Registrácia Prihlásenie

Čo pomáha na suché a popraskané ruky? Nauč sa o ne starať!


V zimnom období sa ruky ľahšie vysušujú. Musíte ich častejšie hydratovať, inak vám môže pokožka na rukách škaredo popraskať. Nachádza sa na nich totiž iba malé množstvo mazových žliaz a patria zároveň medzi najpoužívanejšie časti tela. Z toho dôvodu je nutné sa o ruky dôkladne starať. Ak vám praskajú, sú suché a bolestivé, tak im venujte poriadnu starostlivosť.

Umývajte si ruky vo vlažnej vode len krátko

Ruky sa rýchlo vysušujú, keď ich dlho máčate vo vode. Umývajte si ich iba krátko. Hygiena je dôležitá, ale nič by sa nemalo preháňať. Ruky nenamáčajte do horúcej ani studenej vody. Na umývanie používajte vlažnú. Rýchlo si ruky namydlite a umyte, aby sa vám toľko nevysušovali.

Prečítajte si: Epsomská soľ nad zlato?! Skutočne je nenahraditeľná a telu prínosná?

suché ruky

Zdroj: Shutterstock®

Pri upratovaní používajte rukavice

Upratujete domácnosť s agresívnymi čistiacimi prostriedkami? V tom prípade by ste rozhodne mali mať nasadené gumené rukavice. Ideálne by bolo, keby ste si pod ne nasadili ešte bavlnené. Chemické prostriedky narúšajú pokožku na rukách.

Nezabúdajte na peeling

Väčšina ľudí si čistí peelingom iba pleť, čo je chyba. Mali by ste ho nanášať na celé telo, a to vrátane rúk. Raz denne si peelingom potrite ruky a potom ich opláchnite vlažnou vodou. Aj na nich sa totiž nachádzajú odumreté bunky, ktoré bránia v tom, aby mohli póry voľne dýchať.

popraskané ruky

Zdroj: Shutterstock®

Najdôležitejšia je hydratácia

Ak máte suché ruky, musíte ich často hydratovať. Vyskúšajte rôzne krémy na ruky a nájdite si ten, ktorý vám bude najviac vyhovovať. Na ruky si ho natierajte niekoľkokrát denne počas doby niekoľkých týždňov a uvidíte, že vaša pokožka na rukách bude jemnejšia a zdravšia.

Môže sa stať, že niekedy na krém zabudnete. Dôležité je, aby ste ich nakrémovali po tom, ako máte ruky dlhší čas vo vode. Ide predovšetkým o čas, kedy ste v sprche či vo vani. Stále však platí, že ruky namáčajte do vody len na krátky čas.

Vyskúšajte regeneračné procedúry

Doprajte svojim rukám olejový kúpeľ. Nahrejte si napríklad olivový olej a ponorte doň ruky zhruba na pätnásť minút. Ďalej môžete vyskúšať zábal. Namažte si ruky hrubou vrstvou hydratačného krému a zabaľte si ich do bavlnených rukavíc či látky. Ruky v zábale môžete nechať tak dlho, ako vám to bude príjemné. Minimálne však desať minút.

Neprehliadni: Bórová voda: Skutočný zázrak, ktorý dokáže byť nápomocný?!


Návrat hore
Autor článku

3 komentáre

Ľubica Šťastná 12.01.20 07:35

ĽŠ
karma
110.00

V zimnom období sa ruky väčšine z nás ľahšie vysušujú, preto stojí za to o ne dbať. Výborné rady!

 • 0
Odpovedať

Elena Švachová 12.01.20 22:48

karma
114.00

Mne sa tiež v zime ruky viac vysušujú.A ked ich mám už ozaj veľmi vysušené,tak mi vždy pomôže,že si ich na noc natriem krémom na ruky v hrubšej vrstve a natiahnem si bavlnené rukavice.

 • 1
Odpovedať

Mária Maxianová 17.01.20 08:31

MM
karma
118.00

priznávam, že mojim rukám dávam zabrať, musím im to potom vynahradiť starostlivosťou

 • 0
Odpovedať

Čo čítajú ostatní

Knižný kompas 2019 vás presvedčí, že čítanie je stále SEXI
Voľný čas

Knižný kompas 2019 vás presvedčí, že čítanie je stále SEXI

 • 38
 • 0
 • 28.10.2019
Ako naštartovať svoj deň? Pomôže ti týchto 9 ranných rituálov
Inšpirácie

Ako naštartovať svoj deň? Pomôže ti týchto 9 ranných rituálov

 • 35
 • 2
 • 22.11.2019
Najčastejšie mýty o zdraví, ktorým veríš: Spôsobujú mikrovlnky rakovinu?
Zdravie

Najčastejšie mýty o zdraví, ktorým veríš: Spôsobujú mikrovlnky rakovinu?

 • 53
 • 2
 • 28.10.2019
TOPlist