Detské bolesti sa vekom menia, rodičia hľadajú alternatívy k sirupom

zranené dieťa

Podľa prieskumu spracovaného pre spoločnosť Reckitt Benckiser trpia deti vo veku 7 až 12 rokov najčastejšie bolesťami hlavy, brucha a tiež bolesťami z modrín, odrenín a ďalších zranení.

 

Všetky tieto problémy deti stále častejšie postretnú pri činnostiach súvisiacich s aktívnym životným štýlom, rodičia preto stále častejšie potrebujú lieky, ktoré je možné mať vždy pohodlne k dispozícii aj „v teréne."

 

Vo veku od sedem rokov sú deti stále aktívnejšie, venujú sa športom a cítia potrebu vybiť svoju energiu. Navzdory predstave, že potomkovia sedia prikovaní k telefónom a tabletom, sa mnoho rodičov snaží presadzovať aktívny životný štýl, berú svoje deti do parkov, na výlety aj za športom. Také sú výsledky štúdie spoločnosti Reckitt Benckiser, ktorá ďalej zistila, že rodičia pri liečbe najbežnejších typov bolesti svojich detí často používajú sirupy alebo tablety. Tieto formy liekov však nie sú užívateľsky príjemné vo chvíli, kedy sú rodičia s deťmi vonku – sirupy sú určené väčšinou pre menšie deti, tablety pre staršie deti je potom nutné zapíjať.

 

Pozri aj: Účinky ústnej vody - o týchto si určite nevedela. Pozri, čo dokáže!

Na trhu sa teraz objavuje nová lieková forma prípravku Nurofen, určená pre aktívne deti a ich rodičov. Nurofen Junior sú mäkké žuvacie tobolky s pomarančovou príchuťou, určené pre deti vo veku 7 až 12 rokov. Môžu byť ideálnou voľbou napríklad na výlety, ale tiež pri športových aktivitách. Deti sa neustále menia, rastú pred očami a majú množstvo energie, ale bolesť sa im nevyhýba. Ak ich nečakane zastihne bolesť hlavy, zubov, bolesť v krku, príznaky chrípky a prechladnutie, Nurofen Junior je liekom so správnym množstvom účinnej látky, ktorý môžu užívať ľahko a kdekoľvek.

 

Prinášame tiež päť tipov, ako deťom spríjemniť jesenný výlet vďaka piatim zaujímavým vychytávkam, nechajte sa inšpirovať!

BUDE ŤA ZAUJÍMAŤ:

5 nutných vychytávok na jesenný výlet s deťmi

Jesenné počasie láka na potulky prírodou s deťmi a tiež na rôzne outdoorové aktivity. Aby boli vychádzky a výlety ešte príjemnejšie pre vás aj vaše ratolesti, skúste si nabudúce so sebou vziať tieto užitočné vychytávky.

 

Krásnu jeseň si užijete najlepšie, keď zoberiete deti, batoh, desiatu a hurá do prírody. Dostať dnes rodinu od počítačov, telefónov či tabletov a rozhýbať ju síce nie je jednoduché, ale stačí vybrať tie správne doplnky a každý výlet sa zmení na príjemné aktívne dobrodružstvo.

BUDE ŤA ZAUJÍMAŤ:

 1. Ďalekohľad so záznamom: Bez ďalekohľadu zaveseného na krku nie je výlet výletom. A čo môže byť pre dieťa zaujímavejšie, ako skúmať vzdialené miesta, kam oko nedovidí? Digitálne ďalekohľady so záznamom vedia ukladať fotografie aj video, z výletu si tak všetci prinesiete nevšedné spomienky.
 2. Slackline pre deti: „Chodenie po lane" je nielen zábavné, ale tiež zdravé, ako potvrdzujú lekári zo Slovenska aj zo zahraničia. Pomáha správnemu držaniu tela, rozvíja rovnováhu aj koordináciu, tak si ho užite na výlete v prírode! Stačí zavesiť lano medzi stromy a usporiadať súťaž, kto udrží balans najdlhšie alebo urobí najviac krokov.
 3. Powerbanka: Výlet je výlet, tak prečo so sebou ťahať externú baterku na smartphone? Nebolo by lepšie, aby sa deti zaobišli na chvíľu bez neho? Poďme ich záľubu premeniť na niečo kreatívne a pozitívne: usporiadať súťaž o najlepšiu fotku z výletu alebo hľadať skryté poklady pri geocachingu! Pritom je dostatočná zásoba energie v  telefóne úplnou nutnosťou. Vďaka powerbanke výletníkom nikdy nedôjde „šťava".
 4. Čelovka: Jesenný výlet sa môže pekne pretiahnuť. Keď sa vraciate za šera, nachystajte pre svoje deti ďalšiu dobrodružnú aktivitu – pochod s čelovkami. Deti milujú baterky a svetlá, čelovka vám navyše v batohu nezaberie takmer žiadne miesto.
 5. Dobre vybavená lekárnička: Aj na výlete môže vaše deti stretnúť zdravotný problém. Náplasti, jemná dezinfekcia a prípadne lieky proti alergiám sú samozrejmosťou, ale ani bolesť hlavy, zubov, bolesť v krku, príznaky chrípky a prechladnutia si nevyberajú, kedy môžu na vaše ratolesti zaútočiť. Akútnu bolesť a horúčku pomôže odstrániť Nurofen Junior vo forme mäkkých žuvacích toboliek. Je určený pre deti vo veku 7 až 12 rokov, ktoré sú už príliš veľké na sirup alebo ešte malé na klasické tablety. Má pomarančovú príchuť a na výlete určite oceníte, že ho nie je potrebné zapíjať.

 

Neprehliadni: Predávkovanie potravinami: Aké vedľajšie účinky nám hrozia?

Nurofen Junior s pomarančovou príchuťou 100 mg

Mäkké žuvacie tobolky s pomarančovou príchuťou, určené pre deti vo veku 7 až 12 rokov. Uľavia od bolesti aj horúčky a nie je nutné ich zapíjať, preto sa hodia pre aktívne deti, ktoré sa nezastavia. Sú riešením, ak pre dieťa nie sú vhodné tablety alebo sirup. Liek na vnútorné použitie, obsahuje ibuprofén. Pred užitím lieku si pozorne prečítajte príbalovú informáciu alebo sa poraďte s lekárom alebo lekárnikom.

 

Nezáväzná odporúčaná spotrebiteľská cena: 4,99 EUR


Čo čítajú ostatní na KAMzaKRÁSOU.sk

 
Psychológia farieb. Dokážu farby zmeniť tvoju náladu?
Správne dýchanie pri cvičení robí zázraky. Pozri sa, ako na to!
Trápia ťa unavené oči? Očná joga je tým riešením!
Neuveriteľné premeny bojovníkov s nadváhou!
Kto povedal, že bravčová masť je nezdravá? Fakty, ktoré ťa dostanú!
Metóda oil pulling - prezradíme čo to je a aké to má výhody!
Ovplyvňuje ťa mesačný spln? Do života ti zasahuje viac ako myslíš
Časté chyby pri zdravom stravovaní: Stoja nás kilá navyše!
Muškát ružový: Nielen okrasa balkónov, ale aj liečivá bylina!
Škodlivosť lakov na nechty: Oddnes si rozmyslíš ich kúpu!
Syndróm dráždivého čreva: Možno ním trpíš aj ty, no nevieš o tom!
Je pohár vína denne zdravý? Prekvapí ťa, čo na to hovorí veda!
Spôsoby, ako prežiť ťažký deň, keď sa nám chce spať
Rakovina hrubého čreva: Tieto faktory zvyšujú riziko vzniku ochorenia
Mrazené potraviny: Áno či nie? Aká je skutočná pravda?
Existuje recept na dlhovekosť? Najstaršia jogínka na svete ho pozná!
Bujónové kocky: Aká je realita - používať ich alebo na ne zabudnúť?
Orgánové hodiny: Kedy je najlepšia hodina na prijímanie liekov?
Cícer: najzdravšia strukovina na zemi! Vieš, čo všetko dokáže?
Spôsoby, ako prežiť ťažký deň, keď sa nám chce spať
Vieš, čo všetko má na svedomí prechodená chrípka? Nepodceňuj to!
Toto sú najčastejšie príčiny nočných môr. Ako sa ich zbaviť?
Už žiadne počítanie ovečiek: Nauč sa najlepšie triky ako zaspať!
Zatoč s hustou krvou! Tu sú prírodné lieky na rozriedenie krvi
Neuveriteľné premeny bojovníkov s nadváhou!
 

6 komentárov

, ak chcete vložiť komentár. V prípade, že nemáte ešte konto na KAMzaKRÁSOU.sk, môžete si ho zdarma vytvoriť.20.12.17 08:08 | Soňa Kelemenová | karma: 93
ja si myslím, že terajšie deti sú často vnútri.... či už doma pred tabletom, televízorom... alebo aby rýchlejšie prešiel deň rodičom, tak cez víkedny sú v nákupných centrách.... tam sa deti vyšantia......mi sme vyrastali "na ulici" boli sme vždy na čerstvom vzduchu a v pohybe......a práve týmto deťom chýba pohyb a čerstvý vzduch......a veruže ani sme tak často chorý neboli, ale teraz detičky..... aby malé dieťa bolela hlava? Ak to nie je nejakého neurologického charakteru, tak je chyba práve tu......

odpovedať

hlasuj plus 4 | -1 hlasuj minus


20.12.17 08:22 | Anna Bútorová | karma: 63
tabletkám sa niekedy naozaj nevyhneme

odpovedať

hlasuj plus 0 | 0 hlasuj minus


20.12.17 08:24 | Jana Belicová | karma: 95
Treba deti nechať pobehať na čerstvom vzduchu, len keby sa teraz človek o ne nebál, a v meste čerstvý vzduch... A bolenie hlavy alebo brucha pred odchodom do školy, toho by som sa bála dvojnásobne. Môže to byť strach. Báť sa môže hocičoho, písomky, skúšania, najhorší je strach zo spolužiakov. Šikana je niečo, s čím by sa deti nemali stretávať.

odpovedať

hlasuj plus 0 | 0 hlasuj minus


20.12.17 16:09 | Milka Damašková | karma: 85
Veru ja som na žiadny výlet bez svojej mini-lekárničky nešla...sestra sa tomu vždy smiala, no potom som neraz ošetrovala odreniny a škrabance jej detí :)

odpovedať

hlasuj plus 0 | 0 hlasuj minus


20.12.17 18:39 | Daniela Bieliková | karma: 94
myslím si, že deti by bez lekárskeho vyšetrenia nemali užívať žiadne tabletky, okrem liekov od teploty

odpovedať

hlasuj plus 0 | 0 hlasuj minus


21.12.17 23:04 | Soňa Krátka | karma: 76
ak už nie je iné východisko, treba navštíviť lekára a dať na jeho rady a pokyny, ak aj ideme niekam na výlet, beriem zo sebou bežné lieky, pomôcky pri ošetrení, ktoré by sme mohli potrebovať, človek nikdy nevie

odpovedať

hlasuj plus 0 | 0 hlasuj minus
Najčítanejšie na KAMzaKRÁSOU.sk

Buď zdravá ako repa: Povieme ti, prečo jesť cviklu oveľa častejšie

23.01.2018 KRÁSA
Buď zdravá ako repa: Povieme ti, prečo jesť cviklu oveľa častejšie

Červená repa, alebo ľudovo, cvikla, nás pomyselne prenáša do čias detstva, kedy nás možno svojou sýtou červenou farbou desila na tanieroch, napríklad v školských jedálňach...

Odteraz už šupky z jablka nebudeš vyhadzovať! Pozri, čo všetko dokážu

29.01.2018 LIFESTYLE
Odteraz už šupky z jablka nebudeš vyhadzovať! Pozri, čo všetko dokážu

Jablká patria medzi tie druhy ovocia, ktorých sa človek nepreje asi nikdy. Sú chutné, šťavnaté, a navyše sa dajú využívať pri pečení chutných dezertov.   Veľa ľudí neobľubuje šupky z jabĺk...

Prečo nikdy neprestať cvičiť? Ak to urobíš, toto sa stane s tvojim telom!

18.02.2018 LIFESTYLE
Prečo nikdy neprestať cvičiť? Ak to urobíš, toto sa stane s tvojim telom!

Stáva sa to aj tým najlepším z nás... Po dlhodobom aktívnom pohybe sa ocitáme v úzkych a jednoducho sa nám prestane chcieť. Beh už zrazu nie je obľúbenou súčasťou dňa a návšteva posilňovne...

Čo je to epsomská soľ? Zázrak, ktorý ti pomôže s mnohými neduhmi!

02.02.2018 KRÁSA
Čo je to epsomská soľ? Zázrak, ktorý ti pomôže s mnohými neduhmi!

Epsomská soľ nie je žiadny výmysel modernej doby. Objavená bola totiž už začiatkom sedemnásteho storočia. Aj napriek tomu nie je veľmi známou surovinou, čo je však veľká škoda...

Vedľajšie účinky zdravého stravovania. O týchto ti povie málokto!

07.02.2018 LIFESTYLE
Vedľajšie účinky zdravého stravovania. O týchto ti povie málokto!

S príchodom nového roka si dávame množstvo predsavzatí. Mnohí z nás dúfajú, že nový rok bude pre nich v znamení zdravej stravy. Kým január bol len akýmsi skúšobným mesiacom...

Geniálne kuchynské triky: Šetria čas a vyhneš sa neporiadku!

13.02.2018 LIFESTYLE
Geniálne kuchynské triky: Šetria čas a vyhneš sa neporiadku!

Niekedy môže kuchyňa po príprave večere vyzerať skôr ako po boji.   Všade samý riad, špina a neporiadok, ktorého by ste sa najradšej zbavili mihom oka. Máme pre vás naozaj skvelú správu...

Zelený a čierny čaj: Toto sa deje, keď ho piješ vo veľkom množstve!

19.02.2018 LIFESTYLE
Zelený a čierny čaj: Toto sa deje, keď ho piješ vo veľkom množstve!

Všetkého veľa škodí, no otázkou ostáva: čo je veľa a čo je málo? Každý z nás by mal poznať svoju únosnú mieru pri všetkom. To...

Ako správne zohriať kura? Takto zostane chrumkavé a šťavnaté!

27.01.2018 LIFESTYLE
Ako správne zohriať kura? Takto zostane chrumkavé a šťavnaté!

Nie je nič lepšie, než čerstvo upečené kurča s chrumkavou kôrkou. Avšak patrí k tým jedlám, ktoré už ťažko zohrejete na ďalší deň tak, aby bolo stále chrumkavé, a hlavne, aby nebolo vyschnuté...

Rakovina hrubého čreva: Tieto faktory zvyšujú riziko vzniku ochorenia

28.01.2018 LIFESTYLE
Rakovina hrubého čreva: Tieto faktory zvyšujú riziko vzniku ochorenia

Rakovina hrubého čreva aj rakovina konečníka patria medzi najčastejšie sa vyskytujúce typy zhubných ochorení, a to najmä vo vyspelých krajinách po celom svete...

Bujónové kocky: Aká je realita - používať ich alebo na ne zabudnúť?

26.01.2018 LIFESTYLE
Bujónové kocky: Aká je realita - používať ich alebo na ne zabudnúť?

Bujónové kocky sú v mnohých kuchyniach často používané. Ide totiž o veľmi ľahký spôsob ako zvýrazniť chuť a arómu mnohých jedál, najmä polievok či omáčok...

Toto sú najčastejšie signály chorej pečene. Neignoruj ich!

09.02.2018 LIFESTYLE
Toto sú najčastejšie signály chorej pečene. Neignoruj ich!

Pečeň patrí medzi životne dôležité ľudské orgány. Je zodpovedná za odstraňovanie jedovatých látok z tela, metabolizmus dôležitých látok aj zásobovanie živín...

Prečo konzumovať cibuľu? Odteraz sa od nej staneš závislou!

01.02.2018 KRÁSA
Prečo konzumovať cibuľu? Odteraz sa od nej staneš závislou!

Niekto ju dokáže jesť ako jablko, iní ju neznášajú a majú voči nej averziu a nechuť. Odrádzajúca je hlavne jej aróma, pri ktorej nejeden človek už zaplakal...

Ako vyčistiť záchodovú misu? Rýchlo a jednoducho vďaka tomuto!

24.01.2018 LIFESTYLE
Ako vyčistiť záchodovú misu? Rýchlo a jednoducho vďaka tomuto!

Čistenie toalety môže byť ťažké, že? Škvrny, tvrdá voda a baktérie množiace sa rýchlosťou svetla – to sú vecí, ktorých sa zbaviť je fakt zdĺhavé. A dokonca...

Smrdí to chorobou! Ktorý zápach tela signalizuje vážnu chorobu?

10.02.2018 LIFESTYLE
Smrdí to chorobou! Ktorý zápach tela signalizuje vážnu chorobu?

Za normálnych okolností, ak sme zdraví a nekonzumujeme veľa cesnaku či alkoholu, nemáme žiaden zápach. Presnejšie je neutrálny, niekomu môžeme aj voňať ale určite nesmrdíme...

Je pohár vína denne zdravý? Prekvapí ťa, čo na to hovorí veda!

23.01.2018 KRÁSA
Je pohár vína denne zdravý? Prekvapí ťa, čo na to hovorí veda!

Je pohár vína denne zdravý? Nad touto polemikou si lámu hlavu mnohí z nás. Otvoriť fľašu vínka po náročnom dni v práci alebo neotvoriť? Chodí nám to neustále po rozume a my premýšľame...

Trápi ťa upchatá sprchovacia hlavica? Takto ju vzkriesiš!

11.02.2018 LIFESTYLE
Trápi ťa upchatá sprchovacia hlavica? Takto ju vzkriesiš!

Každá žienka domáca určite mala tú česť spoznať sa bližšie s nepriateľom menom vodný kameň. Vzniká na nereze, na umývadle, ale aj v našej sprche, čo nás možno trápi najviac. Gazdinky, nezúfajte...

.

Aktuálne súťaže


INSTAGRAM

  TÝŽDENNÝ HOROSKOP KRÁSY


  ODPORÚČANÉ ČLÁNKY


  ZDRAVÉ RECEPTY


  ODPORÚČANÉ SLUŽBY

  Salon De Luxe, Bratislava

  Salon De Luxe
  Bratislava

  YOGA MAYA, Ivanka pri Dunaji

  YOGA MAYA
  Ivanka pri Dunaji


  Fandite nám

  TOPlist 1s