Aké sú možnosti veštenia? Dáš si vyveštiť z kariet či kávy?

Aké sú možnosti veštenia? Dáš si vyveštiť z kariet či kávy?
  • 16.07.2014
  • Silvia Karasová

V lete sa to na niektorých miestach priam hemží rôznymi vešticami a jasnovidkami, ktoré neváhajú a oslovia vás priamo na ulici, držiac už vašu dlaň vo svojich rukách a hovoriac všetko to, čo by mnohé z nás rady počuli. Takéto samozvané čitateľky z rúk či rovno veštice však možno kazia váš dojem o ľuďoch, ktorí majú skutočne akési mimoriadne schopnosti.

Ak by ste sa radi dozvedeli čosi viac o vašej budúcnosti, nechali si vysvetliť súčasnosť iným o niečo nadprirodzenejším pohľadom, či rovno zahliadli svoje minulé životy, predstavíme vám možnosti, aké vás na trhu veštenia očakávajú.

Tarotové karty

Asi najznámejší je tarot, teda aby sme boli presnejšie, tarotové karty. O ich pôvode sa vie skutočne málo, s najväčšou pravdepodobnosťou pochádzajú ale z Európy, cca z druhej polovice 14. storočia. Na druhej strane symbolika, ktorú v sebe karty nosia, pochádza už zo starovekého Egypta, takže teórií ich pôvodu je naozaj hojne. Tak či onak, ich Veľká aj Malá arkána, na ktorú sa karty delia, dokážu dať odpovede na všetky vaše otázky. Aspoň teda v rukách správnej veštice. 

Odporúčame prečítať: Letný horoskop - čo prinesie august

veštenie z kariet

Zdroj: Shutterstock®

Vo všeobecnosti nám Veľká arkána predpovedá istejšie a dlhodobejšie, Malá arkána naopak hovorí v krátkodobých súvislostiach, ktoré sa behom pár dní môžu zmeniť. Okrem tarotových karát môžu veštkyne používať aj iné, pre ne osvojené karty, či už anjelské, cigánske, pokojne aj sedmové. Pri veštení kartami vás kartárka obvykle vyzve, aby ste si karty premiešali, následne ich rozprestrie a vy si budete vyberať. Výklad je už po tom na nej samotnej, na vás ale tiež otázky a informácie, ktoré jej o sebe podsuniete.

Z karát sa dajú vyčítať aj minulé životy, niektoré veštkyne majú dar ich vidieť, iné na to môžu použiť regresívnu terapiu. Túto techniku už asi ťažko zaradiť medzi veštenie, avšak pre niekoho je to stále čosi prapodivné... dupľom v spojení s minulými životmi.

Pozri aj: Darček podľa znamenia zverokruhu: Kto ocení zážitkové dary, kto drahé šperky?

veštenie z kávy

Zdroj: Shutterstock®

Veštenie z kávy aj čajových lístkov

Budúcnosť vie napovedať aj kyvadlo, plamene sviečok, čajové lístky alebo zrnká kávy. Apropo, veštenie z kávy si môžete vyskúšať i samy. Stačí na to chutná zrnková káva a pár informácií, trebárs aj od nás. 

Pozri aj: Sny počas spánku: ako vznikajú a dajú sa vykladať?

veštenie z krištáľovej guli

Zdroj: Shutterstock®

Krištáľová guľa

Ak myslíte na krištáľovú guľu, tak vedzte, že ju síce využíva málokto, ale predsa len sa s ňou môžete stretnúť aj v našich končinách. Ide o čítanie z povrchu, kde vám veštica/veštec porozpráva nielen o vašej budúcnosti, ale prejde aj minulosťou a prítomnosťou. Bežnejšie než guľa bývajú runy, ktoré existujú v podobe karát, ale tiež kamienkov. Tie sú rozšírenejšie ako karty a ich veštecký význam je podstatnejší než jednoduchosť s akou sa používajú – k vešteniu stačí totiž už jediný hod. 


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

4 komentáre

Katarína Šutvajová 16.07.14 09:02

karma
-1.00

svet tajomna ma vždy lákal

  • 0
Odpovedať

anka - fb anka all saga saganová 16.07.14 09:13

A-FAASS
karma
-1.00

zaujíma ma to veľmi :-)

  • 0
Odpovedať

Martina Zahoranová 16.07.14 16:58

MZ
karma
92.00

zvyknem si o takýchto veciach prečítať ale neverím tomu moc

  • 0
Odpovedať

Jana Komadová 17.07.14 12:59

JK
karma
100.00

ešte nikdy som si nedala veštiť čo sa má stať sa stane nedokážeme to zmeniť a v poslednej dobe je strašne veľa veštkýň ale takých ktoré naivných ľudí oberajú o peniaze

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní