Zubné pasty - tieto druhy by ste mali poznať!

Zubné pasty - tieto druhy by ste mali poznať!

Zubné pasty sú jedným z mála produktov, ktoré človek využíva po celý svoj život. Používali sme ich už od chvíle, čo nám narástli prvé zuby. A stále používame a učíme ich používať aj naše deti.

 

Ak sa opýtate rôznych zubných lekárov na tú najlepšiu zubnú pastu, ktorú by odporučili svojim pacientom, od každého dostanete rôznu odpoveď. Značka nie je dôležitá – dôležitá je správna technika čistenia, vďaka ktorej si zuby vyčistíte od všetkých škodlivých častíc.

 

Existuje toľko možností a druhov zubných pást a každá z nich sľubuje iné účinky. Preto väčšinou pri výbere stavíme na pútavý obal. Avšak zubné pasty môžu poskytnúť vašim zubom oveľa viac ako len ich vyčistenie. Z akých druhov zubných pást si môžete vyberať?

 

Odporúčame: Vypadávanie vlasov - problém s jedným riešením je Parusan

 

1. Detská zubná pasta

Väčšina detských zubných pást má veselý obal, ktorý by mal teoreticky presvedčiť deti, aby si umývali zuby. Je to zubná pasta, ktorá je podobná tým pre dospelých, avšak líši sa v množstve obsiahnutého fluoridu. Detské zubné pasty ho obsahujú v menšom množstve, hlavne kvôli zdravotným rizikám. Tiež obsahujú menej abrazív, pretože detské zúbky sú oveľa citlivejšie. A navyše, detské zubné pasty sú doplnené o jemne sladké chute.

 

 

TIP REDAKCIE: Nahliadnite do ponuky značky Lacalut, ktorá poskytuje rôzne zubné pasty pre vaše ratolesti. Ak chcete namotivovať deti k pravidelnému čisteniu zubov, tak siahnite po Lacalut detskej zubnej paste od 0  do 4 rokov s vitamínmi A a E bez cukru, ktorá má jemne malinovú chuť. Pretože umývanie zúbkov môže byť chutné a zábavné, tak pre staršie deti môžete zvoliť Lacalut junior Tropicana zubnú pastu s ovocnou exotickou príchuťou alebo Lacalut junior Sweet berry zubnú pastu s ovocnou jahodovou príchuťou. Aby sme nezabudli na obdobie výmeny mliečnych zúbkov za trvalé, čo býva v období od 4 do 8 rokov, tak vyskúšajte Lacalut detská zubná pasta 4-8 rokov. Tá obsahuje špeciálne čistiace telieska, ktoré odstraňujú zubné povlaky (plaky) - hlavnú príčinu kazov a chorôb ďasien.

 

Odporúčame prečítať: Čo je to vlastne vlasové tonikum a ako ho používať?

2. Zubná pasta pre citlivé zuby

Ak pociťujete problémy pri konzumácii studených alebo horúcich nápojov a potravín, vďaka čomu pociťujete ostrú bolesť, tak je pravdepodobné, že máte problém s citlivými zubami. Tento problém nastáva vtedy, keď vaše ďasná ustupujú, vďaka čomu odhaľujú zubné krčky. Ak je krčok zuba odhalený, teplotnými zmenami, chemickými zmenami alebo mechanickým tlakom sú dráždené dentálne tubuly, ktoré spôsobujú bolesť.

 

Zubná pasta pre citlivé zuby obsahuje chlorid draselný a chlorid strontnatý, ktoré blokujú cesty v tubuloch, čím začnú poskytovať úľavu od bolesti. Preto ak trpíte extrémnou citlivosťou na akékoľvek podnety, tak zvážte používanie zubných pást tohto typu.

 

 

TIP REDAKCIE: Výber vám ani v tomto prípade neuľahčíme, pretože pre vás máme hneď 2 tipy na zubné pasty pre citlivé zuby. Lacalut sensitive zubná pasta na citlivé zuby je špeciálna medicinálna zubná pasta na citlivé zuby a obnažené zubné krčky, ktoré ochraňuje vďaka obsiahnutému komplexu fluoridov. Lacalut extra sensitive zubná pasta zas účinne znižuje citlivosť zubov a obzvlášť šetrným spôsobom čistí ich povrch.

 

Odporúčame prečítať: Chcete mať krásne riasy? Vyskúšajte nové sérum Pharmatheiss Elixir

3. Bieliaca zubná pasta

Jedna z vecí, ktorú si väčšina ľudí na niekom inom všimne, je jasný úsmev. Preto s cieľom takýto úsmev získať, sme ochotní podstupovať rôzne ošetrujúce kúry, ktoré nám majú zabezpečiť žiarivý chrup. Od návštevy zubného lekára, ktorý vám vybieli zuby pomocou peroxidu, cez systémy na bielenie zubov, sa dostávame aj k domácemu spôsobu – prostredníctvom bieliacich zubných pást.

 

Väčšina bieliacich zubných pást neobsahuje žiadne chemikálie, ale brúsiva, ktoré sa používajú na odstránenie povrchových škvŕn zo zubnej skloviny. Bieliace zubné pasty sú účinnejšie pri prevencii budúcich škvŕn, preto by ste nemali očakávať extrémne vybielenie. A rozhodne nepoužívajte bieliace zubné pasty v prípade citlivých zubov!

 

 

TIP REDAKCIE: Ak túžite po hladších a odolnejších zuboch, tak vyskúšajte Lacalut white & repair zubnú pastu, ktorá remineralizuje zubnú sklovinu prírodnou zložkou a obnovuje jej poškodený povrch. Ak chcete belší chrup, tak odporúčame Lacalut White zubnú pastu na bielenie zubov, ktorá okrem bieliaceho efektu posilňuje zubnú sklovinu a ochraňuje pred zubným kazom.

 

Odporúčame prečítať: Objavte účinky micelárnej vody Pharma Hyaluron

4. Fluoridová zubná pasta

Fluorid je najdôležitejšou súčasťou zubnej pasty. Pomáha chrániť zuby pred nepriaznivým vplyvom škodlivých potravín a nápojov. Samotný fluór sa začal pridávať do zubných pást už pred vyše sto rokmi, vďaka čomu bol znížený počet ľudí trpiacich infekciami a rozpadom zubnej skloviny. Preto je obsiahnutý vo väčšine zubných pást, ktoré sú určené ako pre dospelých, tak aj pre deti. Fluorid pomáha chrániť zuby pred vznikom zubného kazu. Preto tieto zubné pasty obsahujú vyššie množstvo fluóru, a preto sú určené hlavne pre tých, ktorým bola diagnostikovaná vyššia kazivosť chrupu.

 

 

TIP REDAKCIE: Medicinálna zubná pasta s ochranným účinkom proti zubnému kazu a na odstránenie plakov zo zubov? Takáto je Lacalut Fluor zubná pasta proti zubnému kazu, ktorá obsahuje komplex fluoridov, ktoré spevňujú zubnú sklovinu, zvyšujú jej odolnosť proti kyselinám a ochraňujú ju pred zubným kazom.

 

Odporúčame prečítať: Nočná mora zrelých žien – vrásky! Ako sa brániť?

5. Zubné pasty bojujúce so zubným kameňom

Hlavným dôvodom, prečo si čistíme zuby, je odstránenie zvyškov potravín a zubného plaku. Pri nesprávnom čistení zubov dochádza k usadzovaniu zubného plaku, z ktorého sa postupne stáva zubný kameň. V takom prípade je potrebné navštíviť zubného lekára, ktorý vám pomerne bezbolestne tento zubný kameň odstráni.

 

Zubní experti sa preto zhodujú a odporúčajú používať zubnú pastu, ktorá je účinná pri kontrole tvorby zubného kameňa. Tieto zubné pasty obsahujú aktívne zložky, ktoré pomáhajú zabrániť usadzovaniu zubného plaku, vďaka čomu sa vytvára menšie množstvo zubného kameňa. Je to ideálne hlavne pre tých, ktorí sú náchylnejší na jeho tvorbu.

 

TIP REDAKCIE: Ak ste za zubnú pastu, ktorá má hneď viacero účinkov, tak vyskúšajte Lacalut multi-effect. Táto zubná pasta má 5 účinkov – prispieva k zdravým ďasnám, pomáha dosiahnuť belší úsmev, spevňuje zubnú sklovinu, chráni zuby pre zubným kazom a navyše zanecháva svieži dych.

 

Odporúčame prečítať: 10 rád ako potlačiť mastnú pleť a akné počas leta


Čo čítajú ostatní na KAMzaKRÁSOU.sk

2 komentáre

, ak chcete vložiť komentár. V prípade, že nemáte ešte konto na KAMzaKRÁSOU.sk, môžete si ho zdarma vytvoriť.23.04.17 17:40 | Mária Maxianová | karma: 92
najčastejšie používam zubné pasty na citlivé zuby, keďže mám ten problém

odpovedať

hlasuj plus 1 | 0 hlasuj minus


23.04.17 21:36 | Soňa Kelemenová | karma: 93
U nas doma vyhrava prave spominana zubna pasta.....ci uz na citlive zuby alebo sem tam kupim aj z bieliacim ucinkom...je ich na trhu fakt neurekom...ako sa hovori 100 ludi 100 chuti....komu ktora sadne...

odpovedať

hlasuj plus 2 | 0 hlasuj minus
Najčítanejšie na KAMzaKRÁSOU.sk

Je nahý spánok naozaj taký zdravý pre naše telo?

26.07.2017 LIFESTYLE
Je nahý spánok naozaj taký zdravý pre naše telo?

Spávate v pyžame a v ponožkách? Radi sa večer zahalíte do pohodlnej nočnej košele? Máte doma hotovú zbierku pekného a štýlového oblečenia na spánok? Asi vás sklameme...

Prečo zbierať okrem malín i malinové listy? Pretože sú liečivé!

23.07.2017 LIFESTYLE
Prečo zbierať okrem malín i malinové listy? Pretože sú liečivé!

Maliny sú chutným a hlavne zdravým letným ovocím. Sezóna tohto bobuľového ovocia je v plnom prúde. Maliny ľahko nazbierame v záhradke a aj v obchodoch sú lepšie dostupné. Vedeli ste však o tom...

Účinky umelých vitamínov: Čo robia s naším telom?

01.08.2017 LIFESTYLE
Účinky umelých vitamínov: Čo robia s naším telom?

Dlho sme sa dozvedali o pozitívnych účinkoch vitamínov pre naše telo. Rôzne krémy a iné kozmetické produkty s obsahom najrôznejších vitamínov predstavujú údajne oveľa zdravšiu aplikáciu vitamínov s le...

Žena bez make-upu? Aj celebrity dokazujú, že sú obyčajné ženy ako my!

22.07.2017 LIFESTYLE
Žena bez make-upu? Aj celebrity dokazujú, že sú obyčajné ženy ako my!

Či už sa objavujú vo filmoch, hudobných videách alebo na obálkach časopisov, celebrity zriedka vidíme bez tváre plnej make-upu alebo zavádzajúceho photoshopu. Ale ako vidíte v tomto odhaľujúcom zoznam...

Rýchly a jednoduchý test kvality jedla!

10.08.2017 LIFESTYLE
Rýchly a jednoduchý test kvality jedla!

Existuje množstvo spôsobov, ako zistiť kvalitu jedla, ktoré podávame na stôl každý deň. Nemusíte byť na to odborník. Jednoduchým pohľadom zistíte, ktoré potraviny sú kvalitné a ktoré by ste už radšej ...

Máš chuť na sladké alebo slané? Toto sa ti telo snaží naznačiť!

17.08.2017 LIFESTYLE
Máš chuť na sladké alebo slané? Toto sa ti telo snaží naznačiť!

Ak nás prepadne chuť na sladké alebo slané, väčšinou to pripisujeme našej pahltnosti. Vedeli ste však o tom, že naše chúťky na rôzne potraviny môžu byť signálmi, ktoré nám dáva vlastné telo...

Najkrajšie deti, z ktorých sa stali celebrity. Čo je s nimi dnes?

14.08.2017 LIFESTYLE
Najkrajšie deti, z ktorých sa stali celebrity. Čo je s nimi dnes?

Myslím, že na celom svete nájdeme krásne deti. Veď každé dieťa je pre rodiča tým najkrajším. O tom niet pochýb! Avšak niekoľko z nich dokáže rozhodne očariť natoľko, že dostane titul najkrajšieho dieť...

Čo muži najviac milujú na ženách a čo si najviac všímajú? Poznáme odpovede!

16.08.2017 LIFESTYLE
Čo muži najviac milujú na ženách a čo si najviac všímajú? Poznáme odpovede!

Čo muži najviac milujú na ženách? Čo si najviac všímajú? Prvý dojem urobí veľa, o tom netreba pochybovať. Dáme naňho my a dajú naňho aj muži, pretože len prvý dojem rozhoduje, či vás vôbec osloví...

Vytláčanie čiernych bodiek je hitom. Tieto videá videli milióny!

08.08.2017 KRÁSA
Vytláčanie čiernych bodiek je hitom. Tieto videá videli milióny!

Čierne bodky na tvári predstavujú póry, ktoré sú čiastočne zablokované kožným mazom, odumretými bunkami a baktériami. V odbornom žargóne sa im občas hovorí aj komedóny. Čierne bodky nepridávajú na krá...

Ta-Ta Towel: Pohodlná podprsenka alebo módny výstrelok?

06.08.2017 MÓDA a ŠTÝL
Ta-Ta Towel: Pohodlná podprsenka alebo módny výstrelok?

Anglická firma predstavila novinku určenú pre ženy s väčším poprsím a dojčiace matky. Celý svet bol šokovaný z ich módneho výstrelku, ktorý nazvali "Ta-Ta Towel"...

Osvedčené spôsoby ako odstránite brušný tuk

22.07.2017 LIFESTYLE
Osvedčené spôsoby ako odstránite brušný tuk

Nie je ľahké zbaviť sa brušného tuku. Je to jeden z najnebezpečnejších tukov v ľudskom tele. My vám prinášame návod, ako sa ho zbaviť...

Kŕčové žily - tieto prírodné prostriedky ťa ich nadobro zbavia!

04.08.2017 LIFESTYLE
Kŕčové žily - tieto prírodné prostriedky ťa ich nadobro zbavia!

Kŕčové žily sú veľmi nepríjemným ochorením žíl, ktoré môžeme v dnešnej dobe zaradiť medzi civilizačné choroby. Tento zdravotný problém je veľmi častý a postihuje mužov i ženy...

20 príznakov parazitov v tele!

30.07.2017 LIFESTYLE
20 príznakov parazitov v tele!

Infekcie spôsobené parazitmi sú pomerne častejšie, ako si predstavujeme. Je však potrebné venovať pozornosť tomuto problému, pretože môžu spôsobovať vážne zdravotné problémy...

Čo nepatrí do spálne? Týchto vecí sa určite zbavte!

27.07.2017 LIFESTYLE
Čo nepatrí do spálne? Týchto vecí sa určite zbavte!

po celom dni zregenerovať a načerpať novú energiu. Je to miesto na odpočinok, romantiku, intimitu a významne ovplyvňuje vzťah. Na to všetko má vplyv jej zariadenie, nábytok, doplnky a materiály...

Ušný maz ako ho nepoznáme: Čo znamená jeho zafarbenie?

30.07.2017 LIFESTYLE
Ušný maz ako ho nepoznáme: Čo znamená jeho zafarbenie?

Niekedy stačí málo a viete zistiť, že vaše telo niečo trápi. Telesné tekutiny často signalizujú začiatok vážnejšieho ochorenia. Ušný maz je toho rovnakým príkladom...

Poznajte svoje telo: Vaginálny zápach - na týchto 5 si dávajte pozor!

02.08.2017 LIFESTYLE
Poznajte svoje telo: Vaginálny zápach - na týchto 5 si dávajte pozor!

Rovnako ako črevá, aj vaša vagína má vlastné prostredie s rôznymi baktériami a kvasinkami, pričom mnohé z nich sú pre vaše telo prospešné. Každá vagína má svoje špecifické prostredie a látky...

Aktuálne súťaže


INSTAGRAM

  TÝŽDENNÝ HOROSKOP KRÁSY


  ODPORÚČANÉ ČLÁNKY


  ZDRAVÉ RECEPTY


  ODPORÚČANÉ SLUŽBY

  Salon De Luxe, Bratislava

  Salon De Luxe
  Bratislava

  YOGA MAYA, Ivanka pri Dunaji

  YOGA MAYA
  Ivanka pri Dunaji


  Fandite nám

  Najnovšie z HLAVNÉSPRÁVY.sk

  Najnovšie z TOPDESAŤ.sk


  Najnovšie z Lepšídeň.sk


  Najnovšie z Deňženy.sk

  TOPlist 2s