autorka veľmi novátorská, no zároveň zápasí o vlastnú identitu. Čo keby ste mi radšej povedali, aké pocity vo vás ten príbeh vyvolal?“
Až vtedy pochopil, že ho prekukla skrz naskrz. Takto zblízka jej hnedé oči žiarili, akoby sa na tmavom nebi zažínali zelené hviezdičky a pohlcovali ho svojím tajomstvom. Na tvári mala nečitateľný výraz, no Connor zachytil v jej pohľade výzvu – bolo jej jasné, že nemá ani šajnu, o čom hovorí. Je jej vydaný na milosť.
Komu by napadlo, že obstarožná profesorka anglického jazyka bude mať spôsoby masového vraha?
Bleskurýchle prehodnotil situáciu a preskupil sily. Naklonil hlavu a pozrel jej priamo do očí, aby bolo jasné, že sa nevzdá. „Podľa mňa to bol smiešny a hrozne vyumelkovaný príbeh, v ktorom hlavná hrdinka celý čas omieľa farbu tapety namiesto toho, aby v sebe zozbierala odvahu niečo zmeniť. Ak teda chcete počuť môj názor.“
Trieda zašumela, ozval sa chichot. Očakával protiútok. Hodil jej rukavicu pred celou triedou, na jej vlastnom teritóriu. Connorovi to však bolo v tejto chvíli jedno. Poviedka mu liezla hore krkom a bola nesmierna úľava povedať to nahlas.
V kútiku úst sa jej usadil zdržanlivý úsmev. „Čestné a priame...“ prikývla.
Uškrnul sa.
„... z úst čitateľa, ktorý ani netuší, čo čítal, a nemieni vynaložiť štipku úsilia, aby autorovi porozumel. Rozvalí sa v kresle a od literatúry očakáva nanajvýš zopár vrážd, sex a dostatočnú dávku vulgarizmov. Táto spoločnosť vskutku netúži po ničom inom než po zábave a neznáša, ak od nej niekto vyžaduje, aby pohla rozumom. Čo rozumom, ani len malíčkom nemieni pohnúť, aby sa priblížila niečomu skutočne veľkému. Jedným slovom, pán Dunkle, sklamali ste ma. Očakávala som od vás oveľa viac.“
Úškrn mu zamrzol na tvári.
Nehlučne odišla naspäť k tabuli. Otočila sa k triede. „Pokúsim sa zachrániť, čo sa dá, aspoň pre zvyšok triedy. Prosím, robte si poznámky.“
Connor stisol zuby, aby mu z spomedzi nich neuniklo zúfalé zaručanie.
Tento semester bude fakt nahovno.

 

Prečítaj aj: Sissi - náhodná cisárovná: Zradný cisársky dvor a príbeh lásky


Čo čítajú ostatní na KAMzaKRÁSOU.sk

 
Jedinečné miesta: Veľká modrá diera v Belize
Kam na výlet: Najstaršie svetové destinácie, ktoré musíte navštíviť
Glitrová manikúra - vynikne na večierkoch, svadbách či slávnostiach
Nudapláže na Slovensku: Kam sa ísť vykúpať a slniť v evinom rúchu?
Všetko príšerné aj krásne: Provokatívny príbeh zakázanej lásky
Prečo sa oplatí skúsiť vysoko intenzívny intervalový tréning HIIT?
Stal sa vám úraz? Povieme vám, ako urýchliť hojenie!
Nudapláže na Slovensku: Kam sa ísť vykúpať a slniť v evinom rúchu?
Dievča bez nôh inšpiruje celý svet: Sny si treba plniť!
Skvelý štart do vianočnej sezóny: Christmas Late Night Shopping v Parndorfe
Rýchle chudnutie? Spoznaj tajomstvo správnej prípravy ovsených vločiek!
Exotické leto s Bubbleology
Samozber broskýň: Kde a za koľko si môžeme nazbierať broskyne?
Najkrajšie deti, z ktorých sa stali celebrity. Čo je s nimi dnes?
Rýchly a jednoduchý test kvality jedla!
Najkrajšie hrady na Slovensku - kedy ich navštíviť a koľko to stojí?
Vtipné fotky celebrít: Chlapec z Nového Zélandu vás pobaví!
Vstúpiť do vernostného programu Auparku sa v lete oplatí
Mini Disney princezné - fotky, ktoré vám vyčaria úsmev na tvári
Najzaujímavejšie trendy plavky celebrít: Obliekli by ste si ich?
Mini Disney princezné - fotky, ktoré vám vyčaria úsmev na tvári
Zažite poriadnu dávku roztomilosti: Rozkošné psy valcujú internet!
Dievča z kalendára: 3 mesiace plné horúcej vášne!
Zacvič si najnáročnejší a najefektívnejší tréning pre ženy
Stratila sa Anna: Peklo sa rozpúta až po jej návrate
 

3 komentáre

, ak chcete vložiť komentár. V prípade, že nemáte ešte konto na KAMzaKRÁSOU.sk, môžete si ho zdarma vytvoriť.12.08.17 09:54 | Soňa Kelemenová | karma: 71
necitam romanticke pribehy... nie je to moja parketa... ale urcite knihu neodsudzujem ze nie je dobra... ako sa hovori " komu farar a komu fararka"

odpovedať

hlasuj plus 1 | 0 hlasuj minus


12.08.17 16:28 | Milka Damašková | karma: 94
Hľadal 3P a miesto nich dostal štvrté P -peklo zo života...

odpovedať

hlasuj plus 0 | 0 hlasuj minus


12.08.17 19:02 | Mária Maxianová | karma: 90
neobľubujem tento žáner

odpovedať

hlasuj plus 0 | 0 hlasuj minus
Najčítanejšie na KAMzaKRÁSOU.sk

Ako odstrániť mílie (biele bodky/vyrážky) bezbolestne a bez jazvy?

27.09.2017 KRÁSA
Ako odstrániť mílie (biele bodky/vyrážky) bezbolestne a bez jazvy?

Mílie postihujú rovnako mužov ako ženy, takisto deti či batoľatá. Ide o drobné biele výrastky, ktoré sa objavia prevažne okolo očí, nosa a na lícach. Ide o odumreté kožné bunky...

Vtipné, avšak pravdivé informácie o tehotenstve. Toto ti nik nepovie!

22.09.2017 LIFESTYLE
Vtipné, avšak pravdivé informácie o tehotenstve. Toto ti nik nepovie!

Mamička (teraz už dvoch detí) sa rozhodla ukázať reálny pohľad na to, čo znamená tehotenstvo a čo so sebou prináša. Presne dva mesiace po narodení svojej prvej dcérky Maya Vorderstrasse zistila...

Recept na úžasný nápoj na vyčistenie pľúc pre fajčiarov

08.10.2017 LIFESTYLE
Recept na úžasný nápoj na vyčistenie pľúc pre fajčiarov

Fajčiari majú často pocit, že fajčenie patrí k ich životu a nevedia si život bez neho predstaviť. Prestať fajčiť znamená zbaviť sa aj ďalších návykov. Musia hľadať nové riešenia problémových situácií ...

Ako sa zbaviť herpesu a oparu na perách? Tieto triky, by ti nenapadli!

16.10.2017 LIFESTYLE
Ako sa zbaviť herpesu a oparu na perách? Tieto triky, by ti nenapadli!

Opar alebo herpes sa na perách zvyčajne tvorí úplne nenápadne a tvári sa neškodne. Najprv môžete pociťovať jemné svrbenie, ktoré postupne ústi do červeného opuchu...

Vieš, čo spôsobuje kŕče v nohách? Toto ťa rozhodne prekvapí!

20.10.2017 LIFESTYLE
Vieš, čo spôsobuje kŕče v nohách? Toto ťa rozhodne prekvapí!

Určite už každý z nás v živote okúsil, čo sú to kŕče. Medzi typické príznaky patrí brnenie, nepohodlie a bolesť, ktorá sa môže objaviť v akejkoľvek časti tela.   Pri kŕčoch platí...

Mikrovlnná rúra neslúži len na zohrievanie jedál! Tieto možnosti ťa dostanú!

18.10.2017 LIFESTYLE
Mikrovlnná rúra neslúži len na zohrievanie jedál! Tieto možnosti ťa dostanú!

Mikrovlnná rúra patrí medzi najlepšie výdobytky modernej doby, ktoré dokážu uľahčiť život.   Prepadol vás hlad? Tak si v nej v priebehu 2 minút ohrejte jedlo. Avšak nielen to...

Ako sa pripravuje zemiaková kaša správne? Vyvaruj sa týmto chybám!

19.10.2017 LIFESTYLE
Ako sa pripravuje zemiaková kaša správne? Vyvaruj sa týmto chybám!

Viete, ako sa robí zemiaková kaša? Je to predsa jednoduché jedlo s niekoľkými ingredianciami a predsa ho dokážeme pokaziť. Ako je však možné, že maminky ho vždy pripravia najlepšie...

Kumys: Poznáš zázračný ruský liek na žalúdočné problémy?

28.09.2017 LIFESTYLE
Kumys: Poznáš zázračný ruský liek na žalúdočné problémy?

Tradičná ruská strava, ako aj strava iných národov, je založená predovšetkým na prírodných podmienkach a spôsobe života...

Ako poskladať napínaciu posteľnú plachtu? Toto by ti nikdy nenapadlo!

04.10.2017 LIFESTYLE
Ako poskladať napínaciu posteľnú plachtu? Toto by ti nikdy nenapadlo!

Poskladať napínaciu plachtu je niekedy oveľa zložitejšie ako maturita. Jednoducho nájsť ten správny „grif“ a mať usporiadaný šatník, môže byť niekedy dosť frustrujúce. No aj tak sme nepoučiteľné...

Ako sa používajú jednotlivé strany alobalu? Budeš prekvapená!

27.09.2017 LIFESTYLE
Ako sa používajú jednotlivé strany alobalu? Budeš prekvapená!

Často sa stretávame s otázkou, na ktorú mnohí z nás nepoznajú odpoveď. Na čo a ako sa používajú jednotlivé strany alobalu? Používa sa lesklá alebo matná strana obľúbenej hliníkovej fólie...

Vylievaš nálev z kyslých uhoriek? Nerob to, takto ho využiješ lepšie!

28.09.2017 LIFESTYLE
Vylievaš nálev z kyslých uhoriek? Nerob to, takto ho využiješ lepšie!

Nakladané uhorky sú snáď tou najznámejšou zaváraninou. V mnohých domácnostiach majú svoje nenahraditeľné miesto v špajze či chladničke.   Ak máte aj vy radi kyslé uhorky a často si na nich pochutnáv...

Viete, aké zázraky robí zázvorová voda na lačný žalúdok?

25.09.2017 LIFESTYLE
Viete, aké zázraky robí zázvorová voda na lačný žalúdok?

Zázvorová voda patrí medzi najlepšie prírodné zázraky na svete. Má veľa pozitívnych účinkov a v chrípkovom období ju odporúčajú aj mnohí lekári.   Odborníci na zdravie však tvrdia...

Naozaj nám káva s mliekom škodí? Prečo zabudnúť na tento životabudič?

17.10.2017 LIFESTYLE
Naozaj nám káva s mliekom škodí? Prečo zabudnúť na tento životabudič?

Aj vás dokáže káva naštartovať do nového dňa? Kávu pijeme na rôzne spôsoby. Veľkú, malú, s čokoládou, šľahačkou, mliekom či dokonca alkoholom.   Najčastejšie si pýtame tento čierny životabudič s mli...

Vyrob si domáce maslo! Ako na to? Skús tento jednoduchý recept!

03.10.2017 GASTRONÓMIA
Vyrob si domáce maslo! Ako na to? Skús tento jednoduchý recept!

V poslednej dobe sa všetko točí okolo masla. Vraj ho máme nedostatok, preto sa jeho cena môže vyšplhať nezávratne vysoko. Avšak potravinári ani obchodníci sa jeho výpadku zatiaľ neobávajú...

Sviečka ako cvik pre zdravie. 9 dôvodov, prečo ju cvičiť pravidelne!

27.09.2017 LIFESTYLE
Sviečka ako cvik pre zdravie. 9 dôvodov, prečo ju cvičiť pravidelne!

Sviečka patrí medzi veľmi známe a pomerne jednoduché cviky. Môžeme ju zaradiť medzi jogové pózy. Aj keď nie ste nadšencom jogy, poznať by ste ju mohli minimálne zo školského telocviku...

Najlepšie spôsoby, ako sa účinne zbaviť všetkých druhov tukov na tele

24.09.2017 LIFESTYLE
Najlepšie spôsoby, ako sa účinne zbaviť všetkých druhov tukov na tele

Často počujeme o tuku uloženom na bruchu, stehnách či zadku. Veľa ľudí premýšľa hlavne nad tým, kde sa tuk ukladá, no nevedia, ako s ním účinne bojovať...

Aktuálne súťaže


INSTAGRAM

  TÝŽDENNÝ HOROSKOP KRÁSY


  ODPORÚČANÉ ČLÁNKY


  ZDRAVÉ RECEPTY


  ODPORÚČANÉ SLUŽBY

  Salon De Luxe, Bratislava

  Salon De Luxe
  Bratislava

  YOGA MAYA, Ivanka pri Dunaji

  YOGA MAYA
  Ivanka pri Dunaji


  Fandite nám

  Najnovšie z HLAVNÉSPRÁVY.sk

  Najnovšie z TOPDESAŤ.sk


  Najnovšie z Lepšídeň.sk


  Najnovšie z Deňženy.sk

  TOPlist 1s