Podporte svoju plodnosť magickými trikmi

Podporte svoju plodnosť magickými trikmi
 • 26.10.2015
 • Silvia Karasová

  • Zdieľaj:
 • 0

Svet ezoteriky sa sústredí na každú jednu oblasť ľudského života. Prirodzene, že sa už odpradávna ľudia zaoberali aj tým najdôležitejším, a to plodnosťou, aby dokázali zabezpečiť potomkov a tým pádom aj svoje ďalšie generácie.

Plodnosť však nie je dnes, a nebola ani v minulosti absolútnou samozrejmosťou. Aj preto museli nutne vzniknúť akési symboly, ktorým bola schopnosť splodiť deti magicky prisúdená.

Za najtradičnejší symbol plodnosti sa považovala Venuša. Nehovoríme o planéte, aj keď aj tá ako planéta bohyne lásky, má čo sa plodnosti týka, určite čo povedať. Venuša známa z rakúskeho Willendorfu možno mohla slúžiť aj ako amulet. Jej podobné figúrky boli zväčša ženy plnších tvarov, kypré boky aj prsia naznačovali materstvo a teda pokračovanie ľudského rodu. Inak, možno ste nevedeli, ale archeológovia objavili na území Európy takéto kamenné figúrky žien, ktoré datujú do obdobia paleolitu, teda sú cca 30 tisíc rokov staré. Symbol ženy ako materstva a plodnosti, tak nie je žiadnym novodobým výmyslom. 

Odporúčame prečítať: Strom života vám zabezpečí dlhovekosť

Podporte svoju plodnosť magickými trikmi

Zdroj: Shutterstock®

Pokiaľ ste v období, kedy aj vy plánujete potomstvo, pokojne zvýšte svoju plodnosť kedysi dôveryhodnými symbolmi. Minimálne tak podporíte svoju psychiku. A keď nechcete nosiť v kabelke figúrku Venuše, je tu niekoľko ďalších tipov, ktoré môžete hravo preniesť aj do dnešnej doby.

VZORY – divili by ste sa, ale niektoré geometrické tvary naši predkovia považovali „za plodné“. Tak napríklad kosoštvorec, ktorý znázorňoval ženské lono,  takisto kruh, ktorý sa spájal aj s Mesiacom vo fáze spln (verilo sa, že Luna upravuje menštruačný cyklus ženy, práve počas splnu mávali kedysi najčastejšie ženy plodné obdobie). Symbolom plodnosti je aj špirála, obzvlášť tá dvojitá, ktorá môže byť interpretovaná aj ako mužsko-ženský symbol.

ZVIERATÁ – na obrazoch, šperkoch, kabelkách, šatstve, obliečkach, tanieroch... na čom len chcete. Zvieratá sa ako symbol plodnosti využívali v rôznych rituáloch a kúzlach, ale aj v umení. V oblasti plodnosti bol veľmi obľúbený býk (zjavoval sa už dokonca v maľbách vyrytých do stien jaskýň). Ten, ktorý dokázal zvýšiť plodnosť bol aj kôň, ktorý sa využíval kedysi napríklad v takzvaných jesenných obetách. Ďalej had, ktorý mal predstavovať aj akési spojenie s pupočnou šnúrou. 

Odporúčame prečítať: Symboly na privolanie peňazí

Podporte svoju plodnosť magickými trikmi

Zdroj: Shutterstock®

KVETY – aj kvetiny v ľuďoch kedysi vzbudzovali rôzne vlastnosti. Plodnosť podporovali kvety pripomínajúce tvarom napríklad ženské tvary, lono. S narodením dieťaťa sa spája aj lotos, či kvet orchidey. V Japonsku je zas typicky ženská pivónia, za symbol plodnosti bola kedysi považovaná aj ľalia.

ŠPERKY – kamene majú vzácnu moc a vedeli to aj naši predkovia. S plodnosťou sa spájajú najmä perly, ktoré nosievala aj samotná bohyňa plodnosti Afrodita. Zelený odtieň smaragdu zas vyvolával možnosť rastu a jarného klíčenia. Smaragd tak v očiach ľudí podporoval šťastné počatie aj zrodenie dieťaťa.  

Podporte svoju plodnosť magickými trikmi

Zdroj: Shutterstock®

NÁMET VODY – voda znamená emócie, lásku, ale aj plodnosť. Vo všetkých svojich podobách ju môžete využiť na privolanie toho, čo vám najviac chýba. Stačí s ňou len trochu pomeditovať a vysnívať si, čo chceme. Vhodná je na to búrka, morská voda, voda z jazera, či prameňov, dážď, ako aj sneh, alebo ľad.

Odporúčame prečítať: MINITEST: Zistite, ktorú čakru máte oslabenú

JEDÁLNIČEK – plodné vlastnosti pripisovali ľudia aj niektorým potravinám. Napríklad ryža, ktorú vo viacerých kútoch sveta zvykli sypať na mladomanželov, symbolom plodnosti bola aj kukurica a viaceré druhy ovocia. Najviac asi jablko, ktorého tvary majú sexuálny podtón.

Zdroj foto: www.thinkstockphotos.com

  • Zdieľaj:
 • 0
Návrat hore
Autor článku

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

0 komentárov

Čo čítajú ostatní

Grécka kuchyňa – ako pripraviť tradičné pochúťky zo slnečného Grécka?
Bezmäsité jedlá

Grécka kuchyňa – ako pripraviť tradičné pochúťky zo slnečného Grécka?

 • 0
 • 27.01.2023
Vajíčkové raňajky, ktoré budú chutiť všetkým: Upeč ich v paradajkách
Raňajky

Vajíčkové raňajky, ktoré budú chutiť všetkým: Upeč ich v paradajkách

 • 2
 • 23.03.2023
Raňajkové vajíčkové muffiny s brokolicou, slaninou a sladkými zemiakmi
Raňajky

Raňajkové vajíčkové muffiny s brokolicou, slaninou a sladkými zemiakmi

 • 0
 • 28.02.2023