TEST: Prístroj Sodastream SOURCE

TEST: Prístroj Sodastream SOURCE
 • 03.06.2014
 • Danka Šindléryová

Zabudnite na veľké množstvo plastových fliaš – osvieženie len s jednou fľašou SodaStream.

Dajte zbohom ťažkým nákupným taškám s klasickými či ochutenými minerálkami.

 

Kupovanie minerálok v plastových fľaškách nie len že zaťažuje životné prostredie, ale zaťažuje aj Váš chrbát. Teraz si môžete urobiť svoju obľúbenú sódovku v pohodlí domova - ľahko, rýchlo a hlavne jednoducho!

Spoločnosť Soda-Club je najväčším svetovým výrobcom, distribútorom a obchodníkom s domácimi výrobníkmi sýtených nápojov. Výrobky sa predávajú pod obchodnými značkami Soda-Club a SodaStream a to vo viac ako 40 krajinách sveta.
 
So 40ročnou tradíciou výrobky SodaStream umožňujú zákazníkovi sýtiť vodu a ochutiť ju na sýtené nápoje priamo doma ako alternatívu k predbaleným vodám alebo nápojom v konzervách.
 
Dnes Vám v tomto teste predstavuje najnovší prístroj od sodadream a to:
 
Sodastream SOURCE
sodastream SOURCE

Zdroj: Redakcia KAMzaKRASOU.sk

Nový dizajnový prístroj SodaStream pre prípravu sódy a perlivých sviežich nápojov. Fľaša je vyrobená z kvalitných plastov preto nemusíte mať obavy, je bezpečná, pretože je bez BPA (Bisfenol A (BPA) je organická chemická zlúčenina, ktorá sa využíva pri výrobe plastov a nie je pre ľudí úplne bezpečnená). 

sodastream SOURCE

Zdroj: Redakcia KAMzaKRASOU.sk

Keď si prístroj zakúpite, tak jedno balenie obsahuje:
1ks prístroja SodaStream Source
1ks fľaše k opakovanému sýteniu
1ks bombičky CO2 pre prípravu až 80 litrov nápoja

- samozrejme v ňom nájdete manuál a taktiež aj záručný list

Fľaše sú z rôzneho materiálu a to buď plastové alebo sklenené. Sklenené fľaše môžu ísť aj do umývačky riadu, z plastových môže ísť len jeden druh fľaše a to PEN 1l GREY/ TP. Plastové fľaše majú životnosť 3 roky z dôvodu, že sa opotrebúvajú a neustále odolávajú tlaku 10 barov.

POZOR!

Aktuálne má sodastream parádnu akciu - k vybraným piatim boxom (medzi nimi sa nachádza aj tento prístroj v bielom prevedení) dostanete kúzelný box draka ZADARMO, ktorý obsahuje 3 dračie sirupy a 3 fľaše s dračím motívom. Fľašky aj sirupy môžete vidieť na fotke nižžšie, alebo aj vo videu. 

Kúzelný box draka ZADARMO,
ktorý obsahuje 3 dračie sirupy a 3 fľaše
s dračím motívom.Kúzelný box draka ZADARMO,
ktorý obsahuje 3 dračie sirupy a 3 fľaše
s dračím motívom.
sodastream SOURCE

Zdroj: Redakcia KAMzaKRASOU.sk

Elegantný SodaStream SOURCE je ľahko ovládateľný prístroj na výrobu domácej sódy a skvelých malinoviek.
 
Ikonický dizajn bol ocenený cenou Red Dot Design Award. Tento dizajn navrhol Yves Behar - svetoznámy dizajnér. Tento prístroj prichádza na trh aj s revolúciu a to pre koniec skrutkovania. Naposledy zatočíte fľašou, zamávajte závitom, rozlúčte sa s bajonetmi a privítajte najjednoduchšie uchytenie fľaše všetkých čias. Revolučné uchytenie fľaše bez skrutkovania (tzv. Snap-Lock): stačí len nasadiť fľašu a začať so sýtením vody.
 
Tento prístroj na trhu zoženiete v 4 eleganných farbách, takže bude ľadiť určite v každej kuchyni. Na výber máte z modrého, bieleho, čierneho alebo červeného dizajnu.  
sodastream SOURCE

Zdroj: Redakcia KAMzaKRASOU.sk

Prehľad zariadenia SOURCE - kde sa čo nachádza.

sodastream SOURCE

Zdroj: Redakcia KAMzaKRASOU.sk

Pohľad za zadný kryt - umiestnená bombička, taktiež pohľad na základňu, ktorá je protišmyková a nakoniec pohľad na uzamykací mechanizmus. 

Z fotografií je samozrejmé, že vo vnútri prístroja je ukrytá (veľká a ťažká) bombička CO2. Takáto bombička vystačí na cca 60-80 litrov nápoja, záleží to od toho, aký sýti nápoj si budete pripravovať (čím sýtejší nápoj, tým rýchlejšie sa bombička míňa). Na nasycovacom blokuna nachádzajú LED diódy v tvare kvapôčiek, tieto kvapky začínajú svietiť pri zatlačení bloku nadol.

Keď nasycovací blok stlačíte nadol, okamžite začne svietiť jedna kvapka, ktorú charakterizuje jemné sýtenie (jemná perlivosť nápoja). Keď blok držíte dlhšie, zasvietia dve kvapky, ktoré označujú stredné sýtenie. Pri najdlhšom stlačení zasvietia všetky tri diódy a Váš nápoj bude maximálne sýtený. 

Keď už budete mať vodu/nápoj nasýtený tak nasycovací blok stačí dať opäť hore do pôvodnej polohy. Pri tomto úkone budete počuť zvuk, ktorý znamená, že sa uvoľňuje nadbytočný plyn CO2.

sodastream SOURCE

Zdroj: Redakcia KAMzaKRASOU.sk

Ako sa prístroj používa?

1. Naplňte fľašu studenou vodou. Na každej fľaške je vyznačené, pokiaľ sa má fľaška naplniť, je dôležité toto upozornenie/pomôcku dodržať, pretože ináč by Vám mohla voda pretiecť. Taktiež je výhodné, ak použite na sýtenie, už dopredu vychľadenú vodu (7 ° C).

2. Vyklopte hlavu výrobníku sódy a zaskrutkujte do nej hrdlo fľaše s vodou.

3. Opakovaným stlačením tlačidla pripravte sódu s požadovanou intenzitou perlivosti.

4. Fľašu so sódou vyberte z prístroja opatrne vlejte odmerku sirupu SodaStream - viečko zo sirupu je zároveň odmerkou. Fľašu uzavrite a opatrne premiešajte. Nápoje môžete ľahko prispôsobiť svojej chuti pridaním väčšieho alebo menšieho množstva sirupu. (pozn. nikdy nevkladajte do výrobníka fľašu s vodou a so sirupom.)

5. Nasýttený nápoj vydrží približne 2-3 dni.

sodastream SOURCE

Zdroj: Redakcia KAMzaKRASOU.sk

A už to ide - sýtenie nápoja.

sodastream SOURCE

Zdroj: Redakcia KAMzaKRASOU.sk

Tak ako sa prístroj zakladá, tak tak isto sa aj fľaška z prístroja vyberá. 

sodastream SOURCE

Zdroj: Redakcia KAMzaKRASOU.sk

Do vami nasýteného nápoja prilete niektorý zo sodastream sirupou a jemne pretrepete. Fľašku už len niekoľkokrát pretrepete a nápoj je hotový.

Na stránke som sa dočítala ešte celkom zaujímavé informácie ako:

• Kúpov sodastrem prístroja ušetríte

1 liter sódy z výrobníku sódy (SodaStream) je lacnejší ako perlivá voda zakúpená v bežnom obchode a vyjde na 0,11 €.

• sodastream a deti 

Pre deti má sodastream v ponuke 0,5l fľaše, ktoré sa pohodlne zmestia napr. do školskej tašky a dieťa si môže zobrať so sebou do školy svoj obľúbený nápoj. Pre deti sa odporúčajú špeciálne sirupy s Vitamínom C.

• registrácia do klubu

Pri registrácii do Klubu sodastream získate množstvo výhod, ktoré určite každého potešia

sodastream SOURCE

Zdroj: Redakcia KAMzaKRASOU.sk

Za mňa a moju rodinku poviem už len to, že prístroj sme si ihneď obľúbili, najčastejšie robíme maximálne sýtený nápoj čistý, avšak keď si chceme osladiť život, tak si pridáme aj sirupy. Mne s maminou z dračej edície chutí najviac dračí oheň z lesných plodov (slaďunký s malinovou príchuťou). Môjho priateľa najviac oslovila varianta čierny drak kola s čerešňou, on kolu zbožňuje a chutí úplne identicky.

Ak by Vás niečo zaujímalo kľudni napíšte do komenára, rada Vám odpoviem ak budem vedieť. :) Samozrejme ak máte doma aj Vy pristroj tak sa podeľte s nami a čitateľkami o Vašu skúsenosť. :)

 

Na záver video - ukážka ako si pripraviť ľahko, rýchlo a hlavne jednoducho nápoj! :)

Celý sortiment sodastream nájdete na stránke www.sodastream.sk


 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

7 komentárov

Jana Komadová 03.06.14 10:38

JK
karma
100.00

mám ho doma v modrej farbe jednoduchá obsluha a sódu máte stále po ruke roky som mala sifónovú flašu na malé bombičky ale táto je omnoho lepšia a bublinky si robíte podla seba bud jemne perlivú alebo viac môžem len a len odporučiť

 • 0
Odpovedať

Martina Priečková 04.06.14 12:41

MP
karma
-1.00

jeeeeeee aj my máme a cez leto si to neviem vynachváliť, určite všetkýýýýým vrelo odporúčam :-)

 • 0
Odpovedať

Dominika Sedliaková 30.06.14 13:43

DS
karma
-1.00

My ho máme v sivej farbe určite odporúčam :)

 • 0
Odpovedať

Anna Kristova 25.12.15 20:56

AK
karma
100.00

je to super vecička do každej domácnosti

 • 0
Odpovedať

Miriama Rusinová 02.03.16 15:40

MR
karma
-1.00

vždy som chcela soda stream na vianoce ale ježiško nejako nedoniesol.

 • 0
Odpovedať

QlqzzNwr QlqzzNwr 03.08.23 12:00

QQ
karma
-1.00

1

 • 0
Odpovedať

QlqzzNwr QlqzzNwr 03.08.23 12:00

QQ
karma
-1.00

1

 • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní