Charakteristika znamenia Váhy

Charakteristika znamenia Váhy
  • 23.04.2014
  • Silvia Karasová

Toto vzdušné znamenie charakterizuje už rovno jeho samotné pomenovanie - Váhy. Nerozhodné a občas rozpoltené bytosti, s krehkou dušou a zmyslom pre jemnocit. Aj takíto vedia byť ľudia narodení v tomto znamení. Na druhej strane však mávajú aj oni ako väčšina z nás negatívnejšie stránky. Patria k nim aj bohémske sklony, ktoré

Váhy neraz zvedú na cestičky nevery, alkoholu, alebo drog.

Základné črty – Váham vládne planéta Venuša, ktorá má na starosti najmä oblasť lásky. Paradoxne sa práve v nej Váhy častokrát strácajú. Vedia sa veľmi rýchlo zamilovať, rovnako tak ale aj odmilovať. Veľakrát sa im stáva dokonca to, že milujú dve osoby naraz. Neveru si v takom prípade vysvetľujú po svojom.

Základné indície – vzduch, váhavosť, nerozhodnosť, krása, melanchólia, akvamarín, ružová a svetlomodrá farba

Vládnuca planéta – Venuša

Charakteristika znamenia Váhy

Zdroj: Shutterstock®

Váhy a zdravie – Najväčšie zdravotné problémy im spôsobuje disharmónia. Ak Váhy podľahnú depresii, sebaľútosti, alebo melanchólii potrápi ich psychika. Z takýchto problémov sa dostávajú omnoho ťažšie než iné. Okrem psychiky, mávajú Váhy ťažkosti aj s obličkami, chrbticou a spánkom. Pozor by si mali dať na prílišnú chémiu vo svojom živote, namiesto množstva liekov, by sa radšej mali sústrediť na bylinky a zdravý životný štýl v podobe smiechu, harmónie, športu a samozrejme ovocia a zeleniny.

Charakteristika znamenia Váhy

Zdroj: Shutterstock®

Váhy v práci – Toto znamenie si viac ako iné potrpí na príjemné pracovné prostredie. Vo všetkom hľadajú dušu, preto sa obvykle uplatňujú v umeleckých a kreatívnych zamestnaniach. Do problémov ich môže dostať ich nerozhodnosť, kvôli ktorej im občas utečú výhodné ponuky. Váhy musia mať zvážené všetky kladné aj negatívne stránky. Než sa rozhodnú, býva obvykle neskoro. Okrem umeleckých povolaní sú pre nich vhodné aj tie, kde môžu uplatniť svoj zmysel pre spravodlivosť, ako napríklad policajti, právnici, či sudcovia.

Váhy a krása – Váhy sú s pojmom krása plne stotožnené. Ich hlboké estetické cítenie, zmysel pre harmóniu a umenie, ako aj túžba po nádhere ich predurčujú na to, aby mali nielen domácnosť tip top, ale boli aj dokonale zladené. Váhy majú častokrát preplnený šatník, v ktorom sa nachádzajú hlavne kreatívne kúsky. Keďže ich po zdravotnej stránke zvyknú trápiť bolesti chrbtice, mali by pravidelne cvičiť a nezanedbávať ani masáže.

Charakteristika znamenia Váhy

Zdroj: Shutterstock®

Váhy – žena: Tieto dámy milujú spoločnosť a intelektuálne debaty. Rady sa vymykajú zo zaužívaných spôsobov života, preto vyhľadávajú aj podobne naladených ľudí. Rady sa obklopujú umelcami, filozofmi a nezávislými bytosťami. V obľube majú tiež tanec, divadlo a siahodlhé diskusie. Podobne ako muži, aj tieto ženy potláčajú svoje city, zároveň však bývajú náladové. Dokážu vytvoriť harmonické prostredie, obzvlášť svoj domov, kde sa bude každá návšteva cítiť veľmi príjemne.

Charakteristika znamenia Váhy

Zdroj: Shutterstock®

Váhy – muž: Nechýba im fantázia a hlboká dávka kreativity. Takto sa správajú nielen medzi priateľmi, ale aj vo vzťahoch. Keď nepodľahnú smútku, je s nimi väčšinou veľká zábava. Na svojich partnerkách uprednostňujú skôr fyzickú príťažlivosť, ľahko podľahnú zvodom žien. Títo muži potrebujú nezávislosť, neraz sa stáva, že vedú dvojaký život. Bývajú taktiež majetnícki aj žiarliví.

AKÉ ZNAMENIE SA HODÍ K VÁHAM?

Ďalej u nás čítajte:

Zdroj foto: www.will.illinois.edu, www.25.media.tumblr.com, www.seattletimes.com, www.miltonblack.com.au,

  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

0 komentárov

Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní