Registrácia Prihlásenie

Súťaž o dámske hygienické potreby na inkontinenciu


Dámska inkontinencia je téma, ktorá nie je príliš často otváraná na verejnosti, a teda nepatrí medzi najdiskutovanejšie témy. No mali by ste vedieť, že dámska inkontinencia skutočne existuje a je oveľa bežnejšia ako u mužov. Je teda namieste, aby sa o nej hovorilo vo väčšej miere. Ide o chúlostivý problém, ktorý vzniká z dôvodu straty kontroly nad močovým mechúrom. Inkontinencia predstavuje nedobrovoľný únik moču pri pohybe a dokonca aj pri smiechu alebo kýchnutí. 

Oproti mužom sú ženy náchylnejšie na uvoľnenie svalov panvového dna, a to z dôvodu tehotenstva a pôrodu, menopauzy a pod. Čo sa týka veku, tak inkontinencia sa častejšie objavuje u zrelších dám než u mladších. Samozrejme, nie je to úplným pravidlom, pretože v dôsledku rôznych faktorov alebo aj v dôsledku zdravotných problémov sa s touto starosťou môžu stretnúť aj mladšie dámy.

Spočiatku menší únik moču, ktorý ženy zanedbávajú, môže neskôr viesť k vážnejšiemu stavu. No je tu riziko, že potom ho už nebude možné liečiť alebo aspoň čiastočne zmierniť. Preto je nevyhnutné podstúpiť jednoduché vyšetrenie, prostredníctvom ktorého dokáže lekár identifikovať pôvod inkontinencie. Diagnóza zväčša začína podrobnou anamnézou a fyzikálnym vyšetrením. V rámci neho dochádza ku skenovaniu močového mechúra, vďaka čomu dokáže lekár vyhodnotiť jeho vyprázdňovaciu schopnosť. Inkontinencia môže mať množstvo príčin. Môže byť spôsobená infekciou, ktorá je zväčša odhalená prostredníctvom bezbolestného vyšetrenia krvi.

Pokiaľ ide o stresovú inkontinenciu, tak môžeme hovoriť o akejsi miernej forme, pri ktorej dochádza k úniku malého množstva moču pri kýchaní, kašľaní, smiechu či cvičení. Na druhej strane existuje urgentná inkontinencia. Ide o závažnejšiu formu inkontinencie, pri ktorej dochádza k úniku väčšieho množstva moču, a to skôr, než stihnete dobehnúť na toaletu. Práve z tohto dôvodu je vhodné využiť dámske hygienické pomôcky, ktoré sú určené pre dámy bojujúce s inkontinenciou. Tie vám pomôžu udržať sa v suchu a hlavne zmierniť váš stres, ktorý pri tomto probléme môžete zažívať.

Ak samé bojujete s týmto problémom alebo máte niekoho vo svojom okolí, kto problém inkontinencie rieši každý deň, tak sa zapojte do súťaže o balíček výrobkov určených na inkontinenciu. Ten do súťaže poskytla spoločnosť TZMO Slovakia s.r.o., ktorá je distribútorom značiek skupiny TZMO SA. Tie nájdete v ponuke aj na e-shope bella4you.sk.

 

Súťaž o dámske hygienické potreby na inkontinenciu

Správnu odpoveď nájdete tu: www.bella4you.sk

Súťažíme od 30.10. do 13.11.2019

- Galéria
1 z 9

Zdroj: Redakcia KAMzaKRASOU.sk


Návrat hore
Autor článku

0 komentárov

Čo čítajú ostatní

Tipy na letné účesy pre dlhšie vlasy: Ktorý z nich si zamiluješ?
Vlasy

Tipy na letné účesy pre dlhšie vlasy: Ktorý z nich si zamiluješ?

  • 33
  • 2
  • 01.09.2019
Naj Oleari Shine Vibes: Kolekcia inšpirovaná festivalom Coachella
Kozmetické novinky

Naj Oleari Shine Vibes: Kolekcia inšpirovaná festivalom Coachella

  • 58
  • 2
  • 28.10.2019
Prečo používať pleťové masky? Z čoho sa vyrábajú látkové masky?
Tvár

Prečo používať pleťové masky? Z čoho sa vyrábajú látkové masky?

  • 36
  • 1
  • 05.11.2019
TOPlist