Svadobná výzdoba z tulipánov: Čaro jari vo váze

Svadobná výzdoba z tulipánov: Čaro jari vo váze
  • 09.05.2019
  • Mika Polohová a Zuzana Kmecová

Tulipány jednoducho milujeme. Ich jarnú krehkosť, farebné hlavičky aj bohaté zelené stonky s listami, ktoré zeleňou prežiaria miestnosť, v ktorej doteraz vládla zima. Sú čarovné, jemné a krásne voňajú. Svadobná výzdoba z tulipánov je obľúbená na jarných svadbách a páči sa najmä romantickým dušičkám narodených v znamení Rýb, Kozorožca, Býka, Raka a Panny.

Farby tulipánov

Tulipány majú pomerne širokú farebnú škálu. Biele sú už tradične svadobné, no romantickým nevestám sa budú celkom iste páčiť aj ružové, jemne marhuľkové a tie odvážne potešia aj rubínovo červené a tuho fialové.

Odporúčame: Ombré svadobné šaty: Predstavujeme šaty pre romantickú nevestu

svetlo ružové

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto: pinterest.com

Svadobná výzdoba

Najmä v prípade, ak nechcete do kvietkov investovať veľa a máte babičky, ktoré majú plnú záhradu rozkvitnutých tulipánov, môžete ich použiť do výzdoby tak, aby vyzerali efektne. Nemusí ich byť pritom ani veľa.

visiace tulipány

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto: pinterest.com

My sme pre vás vybrali veľmi jednoduchú, no pritom luxusne pôsobiacu trojposchodovú tulipánovú ikebanu. Do jednej vázy sa postupne umiestňujú tri tulipániky v rôznej výške. Pri tejto dekorácii však dávate pozor, aby ste do vody neponorili aj hlavičky kvetov, veľmi rýchlo by sa poškodili.

sviečky

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto: pinterest.com

Potom stačí už len záplava sviečok a dekorácia je hotová. Tulipány sa dajú ľahko kombinovať aj s inými kvietkami. Aj keď ružičky sa nemajú rady s inými kvetmi, na tých pár hodín svadobnej oslavy to hádam zvládnu.

vysoké vázy

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto: pinterest.com

Marhuľový sen

Pre rok 2019 vybralo Pantone© ako svadobnú farbu roka odtieň living coral. Je to príjemná zmes ružovej a oranžovej. Využiť ju nemusíte len v tomto roku. Ako to už býva, farebné trendy sa k nám dostávajú postupne. Preto aj táto farba s nami ešte pár rokov ostane. Marhuľové tulipány si do svadobnej výzdoby môžete zakomponovať aj o rok či dva.

tulipány marhuľové

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto: pinterest.com

Vysoké vázy

Tulipány sú skromné kvietky. Potrebujú len dostatok vody a trošku obyčajnej starostlivosti. Stačí ich ale naaranžovať do vysokej vázy a stanú sa z nich luxusné dámy. Svoje hlavičky stále skromne ohnú, no to im len pridáva na noblese.

vysoká výzdoba

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto: pinterest.com

A keď už hovoríme o trendoch. Na pár rokov sa okrem výraznej farby živých koralov u nás usadila aj greenery výzdoba. Pozostáva zo zelene, s ktorou sa kombinuje najmä biela svadba. Biele tulipány majú zelené stonky s lístím a sú pre greenery ako stvorené.

Dostane ťa: Vikingská svadba po 1000 rokoch? Nechýbal ani krvavý rituál!


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

4 komentáre

Ľubica Šťastná 09.05.19 05:26

ĽŠ
karma
100.00

Čarovné, jemné a tiež efektné!

  • 0
Odpovedať

Mária Maxianová 13.05.19 16:30

MM
karma
100.00

milujem jednoduché a nápadité dekorácie, neteri som tak vyzdobila svadbu hortenziami, ako sa hovorí, za málo peňazí, veľa muziky

  • 0
Odpovedať

Jana Komadová 19.05.19 22:53

JK
karma
100.00

Krásne jednoduché dekorácie a vyzerajú luxusne

  • 0
Odpovedať

Kristína Sekeráková 22.09.21 14:57

KS
karma
133.00

Na jarnej svadbe by určite nemali chýbať a ešte keď sú z vlastnej záhradky, tak sa dá na kvetinovej výzdobe aj pekne ušetriť :-)

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní