TEST: YANKEE CANDLE samplers sviečky, vosky a osviežovače vzduchu

TEST: YANKEE CANDLE samplers sviečky, vosky a osviežovače vzduchu
 • 11.01.2015
 • Petronela Kotlárová

  • Zdieľaj:
 • 10

Tentokrát to nebude len o jednej konkrétnej vôni, no trošku si rozšírime obzory, čo všetko, respektíve, predstavíme si niečo málo z veľkého množstva ponuky tejto prudko voňavej značky, ktorá sa - aspoň u nás doma teší veľkej obľube! Najmä cez Vianoce to u nás krásne rozvoniavalo po vianočných edíciách Yankee Candle :))

Začnem hneď skraja - osviežovačom či už do auta, batožiny, skrine, alebo aj na WC. Jednoducho aké použitie mu určíte tam ho aj využijete :)) Ja ich mám vo vôňach DRIFT AWAY a FRENCH VANILLA. Každý takýto sprej má 4,5ml a vydrží presne na 65 streknutí.

yankee-sviecky

Zdroj: Shutterstock®

Ja som ich primárne chcela využívať ako osviežovače do auta, takže tam aj sú :) Jednoducho keď len nastúpim, stlačím spúšť a užívam si krásne vône. Keďže vôňu vanilky zbožňujem, tá sa mi aj páči viac ako vôňa Drift Away. A to balenie je také rozkošné, že ho asi ani po minutí obsahu nevyhodím :)) Však somnou súhlasíte, že ten vrchnáčik v tvare sklenej sviečky nemá chybu?!

yankee-candle-samplers

Zdroj: Shutterstock®

SAMPLERS sviečky mám vo vôňach RED APPLE WREATH, HONEY BLOSSOM a PINEAPPLE CILANTRO. Práve Red Apple Wreath bola hitom nášho Štedrého dňa, kedy nám v nej horelo betlehemské svetlo, a svojou vôňou dokázala vynikajúco dotvoriť sviatočnú vianočnú atmosféru! Tú Vám všetkým určite odporúčam skúsiť :))

yankee-samplers

Zdroj: Shutterstock®

Ďalšie vône sú už skôr také jarné a letné, no rovnako krásne. Tieto samplers sviečky však nenechávajte horieť len tak hocikde položené, pretože majú tendenciu roztápať sa, takže je potrebné vložiť ich do svietnika. A rovnako je potrebné nechať sviečku rozpustiť až ku samotnému okraju svietnika, pretože ak by ste ju sfúkli skôr, v strede by sa Vám vytváral tunel, a okraje by sa tak ťažšie vypaľovali...
Ja mám aktuálne takéto dva s mliečnym sklom, do ktorého sviečky padnú ako uliate. Teraz k nim pribudol ďalší, ten je však o niečo širší. Tieto moje sú len také "obyčajné", no v e-shope www.yankeesviecky.sk nájdete rôzne krásne svietniky.

yankee-candle-vosky

Zdroj: Shutterstock®

A záver patrí štyrom voskom - CRANBERRY ICE, SEASON OF PEACE, CHRISTMAS MEMORIES a PINK SANDS. Z týchto vôní som si najviac obľúbila Season Of Peace, ktorá mi pripomína nejaký nádherný púdrovo-jemný parfum. Proste paráda! Druhou v poradí je vôňa Pink Sands, čo je tiež taká nežnejšia vôňa. Cranberry Ice a Christmas Memories sú vône výraznejšie, takže ich stačí nechať chvíľku rozhorieť a na dlhú dobu prevoňajú priestor.

yankee-cranberry-ice

Zdroj: Shutterstock®

Tie, ktoré pravidelne sledujete, čo sa vo svete Yankee Candle deje ste si iste všimli, že niektoré vosky nadobudli nový tvar pripomínajúci sviečku. Mne osobne sa pôvodná okrúhla verzia páči oveľa viac, preto dúfam, že tvar sviečky postupne nedostanú všetky vosky...  Hmotnostne sú však rovnaké, takže nie sme ukrátené ani o gram :)

yankee-candle-pink-sands

Zdroj: Shutterstock®

Už len dodám, že doba horenia jednej samplers sviečky je až do 15 hodín, a vosk vonia až do 8 hodín. Ak sa neviete rozhodnúť medzi toľkými vôňami, odporúčam najskôr začať buď týmito sviečkami alebo voskami, pretože stoja pár eur, a určite potom nebudete ľutovať, ak si kúpite väčšiu sviečky, ako keby ste si ju objednali naslepo - čo si však myslím, že sa ani nemôže stať, lebo všetky voňajú neuveriteľne! :)

 

- Anketa

KTORÚ FORMU YANKEE CANDLE UPREDNOSTŇUJETE?

Odpovedalo 52 ľudí  

vosk
31%
samplers sviečku
19%
sviečku v skle
42%
difuzér
4%
osviežovač
4%

  • Zdieľaj:
 • 10
Návrat hore
Autor článku

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

10 komentárov

Marcela Šagatova 12.01.15 14:13

karma
-1.00

zbožňujem sviečky Yankee candle, nádherne voňajú asi všetky :)

 • 0
Odpovedať

Martina Zahoranová 12.01.15 14:49

MZ
karma
92.00

zatiaľ som doma žiadnu nemala ale už som niektoré v obchode voňala- keďže sú dosť drahé a nevedela som sa rozhodnúť ktorá sa mi páči najviac keďže všetky mi voňali úžasne, nekúpila som si zatiaľ žiadnu z nich :-)

 • 0
Odpovedať

Katarína Kačuriková 16.01.15 12:06

karma
113.00

Vône Honey Blossom a Pineapple Cilantro mám doma a tá vôňa u oboch je neuveriteľná. Veľmi pekne voňajú :)

 • 0
Odpovedať

Hana Selická 16.01.15 22:53

HS
karma
-1.00

úžasné sviečky so skvelou vôňou a výdržou ! :) odporúčam

 • 0
Odpovedať

Miriama Rusinová 02.02.15 16:14

MR
karma
-1.00

wauuu tak tomuto dávam jendotky, široký výber supeeer

 • 0
Odpovedať

Jana Komadová 04.02.15 15:25

JK
karma
100.00

konečne som ju dostala pod stromček od dcéry VANILLA CUPCAKE nádherne voňia na zjedenie

 • 0
Odpovedať

Nikoleta Sághyová 05.02.15 23:21

NS
karma
-1.00

Tiez som kupila ocinovi na Vianoce s tym ze ak by mu vona nepasovala tak s radostou si privlastnim,no nakoniec ju ,,spalil,, behom tyzdna :)

 • 0
Odpovedať

Hana Selická 07.02.15 21:55

HS
karma
-1.00

zbožňujem tieto sviečky ! :) mám hlavné vonné vosky :)

 • 0
Odpovedať

Monika Šomšáková 21.02.15 16:53

karma
-1.00

yankee candle zbožňujem ale ich cenu nie normálne ma skoro vyvrátilo ked som videla že v amerike tu najväčšiu predávaju za 8-9 dolárov a u nás za 25 eur matka zem doteraz to neviem predýchať :D keby nebola omädzená hmotnosť batožiny tak si ich donesiem niekoľko sú mojou srdcovkou a vyskúšala som už niekoľko vôni proste užas a tá vydrž a intenzita je božská!

 • 0
Odpovedať

Erika Špacírová 10.04.15 12:36

karma
93.00

Wow ten osviežovač si musím zakúpiť :) sviečky majú naozaj skvelé

 • 0
Odpovedať

Čo čítajú ostatní