Charakteristika znamenia Strelec

Charakteristika znamenia Strelec
 • 04.05.2014
 • Silvia Karasová

  • Zdieľaj:
 • 0

Každý, kto má vo svojom okolí ohnivého Strelca, raz dva pochopí, ako Strelec funguje. Napriek tomu, že sa tvári akoby bol neustále na love, máva aj toto znamenie svoje mierumilovné chvíľky a vôbec ich nie je málo. Ak si ale chcete získať ich priazeň, musíte presne vedieť ako na to.

Základné črty

Aktívny Strelec je od detstva plný energie a vitality. Táto obdivuhodná životná energia mu obvykle vydrží až do vysokého veku. Strelci sú plní snov a majú jasné predstavy o svojej budúcnosti. Častokrát smerujú až k tým najvyšším cieľom. Ich vládnucou planétou je Jupiter, planéta šťastia a blahobytu. O tieto dve oblasti sa Strelci preto usilujú najviac zo všetkého.

 • Základné indície – oheň, dynamika, lov, fialová a tmavomodrá farba, kameň opál
 • Vládnuca planéta – Jupiter

Pozri aj: Káva podľa horoskopu: Aká sa hodí k tvojmu znameniu? Sedí to?

znamenie Strelec

Zdroj: Shutterstock®

Strelec a zdravie

Veľmi citlivo reagujú na ochorenia, ktoré majú súvis s dýchaním. Hlboký nádych a výdych ich dokáže prebrať z negatívnych myšlienok. Strelci by sa malo venovať práve dýchacím cvičeniam, napríklad aj joge. Vzhľadom na ich aktívny spôsob života, priťahujú častejšie ako iné znamenia kadejaké úrazy a pády. V súvislosti s týmto ich najviac zvykne trápiť chrbtica, kvôli tomu, by sa mali venovať cvičeniu už od útleho veku.

Strelec v práci

Nezávislý Strelec potrebuje prácu, ktorá mu dá dostatok priestoru a slobody. Strelec sa nerád podriaďuje pravidlám, keď sa inak nedá, urobí tak, ale v hlave už bude spriadať plány, ako sa dostať na lepšie miesto. Keďže Strelci radi cestujú, ocenia aj také možnosti ako sú služobné cesty. Keďže sa vyznajú v peniazoch, vyniknú aj v oblasti finančníctva. Presadia sa taktiež v zahraničí a na samostatných pozíciách.

Pozri aj: Horoskop na rok 2021 STRELEC: Naplnia sa vaše očakávania?

Strelec

Zdroj: Shutterstock®

Strelec a krása

Strelci tak muži aj ako ženy sa vyznačujú hlavne v mladšom veku priam perfektnou postavou. Na ich vzhľade im veľmi záleží, a keďže majú blízko k pohybu, štíhlu líniu dosiahnu hravo. Horšie je to už vo vyššom veku. Najmä ženám sa ťažšie zhadzujú kilá po pôrode. Občas sa im stane, že prepadnú lenivosti a vtedy začnú naberať nechcenú hmotnosť najmä v oblasti stehien a brucha. Strelci sa ale vždy dokážu spamätať, a urobiť pre svoj vzhľad maximum.

Strelec žena

Zdroj: Shutterstock®

Strelec – žena:

Tieto ženy potrebujú zo strany mužov pocítiť veľký obdiv. Niekto kto si ich nevie vážiť a preukázať im to komplimentmi, aj vecnými darmi, u nich z dlhodobého hľadiska nemá šancu. Zároveň potrebujú po svojom boku niekoho, kto pochopí, že potrebujú aj svoju nezávislosť. Majetnícke a žiarlivé povahy si do svojej blízkosti nevpúšťajú. Tieto ohnivé dámy sa do sobášov nehrnú, kým niekomu povedia doživotné áno, musia si ho dôkladne preveriť a vybudovať skutočnú dôveru.

Strelec – muž:

Títo muži neznášajú hysterické prejavy správania. Vadí im taktiež afektovanosť, plač a podozrievanie. Vtedy majú pocit, že ich žena obmedzuje a radšej vezmú nohy na plecia. Za mlada mávajú títo muži pomerne búrlivý život. Nevadí im udržiavať niekoľko vzťahov súčasne, vyskúšajú všakovaké riziká a nebezpečenstvá. Milujú adrenalín, a ako tak skrotiť ich dokáže až ich vlastný potomok. Kým si ale založia rodinu, nejaký ten rôčik prejde.

Pozri aj: AKÉ ZNAMENIE SA HODÍ K STRELCOVI?

Ďalej u nás čítajte:


  • Zdieľaj:
 • 0
Návrat hore
Autor článku

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

0 komentárov

Čo čítajú ostatní