Najkrajšie kvetinové festivaly: Vône, farby a dychvyrážajúci zážitok

Najkrajšie kvetinové festivaly: Vône, farby a dychvyrážajúci zážitok
 • 02.05.2019
 • Michaela Kožáková

Milujete kvety? Omamnú vôňu nesúcu sa vzduchom a žiarivé farby? Kvetinové festivaly sú potom tým pravým pre vás. Podujatia plné umeleckých diel a kvetinových sprievodov sa oslavujú takmer každý rok po celom svete. Prezentujú krásu a čaro prírody. Ich súčasťou nie sú len prehliadky, ale aj rôzne aspekty zábavy. Festivaly, ktoré oslavujú jedinečnosť prírody a miestnu kultúru, poskytujú návštevníkom nezabudnuteľný zážitok. Milovníci aj nemilovníci kvetov, poďte sa s nami pokochať tými najkrajšími kvetinovými festivalmi. 

Pozri aj: Najfarebnejšie miesta sveta: Tieto ťa zaručene nadchnú!

Genzano Infiorata

Zdroj: Shutterstock®

Genzano Infiorata, Taliansko

Tento kvetinový festival, ktorý sa usporadúva v júni v talianskom meste Genzano di Roma, má dlhú históriu. Prvýkrát sa uskutočnil v roku 1778. Koná sa v súvislosti so sviatkom Corpus Christi a počas trojdňovej akcie býva hlavná ulica mesta s názvom Via Belardi pokrytá zložitými kvetinovými kobercami navrhnutými na špecifickú tému, ktorú si vybrali obyvatelia. Ulica je zdobená 100-tisícami kusov kvetov v rôznych prevedeniach vrátane náboženských obrazov a umeleckých diel. Procesia vedúca do kostola Santa Maria della Cima je nádhernými prvkom umocňujúcim atmosféru podujatia. 

La Festa da Flor, Madeira

Zdroj: Shutterstock®

La Festa da Flor, Madeira

Ostrov ležiaci pri západnom brehu Afriky patriaci k Portugalsku okrem možnosti turistiky a pekných pláží láka turistov aj kvetinovým festivalom, ktorý sa tu koná na jar. Aj keď je centrom celého podujatia množstvo kvetov, festival je tiež extravaganciou hudby, ukážkou miestnej kuchyne, umenia a zvykov. Sprievody, ktoré prechádzajú mestom počas festivalových dní, sú úžasným dejiskom. Turisti majú vďaka tomuto festivalu príležitosť nazrieť a zoznámiť sa s portugalskou kultúrou. Ďalším pozoruhodným doplnkom je Múr nádeje. Múr zdobený deťmi symbolizuje nádej pre svet, kde vládne mier a láska. 

Kvetinový koberec, Brusel, Belgicko

Zdroj: Shutterstock®

Kvetinový koberec, Brusel, Belgicko

Tento unikátny festival sa radí na popredné miesta najkrajších kvetinových podujatí na svete. Na rozdiel od ostatných, bruselský festival sa koná každé dva roky v auguste. Súvisí to s časom, ktorý je potrebný na prípravu takéhoto festivalu. Žiadne sprievodné akcie či pochody so zdobenými vozmi. Jednoducho sa stretne skupina šikovných kvetinárov, aby vytvorili jedinečný koberec, ktorý nemá obdoby. Koberec je vyrobený zo sedemdesiattisíc begónií vždy s iným dizajnom. Po dokončení sa presunie na Hlavné námestie, kde môžu jeho krásu obdivovať všetci okoloidúci. 

Kanadský tulipánový festival

Zdroj: Shutterstock®

Kanadský tulipánový festival

Tento festival trvajúci tri týždne v mesiaci máj sa každoročne uskutočňuje pri príležitosti na spomienku daru z roku 1945 – stotisíc cibuliek tulipánov od holandskej kráľovskej rodiny hlavnému mestu Ottawa. Holandská kráľovská rodina poslala tulipány ako poďakovanie Kanade po tom, čo Kanada ponúkla princeznej Juliane a jej trom dcéram bezpečné útočisko počas druhej svetovej vojny, keď nacistické vojská obsadili Holandsko. Holanďania sú stále vďační a ponúkajú každoročne milióny tulipánov. Súčasťou festivalu sú aj ukážky medzinárodnej kuchyne, hudobné vystúpenia a podobné aktivity. V roku 2002 sa aj holandská princezná Margriet zúčastnila tejto parády, aby oslávila 50. výročie festivalu. 

Vybrali sme: Ako využiť penu na holenie netradične? Skús tieto super triky!

Ballata de Flores, Španielsko

Festival konajúci sa v júli v španielskej Valencii nie je len o prehliadke kvetov. Ústredným dejiskom festivalu je pestrá prehliadka prechádzajúca pozdĺž bulváru Paseo de la Alameda tvorená krásnymi vozmi a mladými dievčatami oblečenými v tradičných kostýmoch. Prizerajúci sa dav hádže do sprievodu kvety a dievčatá ich odrážajú tenisovými raketami. Celkom zábavný festival, čo poviete? 

Chiang Mai Festival, Thajsko

Zdroj: Shutterstock®

Chiang Mai Festival, Thajsko

Festival konajúci sa vo februári je jedným z najfarebnejších na celom svete. Toto podujatie je známe tým, že kladie dôraz na damašskú ružu. Súčasťou festivalu sú aj zdobené diela z rôznych druhov orchideí, chryzantém a ďalších kvetov. Vrcholom celej tejto zaujímavej akcie je prehliadka spojená s hudbou a tancom. 

Festival Kvetov, Medellín, Kolumbia

Zdroj: Shutterstock®

Festival kvetov, Medellín, Kolumbia

Druhé najväčšie kolumbijské mesto Medellín, ktoré má prezývku „Mesto večnej jari” hosťuje jeden z najkrajších kvetinových festivalov. Prvýkrát sa toto podujatie konalo v roku 1957 na oslavu Dňa Panny Márie. Festival sa koná v auguste a trvá dvadsaťpäť dní. Na veselých obyvateľov poobliekaných do kvetmi vyzdobených kostýmov a tancujúcich v epických sprievodoch sa chodia pozerať nielen Kolumbijčania z celej krajiny, ale takisto turisti z rôznych kútov sveta. 

Inšpiruj sa: Ako naučiť deti jesť zdravo? Priprav im zo zeleniny a ovocia obľúbenú postavičku!

Spalding kvetinový sprievod, Lincolnshire, Anglicko

Malé mestečko Spalding realizuje každý rok kvetinový sprievod, ktorý sa prvýkrát konal pri príležitosti jubilea kráľa Juraja V. a kráľovnej Márie v roku 1935. Hlavnú úlohu tu hrá kvet tulipán. Tematické vozy sú zdobené tisíckami tulipánov, ktoré sú pestované a uskladňované práve pre toto podujatie. Mestečko sa stalo známym týmto festivalom a každý rok láka veľa turistov krásou rozkvitnutých tulipánov, hudbou a tancom. 


 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

8 komentárov

Ľubica Šťastná 02.05.19 06:05

ĽŠ
karma
100.00

Jedným slovom - nádhera!

 • 0
Odpovedať

Jana Tonhauserová 02.05.19 15:16

karma
104.00

niet čo dodať ...nááádhera

 • 0
Odpovedať

Ľudka Uličná 03.05.19 17:50

ĽU
karma
100.00

krásne

 • 0
Odpovedať

Elena Švachová 03.05.19 23:49

karma
113.00

Želala by som si,vidieť to naživo.

 • 0
Odpovedať

Jana Komadová 09.05.19 22:02

JK
karma
100.00

Waú hneď by som išla pozrieť

 • 0
Odpovedať

Alica Mareková 11.08.20 14:54

AM
karma
-1.00

to musí byť úžasné vidieť niečo také naživo.

 • 0
Odpovedať

Kristína Sekeráková 15.02.21 19:52

KS
karma
133.00

Nádhera, ten kvetinový koberec v Belgicku je úchvatný :-)

 • 0
Odpovedať

JAN KOMADA 23.07.23 21:47

JK
karma
100.00

Tak to by bolo niečo pre manželka

 • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní