Kto má nábeh na depresiu? Odpoveďou môže byť i znamenie zverokruhu

Kto má nábeh na depresiu? Odpoveďou môže byť i znamenie zverokruhu

  • Zdieľaj:
 • 3

Asi každého z času na čas prepadnú stavy blízke depresii a pochmúrna nálada. Isté odlišnosti v tomto zmysle možno zaznamenať u jednotlivých znamení zverokruhu, pričom Achillova päta, teda oblasť, v rámci ktorej ich smútok stiahne dole rýchlejšie, je prípad od prípadu rozdielna. O tom ste si mali možnosť prečítať bližšie v článku o smútku a sklamaní podľa zverokruhu. Niektoré znamenia to však k melanchólii, smútku až depresii ťahá predsa len o kúsok viac, no rovnako sa vo zverokruhu nachádzajú aj optimistické znamenia, ktoré vidia pohár radšej poloplný ako poloprázdny. Poďte sa pozrieť na to, či náhodou nepatríte k tej pesimistickejšej časti zverokruhu.

RYBY (20.02. – 20.03.)

Osoby narodené v znamení Rýb sú naozaj krehké stvorenia, citlivo vnímajú zmeny nálad ľudí okolo seba, bývajú bútľavými vŕbami a niekedy sú naozaj až príliš empatické a problémy druhých prežívajú mimoriadne intenzívne. To im však býva často aj na škodu, keďže sa tak ľahko dopracujú k vnútornému energetickému deficitu a strácajú balans. Práve toto je aj hlavným dôvodom, prečo sa Ryby dostávajú do pesimistického naladenia a vidia svet naokolo v tmavých farbách. Veľmi zle taktiež vnímajú rozpor medzi tým, čo by malo byť a tým, čo je. Keďže ich ideály bývajú celkom vysoké, bojujú vnútorne s týmto rozporom pomerne často a spôsobuje im to smútok a vrásky na čele.

Pozri tiež: Horoskop 2020: Na ktoré mesiace naplánovať dovolenku podľa znamenia?

pesimizmus a depresia

Zdroj: Shutterstock®

PANNA (24.08. – 23.09.)

Na detaily zameraní ľudia v znamení Panny bývajú citlivejší na rôzne zmeny a k tomu sa pridáva aj slabšia schopnosť brániť sa voči potencionálnym negatívnym vplyvom okolia. Niekedy Panny doplatia aj na vyšší stupeň naivity a následné sklamanie ich môže ťažiť až do konca života. A to vôbec nie je prehnané tvrdenie. Panny sa často utápajú v starých krivdách a veľmi dobre si pamätajú každú jednu ranu osudu – od depresie tak nemajú ďaleko. Nepríjemné pre nich je tiež to, že si niektoré situácie berú veľmi k srdcu a v podstate všetko (od vecí až po vzťahy), čo nespĺňa ich vysoké štandardy, ich môže dohnať k smútku. Prechod od dobrej nálady do pesimizmu až znechuteniu môže byť veľmi náhly a nečakaný a stačí k tomu naozaj drobnosť. Napríklad to, že ste z obchodu nedoniesli žemle, ako ste sa dohodli, ale chleba. Veru, aj takéto niečo dokáže Pannu celkom rozľútostiť.

depresia a znamenia

Zdroj: Shutterstock®

RAK (22.06. – 22.07.)

Pomyselné prvé miesto v pesimistickom pohľade na svet so sklonom k depresii získava zo všetkých znamení zverokruhu Rak. Na to, aby sa z ľudí v znamení Raka stali smutné „kôpky nešťastia“, stačí relatívne málo a podobne ako u Panny bývajú ich emocionálne prepady celkom nečakané. Niekedy stačí aj spomienka na detstvo, hoci pozitívna a v podstate šťastná, aby zosmutneli, lebo si pritom zároveň uvedomili neúprosné plynutie času. Raci zo zásady vnímajú svet z jeho horšej stránky a vždy sú nastavení v akomsi, metaforicky povedané, obrannom postoji. A keď sa náhodou ich negatívne prognózy týkajúce sa budúcnosti naplnia, tak svojim blízkym nezabudnú pripomenúť – ja som ti to hovoril/la.

Tento rok však Raci ani Panny nemajú dôvod na depresie a pochmúrnu náladu, bude sa im totiž mimoriadne dariť, o čom sa viac dočítate v článku o troch najúspešnejších znameniach roku 2020.  


  • Zdieľaj:
 • 3
Návrat hore
Autor článku

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

3 komentáre

Elena Švachová 22.02.20 22:04

karma
100.00

Na mňa to úplne,ale úplne sedí.

 • 2
Odpovedať

Jana Čipková 25.02.20 23:10

karma
100.00

Podľa článku sa mi depresia bude vyhýbať.

 • 1
Odpovedať

Jana Komadová 27.02.20 13:03

karma
100.00

Rada som si prečítala

 • 1
Odpovedať

Čo čítajú ostatní

AcneCover - Dermacol predstavuje novinky v boji proti akné
Novinky

AcneCover - Dermacol predstavuje novinky v boji proti akné

 • 3
 • 14.06.2022
Máš jemné vlasy? Vyskúšaj ich umývanie metódou REVERSE HAIR WASHING
Vlasy

Máš jemné vlasy? Vyskúšaj ich umývanie metódou REVERSE HAIR WASHING

 • 3
 • 22.06.2022
Tento letný účes je hitom Instagramu: Všetky ženy a dievčatá ho zbožňujú
Vlasy

Tento letný účes je hitom Instagramu: Všetky ženy a dievčatá ho zbožňujú

 • 5
 • 12.06.2022
TOPlist