Každý má svojho anjela strážneho – časť II.

Každý má svojho anjela strážneho – časť II.
  • 10.09.2014
  • Silvia Karasová

Bez toho, aby sme riešili ako a kto k tomu dospel, existuje isté delenie anjelov. Dajte bokom všetky svoje presvedčenia, a pozrite sa spolu s nami na možnosť, že anjelov máme nad sebou, vedľa seba, a dokonca neustále k dispozícii. A dokonca si môžeme vyberať!

Anjelské bytosti môžeme zadeliť do troch kategórií/stupňov. Niežeby sme chceli niekoho podceňovať, ale aj pri nich existuje odľahčene povedané „kariérny postup“. V prvej kategórii sa nachádzajú:

Každý má svojho anjela strážneho – časť II.

Zdroj: Shutterstock®

Odporúčame prečítať: Granátové jablko pre zdravie aj krásu

Cherubíni – hovorí sa o nich, že sú to najkrajší anjeli. Cherubíni slúžia Bohu / Bohom ako poradcovia, či služobníci. V Biblii sú opísaní ako okrídlené bytosti so zvieracími charakteristikami. Zjaviť sa vám teda pokojne môžu ako poloľudia. Ochranou môžu pokojn poskytnúť aj vám, ak o ňu samozrejme požiadate.


 

Patrí tu napríklad: Gabriel, Rafael, Zofiel


 

Serafíni – anjeli plní lásky a porozumenia. Ich názov je odvodený od slova žiara, takže ak by sa vám aj podarilo s nimi spojiť a stretnúť sa „zoči voči“, pripravte sa akurát tak na silné svetlo :) Serafínov by sme si mali privolávať ak túžime po dobre a láske všeobecne, pre celé ľudstvo, planétu, či vesmír.


 

Patrí tu napríklad: Michael, Serafiel, Nathanael, Uriel


 

Tróny – možno menej známi ako serafíni, či cherubíni, avšak rovnako potrební. Tróny nás môžu naučiť pokornému správaniu, ako aj spravodlivému cíteniu. Majú vraj množstvo očí, ak je to pravda pri „osobnom“ kontakte sa neľakajte :) Človek a ľudia ich veľmi zaujímajú, radi pomôžu svojou energiou najmä tam, kde sa pácha krivda, a je jedno či ide o pracovné pole, lásku, alebo zdravie...


 

Patrí tu napríklad: Orifiel, Zabkiel, Kerubiel

Každý má svojho anjela strážneho – časť II.

Zdroj: Shutterstock®

V druhej kategórii anjelov môžeme nájsť takých, ktorí majú na starosti vodcovské vlastnosti, aj u nás ľudí. Najvyšším na tomto stupni je Hasmal, sú to tzv. božskí vodcovia a môže sa s nimi nakontaktovať vtedy, ak potrebujete skutočne vážne pomôcť pri riešení pre vás „neriešiteľnej“ situácie, ktorá si vyžaduje bojovnosť, organizáciu aj odvahu.


 

Medzi anjelmi zrodenia a smrti nájdete známeho Gabriela, on aj mnohí ďalší nás vedia upozorniť pred hroziacim nebezpečenstvom. Nielen priamou komunikáciou, ale napríklad tiež v sne, či prostredníctvom intuície.


 

No a do tretej kategórie by sme vedeli zaradiť tých najmocnejších – Archanjelov. 

Každý má svojho anjela strážneho – časť II.

Zdroj: Shutterstock®

Archanjeli nám môžu pomôcť v čomkoľvek, aj keď každý z nich sa tak trošku špecilalizuje, alebo vyzná v niečom lepšie:) Nakontaktovať sa na nich stačí myšlienkou, vnútornou prosbou a úprimnosťou, bez ohľadu na vieru, či problém. Ich mená nájdete aj vo vyššie spomenutých kategóriách, keďže mávajú na starosti aj dohľad nad ostatnými anjelmi. K archanjelom patrí napríklad Gabriel, Michael, Samael, Rafael, či Uriel. Niektoré náboženstvá hovoria o tom, že ide o 7 anjelov, ktorí sú najbližšie k Bohu. Dávajú pozor aj na našich anjelov strážnych, a tak keď je skutočne treba, môžete si na pomoc zavolať hneď celú skupinku :)


 

Viac o týchto najmocnejších anjelov si povieme už najbližšie. 

Odporúčame prečítať: 10 znakov ako rozpoznáte Pannu

Zdroj foto: www.thinkstockphotos.com

  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

3 komentáre

anka - fb anka all saga saganová 10.09.14 19:12

A-FAASS
karma
-1.00

máme toľko pomocníkov len ich nevieme využívat, tak to je veľka škoda ,ale už sa aj ja učím privolávat anjelov.

  • 0
Odpovedať

Katarína Šutvajová 11.09.14 08:22

karma
-1.00

snažím sa so svojím anjelom rozprávať denne a prosiť ho o rady

  • 0
Odpovedať

Gabriela Vrabľová 28.10.14 10:32

GV
karma
85.00

anjel strážny určite existuje, tomu verím a veľakrát pomôže a ochráni

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní