Charakteristika znamenia Vodnár

Charakteristika znamenia Vodnár
 • 11.05.2014
 • Silvia Karasová

  • Zdieľaj:
 • 1

Spoločenské znamenie Vodnára sa väčšinu svojho života správa ako nespútaná bytosť. Vodnár miluje svoju slobodu, rovnako tak ako miluje adrenalín a dobrodružstvo. Vyhľadáva spokojných a veselých ľudí. Občas sa môže javiť ako sebecká osoba, avšak Vodnár dokáže robiť v živote mnoho ústupkov a kompromisov, ale iba ak mu na niekom skutočne záleží.

Základné črty

Originalita, sloboda, rovnosť, emancipácia – toto sú hlavné črty, s ktorými sa rodí väčšina Vodnárov. Spoznáte ich podľa uvoľneného, ale vždy upraveného vzhľadu. Širokému úsmevu na tvári a dobrej nálade. Vodnári sú veľmi zvedaví, málokomu sa preto podarí ukryť pred ich detektívnymi sklonmi.

 • Základné indície – vzduch, vtip, šarm, excentrickosť, kameň fluorid, modrá a fialová farba
 • Vládnuca planéta – Urán

Pozri aj: Intuitívne stravovanie: Trendy hit alebo vhodný štýl stravovania?

znamenie Vodnár

Zdroj: Shutterstock®

Vodnár a zdravie

Vodnári bývajú silní, no na ochorenia veľmi hákliví. Dalo by sa povedať, že na svoje zdravie často zabúdajú a spamätajú sa až vtedy, keď ich choroba zaženie do postele. Vodnári mávajú problémy s krkom a šijou, tiež sú citliví na lýtka a kŕčové žily. Toto znamenie tiež často trápia opuchy, ohrozeným orgánom je hlavne srdce a cievny systém, no neminú ich ani sexuálne problémy. 

Vodnár v práci

Vodnári sa nestratia v žiadnej pracovnej oblasti. Keďže sú všestranne nadaní, nemajú problém chopiť sa akejkoľvek práce. Mnohokrát sa pustia aj do podnikania, a to bez akýchkoľvek skúseností, či dlhého premýšľania. A na prekvapenie všetkých sa im v biznise aj darí. Vodnári dokážu vycítiť, kedy je zle. V takýchto chvíľach nespanikária, ale pokračujú podľa ďalšieho nápadu. Najviac sa im darí v prácach, kde môžu využiť svoje komunikačné a analytické zručnosti.

Pozri aj: Škoricové osie hniezda (cinnamon rolls) s polevou: Kysnutá domáca pochúťka

vlastnosti Vodnára

Zdroj: Shutterstock®

Vodnár a krása

Ich kritickým miestom sú lýtka a stehná. Ak Vodnári priberajú, naberajú na hrúbke práve v týchto oblastiach. Pri cvičení by preto mali klásť dôraz na fitness, dobre im robí tiež častá a pružná chôdza, beh alebo plávanie. Vodnárom, podobne ako aj iným znameniam, lahodia masáže. Zbavujú ich stresu a dopomáhajú k zdravému a spokojnému spánku. Ten súvisí nielen s ich zdravím, ale tiež s ich krásou. Prejavuje sa na kvalite pleti, vlasov aj nechtov.

Vodnár – žena:

Sú to racionálne zmýšľajúce ženy, ktoré si potrpia na svojom vzhľade. Majú rady nedbalú eleganciu, vždy sú tip top upravené, ale tak, aby to okoliu nebilo príliš do očí. Vyznávajú originálnu módu aj šperky. Rady cibria svoj domov kdejakými ozdôbkami, v úlohe žienky domácej sa však cítia dobre len chvíľkovo. Po svojom boku potrebujú chlapa, ktorí ich nepostaví do role oddanej ženušky, ale bude ich akceptovať ako silnú a slobodnú bytosť.

Pozri aj: Počula si o NATTO? Toto sú dôvody, pre ktoré sa ho oplatí konzumovať!

Vodnár muž

Zdroj: Shutterstock®

Vodnár – muž:

Veselý a spoločenský Vodnár sa rád pohybuje na miestach, kde to žije. Najmä v mladšom veku máva búrlivé obdobia, potrebuje veľa cestovať a zažívať rôznorodé dobrodružstvá. Muž Vodnár sa nikdy nenechá úplne skrotiť. Vekom možno zredukuje počet svojich dobrodružstiev, avšak nikdy ich úplne zo svojho života nevymaže. Dodávajú mu totiž životnú energiu. V láske hľadá dokonalú partnerku, preto sa mu občas stáva, že hľadá až príliš dlho.

Pozri aj: AKÉ ZNAMENIE SA HODÍ K VODNÁROVI?

Ďalej u nás čítajte:


  • Zdieľaj:
 • 1
Návrat hore
Autor článku

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

1 komentár

Zuzana Beranková 27.05.14 12:43

ZB
karma
-1.00

presný opis vodnára - chlapa, dobrá a úprimná partnerka a rodina je pre neho prioriota :-)

 • 0
Odpovedať

Čo čítajú ostatní