Tip na výlet: Nový Zéland na Slovensku ťa jednoducho uchváti

Tip na výlet: Nový Zéland na Slovensku ťa jednoducho uchváti
  • 11.06.2019
  • Michaela Kožáková

Upršaného počasia už bolo akurát tak dosť a teplé slnečné lúče nás čoraz viac lákajú von. Máte radi prírodu a zvieratá? Zoologické záhrady máte prechodené od horného konca až po dolný aspoň trikrát? Chcete si na Slovensku za pár drobných „pocestovať“ na zaujímavé miesto a naživo spoznať kúsok vzdialenej Oceánie? Nie, nežartujem, máme tu pre vás ďalší tip na skvelý výlet. 

Neprehliadni: Očarujúca Sardínia: 9 dôvodov, prečo navštíviť smaragdový ostrov

Len niekoľko kilometrov od Nového Mesta nad Váhom, za malou obcou Modrová v miernej doline ležiacej medzi zelenými kopcami Považského Inovca, vás upúta označenie Nový Zéland. Prekvapení? Tak to ešte neviete, čo všetko pre vás prichystali milovníci tejto krajiny. O pár metrov vás uvíta značka „Klokany” a vy sa ocitnete v Austrálii. Niekoľko malých klokanov si veselo hopká vo veľkom výbehu a dokonca, keď sa lepšie zahľadíte, môžete zazrieť i jedinečného bielučkého klokana albína. Na dlhých nohách sa po ohrade so šťavnatou trávou pyšne prechádza zvedavý emu.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Kristína Kucharová (@kikkuch),

Zvieratá na farme

Nádherný ostrov Nový Zéland tu zastupujú ovce Romney, ktoré sú roztrúsené po mierne strmých kopcoch. Zaujímavosťou je škótsky horský dobytok, ktorý vyzerá ako stádo hnedých chlpatých kráv, ktoré potrebujú poriadny letný strih. Na dlhých pláňach sa tiež pasú burské kozy z Afriky, dvojhrbá ťava z Ázie, lama krotká z Južnej Ameriky, bizón americký. Na farme sa okrem dospelých zvierat nachádza aj niekoľko mláďat.

Maorovia

Okrem príjemnej prechádzky popri výbehoch sa prostredníctvom štylizovaných tradičných príbytkoch domorodého obyvateľstva Maorov (poznáte rozprávku od Walt Disney o odvážnom maorskom dievčati s menom Moana?) môžete dozvedieť niečo z kultúry a života maorských kmeňov. Niekoľkokrát zakladatelia tohto krásneho projektu pozvali pôvodných obyvateľov Nového Zélandu sem, na náš slovenský Nový Zéland, aby predviedli svoje ľudové tance a pripravili tradičné jedlo hangi – zmes bravčového, teľacieho, kuracieho a jahňacieho mäsa zabaleného v alobale a pečeného na horúcich kameňoch podávané spolu s kumarou – maorskými zemiakmi a zeleninou. Pre návštevníkov farmy je pripravená i expozícia maorskej a novozélandskej kultúry. 

Pozri tiež: Hotely pre psov na Slovensku: Kde ubytovať svojich domácich miláčikov

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

#hobbiton #modrova #slovakia

Príspevok, ktorý zdieľa Barbora Hricková (@b.o.r.a.h.r.i.c),

Na svoje si prídu i milovníci Pána prsteňov. Na farme s nachádza údolie hobbitov s maketami ich domčekov.

Farma New Zealand bola založená v roku 2005. Dobrodružní zakladatelia kedysi túžili žiť na Novom Zélande. Nakoniec sa však rozhodli priniesť svoju vysnívanú krajinu sem k nám. Farma však nie je žiadna ZOO. Všetky zvieratá na farme žijú vo výbehoch podľa novozélandského spôsobu, celoročne na pasienkoch a bez ustajnenia. Neodporúča sa ich dotýkať a hladkať ich. Sú veľmi plaché, ale ak budete mať šťastie, možno sa vám podarí odfotiť s prežúvajúcou ťavou alebo zvedavou lamou. 

Čo na to návštevníci?

Farma pri Modrovej bola v začiatkoch akýmsi miestom, o ktorom vedeli len ľudia z okolia. Majitelia pomaly dovážali zvieratá a postupne budovali celý areál. Niekoľko návštevníkov si myslí, že potenciál farmy je nevyužitý. Môže sa tiež stať, že farmu navštívite v čase, kedy sú práve zvieratá premiestňované. Alebo budete mať šťastie a uvidíte malé huňaté ovečky či čerstvo narodené teliatka. Na očarujúcej prírode, novozélandskej atmosfére a príjemnom prostredí to však nič nemení. Ak náhodou farma nesplní vaše očakávania, môžete sa zastaviť na Beckovskom a Čachtickom hrade alebo si vychutnať sladkú zmrzlinu a poprechádzať sa kúpeľnými Piešťanmi.

Ak máte chuť, vezmite deti, tety, súrodencov, rodičov a navštívte toto zaujímavé miesto. Poprechádzajte sa na čerstvom vzduchu, naučte sa niečo z maorskej kultúry, vyskúšajte si bojový tanec Haka, pokochajte sa okolitou prírodou a pozrite si zvieratá, ktoré len tak niekde nenájdete.


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

5 komentárov

Ľubica Šťastná 11.06.19 06:16

ĽŠ
karma
100.00

Super, ďakujem za tip!

  • 0
Odpovedať

Katarína Konečná 11.06.19 12:03

KK
karma
109.00

ďakujem za inšpiráciu, máme namierené tento rok do Piešťan, už sme tam dávno neboli, tak sa môžeme zastaviť aj v "Austrálii"

  • 0
Odpovedať

Mária Chromíková 21.06.19 10:27

MC
karma
109.00

Trochu ďaleko od Slovenska

  • 0
Odpovedať

Alica Mareková 04.08.20 15:32

AM
karma
-1.00

super tip na obdobie korony :)

  • 0
Odpovedať

Kristína Sekeráková 15.02.21 20:06

KS
karma
133.00

Úchvatná krajina :-)

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní