Polodrahokamy podľa znamení horoskopu: Zisti, s čím ti dokážu pomôcť!

Polodrahokamy podľa znamení horoskopu: Zisti, s čím ti dokážu pomôcť!

Aj vám učarovali polodrahokamy? Sú krásne v podobe šperkov, ale aj samé o sebe. Pokiaľ patríte k ľuďom, ktorí v nich vidia aj čosi viac ako len estetický doplnok, môžete sa pri ich výbere riadiť nielen intuíciou, ale aj znamením, v ktorom ste sa narodili.

Každé znamenie zverokruhu má v kamennej ríši svojich favoritov, ktorí podporujú pozitívne smerovania a tiež pomáhajú proti špecifickým problémom, s ktorými jednotlivé znamenia najčastejšie bojujú. Poďme sa teda na ne pozrieť.

BARAN (21.03. – 20.04.)

Pokiaľ chce Baran podporiť svoju dynamickosť, mal by si vybrať hematit, ktorý mu zároveň pomôže zachovať potrebnú rozvahu a trpezlivosť. Hovorí sa, že hematit vložený pod vankúš prináša pokojný spánok a v sne varuje pred blížiacim sa nebezpečenstvom. Žiarivo oranžový až červený karneol zase harmonizuje a uzemňuje rozptýlenú energiu Barana, takže koncentrovanou vytrvalosťou ľahšie dosiahne svoje ciele.

Pozri aj: Aké znamenia sa k sebe nehodia? Neboj sa, vzťah môžeš ešte zachrániť!

šperky z polodrahokamov

Zdroj: Shutterstock®

BÝK (21.04. – 21.05.)

Toto znamenie by si malo z polodrahokamov vybrať achát, ktorý podporuje jeho pozitívne vlastnosti a dodáva mu sebadôveru. Ak chce Býk zapracovať na svojej povestnej neústupčivosti a zaťatosti, mal by si zadovážiť aj ruženín. Ten by mu mal pomôcť viac sa otvoriť, zmieriť sa s istými vecami, odstrániť citové blokády a taktiež podporiť proces odpustenia.

BLÍŽENCI (22.05. – 21.06.)

Pre toto zvedavé a hravé znamenie je mimoriadne vhodný chalcedón. Prináša pocit pokoja a stability. Vo vzťahu k povahe Blížencov tak pôsobí vyvažujúco a harmonizujúco. Vhodným je aj jantár, ktorý je jedným z mála kameňov organického pôvodu. Blíženci ho môžu nosiť napríklad v podobe náramku a zbaviť sa prostredníctvom neho škodlivého napätia či strachu. Jantár okrem toho prebúdza radosť  z maličkostí a optimizmus.

RAK (22.06. – 22.07.)

Nestálu náladu a prílišnú senzitívnosť pomôže Rakovi vyladiť jadeit, ktorý patrí k ochranným kameňom. Podporuje upokojenie sa a taktiež prináša hlboký a ozdravný spánok. Ak sa Rak potrebuje zbaviť negatívnych myšlienok a stresu, mal by pri sebe nosiť avanturín, a to najmä v záťažových situáciách. Avanturín mu pomôže vidieť problémy z iného uhla, nachádzať alternatívne riešenia a dodá radosť a nádej.

polodrahokamy pre jednotlivé znamenia

Zdroj: Shutterstock®

LEV (23.07. – 23.08.)

Tomuto ohnivému znameniu dopomôže rozpoznať vlastné slabiny a chyby tygrie oko. Ide o veľmi obľúbený polodrahokam, ktorý okrem iného svojho nositeľa ochraňuje pred nepriateľskými myšlienkami a klebetami. Vhodným kameňom pre Leva je aj topás. Zvyšuje jeho kreativitu, ale aj štedrosť a šľachetnosť. Zároveň dopĺňa energiu tam, kde je treba.

PANNA (24.08. – 23.09.)

Posilňujúcim a udržiavajúcim rovnováhu je pre Pannu temne modrý lapis lazuli. Tento polodrahokam by mal pomôcť „otvoriť oči“, aby človek v tomto znamení videl širšie súvislosti a odľahčil sa od menej podstatných detailov. Výbornou voľbou je pre Pannu aj citrín, ktorý podporuje intuíciu, sebadôveru a umožňuje poučiť sa z rôznych zažitých situácií.

Zaujme ťa: Čínsky rok Prasaťa 2019: V akom duchu sa bude niesť?

kamene podľa horoskopu

Zdroj: Shutterstock®

VÁHY (24.09. – 23.10.)

Ak sa Váhy nevedia rozhodnúť  a trpia neistotou, mali by pri sebe nosiť jaspis. Pomôže taktiež pri posilňovaní vytrvalosti a trpezlivosti. Vhodným polodrahokamom pre Váhy je aj akvamarín. Kameň moreplavcov, ako sa niekedy označuje, zmierňuje negatívne pocity a ťaživé myšlienkové pochody. Prináša nádej a človeku dokáže pomocou prehĺbenia intuície nájsť správnu cestu v živote.

ŠKORPIÓN (24.10. – 22.11.)

Komplikovanému a tajomnému Škorpiónovi dodá dôveru v seba a svoje schopnosti veľmi obľúbená odroda kremeňa fialovej farby – ametyst. Je to kameň očisty a posilnenia medziľudských vzťahov. Čierny turmalín zase svojho nositeľa ochráni od negatívnych energií, ktoré bránia pochopeniu dôležitých súvislostí a celkovému napredovaniu.

STRELEC (23.11. – 21.12.)

Optimisticky naladenému Strelcovi otvorí cestu do vlastného vnútra obsidián. Zároveň mu pomôže skoncentrovať sa na dokončenie stanovených cieľov. Podobne pôsobí na toto znamenie aj tmavomodrý sodalit, ktorý okrem toho nastoľuje vnútorný pokoj a uľahčuje prispôsobenie vlastných plánov a predstáv skutočnosti, ktorá nie je nikdy takou, ako si ju Strelec vysníva.

Inšpiruj sa: Tipy na ošetrenie vlasov po zime: Skús to takto jednoducho!

ametyst pre Škorpióna

Zdroj: Shutterstock®

KOZOROŽEC (22.12. – 20.01.)

Pokiaľ Kozorožec túži po odstránení napätia a uvoľnení pripútanosti v istých záležitostiach (predovšetkým pracovných), mal by svoj výber zúžiť na záhnedu. V prvom rade pomáha prijať realitu a jej pôsobenie je harmonizujúce. Okrem záhnedy je pre Kozorožca vhodný aj pomerne univerzálne pôsobiaci krištáľ. Vyžaruje čistotu a jas a vnáša do života poriadok.

VODNÁR (21.01. – 19.02.)

Umelecké schopnosti Vodnára a inšpiráciu podporuje tyrkys. Hovorí sa, že priťahuje šťastie a úspech. Okrem tohto silného kamenného ochrancu môže Vodnár siahnuť aj po flourite, ktorý sa odporúča najmä v prípadoch, keď človek potrebuje odhaliť skryté pravdy o sebe a zosilniť intuíciu. Napriek tomu flourit uzemňuje pomerne nekonvenčného a excentrického Vodnára, ktorému tým dodáva do života balans.

fluorit pre Vodnára

Zdroj: Shutterstock®

RYBY (20.02. – 20.03.)

Vodnému znameniu Rýb pomôže s udržaním citovej rovnováhy mesačný kameň. Tento polodrahokam s nežným vyžarovaním sa niekedy nazýva aj kameňom nových začiatkov a Ryby by ho mali pri sebe nosiť najmä v situáciách, ktoré si vyžadujú otvorenú myseľ a improvizáciu. Okrem mesačného kameňa si môžu zvoliť aj menej známy kunzit, z ktorého načerpajú radosť a povzbudenie.

Vybrali sme: Klinček voňavý: Akými (ne)obyčajnými účinkami ťa dokáže prekvapiť?

- Anketa

PRI VÝBERE ŠPERKU S POLODRAHOKAMOM DÁVATE PREDNOSŤ TÝM, KTORÉ MAJÚ PODPORIŤ VAŠE ZNAMENIE?

Odpovedalo 33 ľudí  

Áno, vyberám si výhradne podľa znamenia.
6%
Niekedy si vyberám podľa znamenia, ale niekedy dám prednosť intuícii a tomu, ako na mňa kameň pôsobí.
88%
Nie, vyberám si len na základe estetického pôsobenia.
3%
Nenosím šperky, v ktorých sú polodrahokamy.
3%

  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

2 komentáre

Martina Varhaníková 01.03.19 07:32

karma
110.00

Kamienky milujem, mám už peknú zbierku aj zo šperkov aj ako dekoráciu. Aj keď môjmu znameniu nie je priradený hematit, zbožňujem ho a nosím na uzemnenie, lebo mám veľa energie. :O)

  • 2
Odpovedať

Elena Švachová 01.03.19 22:15

karma
113.00

K môjmu znameniu by mal patriť Ametyst-mám taký doma.Pekné fialové srdiečko.

  • 1
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní