Japonská masáž Shiatsu: Zisti, ako prebieha a aké má účinky!

Japonská masáž Shiatsu: Zisti, ako prebieha a aké má účinky!
 • 30.04.2023
 • Ingrid Maderičová

Japonská masáž Shiatsu môže človeku pomôcť s bolesťami aj poruchami spánku. Táto technika pracuje s akupunktúrnymi dráhami a bodmi za účelom nastolenia rovnováhy v tele. 

Pomáha nielen na fyzickej, ale aj psychickej úrovni. V nasledujúcom článku sa o tejto masáži dozviete množstvo dôležitých informácií!

Čo by sme mali vedieť o masáži Shiatsu?

Japonská masáž Shiatsu pracuje s akupunktúrnymi dráhami a bodmi za účelom nastolenia rovnováhy v tele. Aby sa telo uviedlo do rovnováhy, používajú sa rôzne techniky naťahovania, tlaku, ohýbania kĺbov a dotyky, ktoré uvedú energiu do pohybu. Techniky sú dynamické, ale aj jemné. Terapeut pracuje prstami, dlaňami, lakťami, kolenami a chodidlami.

Táto masáž uvoľňuje bloky, ktoré vznikajú každodenným stresom, výkyvmi nálad či duševnou disharmóniou. Keď sa takéto bloky hromadia, časom môže z toho vzniknúť vážnejšie ochorenie. Udržiavaním plynulého toku energie pomocou pravidelnej masáže môžete tomu predchádzať.

Pozri aj: Ako rozpoznať námesačníctvo? Zisti, či ide o neškodnú poruchu alebo vážne ochorenie!

ako prebieha Shiatsu masáť

Zdroj: Shutterstock®

Ako masáž Shiatsu prebieha?

Táto masáž prebieha na podložke na zemi cez pohodlné oblečenie a nepoužívajú sa žiadne oleje ani emulzie. Ak chceme, aby bola táto masáž účinná, nestačí ju absolvovať len raz, ale vyžaduje pravidelnosť. Nepôsobí len na fyzickej úrovni, ale pomáha telu aj po psychickej stránke.

Odstraňuje bolesť, stres, depresiu, únavu, poruchy spánku, počítačovú tuhosť, tráviace ťažkosti. Shiatsu je vhodná pre rehabilitáciu po úrazoch pohybového aparátu alebo cievnych príhodách. Je vhodná pre všetkých aj pre tehotné s výnimkou prvého trimestru.

Pri akých problémoch Shiatsu pomáha?

Odporúčame: Ako zariadiť kúpeľňu v byte či dome? Vytvor si svoj Feng Šuej ideál!

Výhody Shiatsu pre ženy

Tlaková masáž Shiatsu môže byť nápomocná pri bežných ženských problémoch, ako sú menštruačné bolesti. Dokonca je možné masáž podstúpiť aj v období tehotenstva, a to na zmiernenie bolesti spojených práve s tehotenstvom. 

Výhody Shiatsu pre duševné zdravie

Podľa všetkého má Shiatsu pozitívny vplyv aj na duševné zdravie človeka. Okrem iného pomáha zmierňovať prejavy úzkosti a stresu. V niektorých prípadoch sa tiež odporúča ako „doplnok" k liečbe depresie.

Výhody Shiatsu pri bolestiach

Tlaková masáž Shiatsu je vyhľadávaná predovšetkým pre jej účinky proti bolesti. Tlakovou masážou je možné zmierniť bolesti spojené so zápalom svalov, ale rovnako aj pri reumatoidnej artritíde. Potešíme aj tých, ktorí denne bojujú s bolesťami hlavy či s migrénou. Shiatsu totižto pomáha aj pri zmiernení týchto nepríjemných bolestiach. 

Kontraindikácie masáže Shiatsu

Shiatsu nie je možné podstúpiť kedykoľvek. Ba naopak, odborníci uvádzajú, že Shiatsu sa neodporúča podstúpiť pri:

 • akútnej chrípke,
 • silnom prechladnutí,
 • pri niektorých fázach rakoviny,
 • otvorených ranách.

Aktualizovaný článok: 30.4.2023


 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

3 komentáre

Kristína Sekeráková 31.12.20 07:21

KS
karma
133.00

Super, na takúto masáž by som sa veru dala nahovoriť :-)

 • 0
Odpovedať

QlqzzNwr QlqzzNwr 03.08.23 23:58

QQ
karma
-1.00

1

 • 0
Odpovedať

QlqzzNwr QlqzzNwr 03.08.23 23:58

QQ
karma
-1.00

1

 • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní