Telos – tajné prístrešky rozkoše: Aké tajomstvá skrýva Argentína?

Telos – tajné prístrešky rozkoše: Aké tajomstvá skrýva Argentína?
 • 25.04.2019
 • Michaela Kožáková

Argentína. Ôsma najväčšia krajina na svete. Horúce tango, vynikajúce vína a Patagónia. Futbalista Diego Maradona a revolucionár Che Guevara. Notoricky známe veci. Ale Argentína má aj svoje „tajomstvá“. V krajine, kde Tinder generuje dva a pol milióna zhôd mesačne, by ste očakávali, že sex bude vysoko na zozname priorít miestnych ľudí. Áno, nemýlite sa. A z tohto dôvodu vzniklo v hlavnom meste Buenos Aires nie niekoľko, ale vyše stošesťdesiat hotelov lásky.

Telos – oficiálne známe ako albergues transitorios, dočasné prístrešky. Jedná sa o hotely s platbou na hodinu a s jediným účelom – potešením. Otvorené dvadsaťštyri hodín denne, poskytujú dočasný domov mimo vlastného domova na pár hodín. Nachádzajú sa v bohatších štvrtiach až po posledné špinavé getá. 

Pozri aj: Najzaujímavejšie hostely sveta: Tieto budeš chcieť určite navštíviť!

telos hotel

Zdroj: Shutterstock®

História dočasných prístreškov

História týchto chvíľkových útočísk rozkoše sa datuje do tridsiatych rokov minulého storočia, keď argentínska vláda zavrela v krajine nevestince. Spočiatku hotely nemali veľmi dobrú povesť a boli známe tým, že sem chodili ľudia, ktorí skrývali svoje aférky pred zostarnutými manželkami alebo lenivými mužmi. Čiastočne, a to vďaka filmu z roku 1963 La Cigarra no es un bicho, ktorý bol natočený práve v jednom z telos La Cigarra, hotely získali slávu. V sedemdesiatych rokoch minulého storočia páry strednej vrstvy hľadali miesta, kde by mohli oživiť plameň svojej lásky. Od šesťdesiatych rokoch mali telos normálne status hotela. Počas občianskej vojny dokonca slúžili ako úkryt pre partizánov.

Do roku 1997 boli výlučne len pre páry – muž, žena. Dnes je nezákonné odmietnuť páry rovnakého pohlavia. Pravidlá sú jasné: všetky páry, bez ohľadu na pohlavie, musia prísť a odísť spolu a pre viac ako dvoch ľudí naraz je vstup do izby zakázaný.

Telos - tajné prístrešky

Zdroj: Shutterstock®

Čo je charakteristické pre telos?

V týchto hoteloch by ste márne hľadali recepčnú halu alebo jedáleň. Hlavnou prioritou týchto miest je diskrétnosť, súkromie, anonymita. Nepotrebujete žiadny doklad totožnosti.

Telos sa vyznačujú takými vecami, ako sú vlastné značkové kondómy, kanály s pornom a strategicky umiestnené zrkadlá. Izbová služba vo väčšine telos je tiež veľmi diskrétna a ohľaduplná. V hoteloch je diera v stene so systémom vzduchovej komory, takže zaneprázdnené páry nebudú vyrušené, keď príde šampanské.

Skryté parkovisko a niekedy parkovanie priamo pred izbou zabezpečujú súkromie na 100 %. Niektoré z hotelov vyzerajú veľmi lacno a jednoducho. Ak si však klient priplatí, čaká na neho priestranná izba s jacuzzi, kostýmami na hranie hier, ovládačmi s množstvom gombíkov na privodenie vhodnej atmosféry, excentrickými umeleckými dielami, kamerami na nahrávanie, tematické miestnosti, izbový servis či katalóg „hračiek“. 

hotely lásky - telos

Zdroj: Shutterstock®

Prečo vlastne existujú?

Nie je veľkým prekvapením, že Buenos Aires je plné telos. Každý mladý pár potrebuje súkromie a práve kultúrna norma, ktorá prikazuje žiť mladým s rodičmi až kým nedovŕšia 28 rokov alebo sa neoženia či nevydajú, im to veľmi neuľahčuje. Pravdaže, tieto tajné miesta zakázanej rozkoše nie sú len pre mladých. Mladé páry navštevujú hotely prevažne v noci a cez víkend, zatiaľ čo zadaní muži či ženy využívajú hotel počas dňa alebo cez obednú prestávku na súkromné schôdzky so svojimi kolegami.

Telos je niekedy veľmi ťažké odhaliť. Tieto hotely nesmú byť umiestnené do sto metrov od školy, kostola či cintorína a musia mať minimálne pätnásť izieb. Ako telos klienti nájdu? Možnou nápovedou sú dymové sklá, červené svetlá a tajomne vyzerajúce vstupy. 

Najznámejšie z telos

 • Rampa Car - Hotel skôr vyzerá ako parkovacia garáž pre viacero áut. Vstup do hotela je cez obrovskú garáž, pretože svoje auto môže klient zaparkovať priamo pred prenajatú izbu. Aké pohodlné a „bezklebetné” riešenie.
 • Los Jardines de Babilonia - Jedná sa o luxusné telos s tematickými miestnosťami, kde sa fantázii medze nekladú. Miesto vyzerá ako klasický päť hviezdičkový hotel so špičkovými službami.
 • Hotel Pink - Tak tu si príde každý na svoje. Chudobný, bohatý, skúsený či hanblivý. Hotel má dvadsaťpäť tematických izieb v piatich rôznych cenových kategóriách. 

Inšpiruj sa: Nástrahy dovolenky pri mori: Osvoj si rady, s ktorými ich hravo zvládneš!


 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

7 komentárov

Ľubica Šťastná 25.04.19 05:17

ĽŠ
karma
100.00

Zaujímavé...!

 • 0
Odpovedať

Alica Mareková 11.08.20 14:54

AM
karma
-1.00

zaujímavé

 • 0
Odpovedať

Kristína Sekeráková 15.02.21 19:48

KS
karma
133.00

Južná Amerika ma nikdy veľmi nelákala, ale ich telenovely mám rada :-D

 • 0
Odpovedať

QlqzzNwr QlqzzNwr 03.08.23 20:50

QQ
karma
-1.00

1

 • 0
Odpovedať

QlqzzNwr QlqzzNwr 03.08.23 20:50

QQ
karma
-1.00

1

 • 0
Odpovedať

QlqzzNwr QlqzzNwr 04.08.23 15:30

QQ
karma
-1.00

1

 • 0
Odpovedať

QlqzzNwr QlqzzNwr 04.08.23 15:30

QQ
karma
-1.00

1

 • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní